Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 17d. 10:31

Arūnas Valinskas: antrasis rinkimų turas neišvengiamas (atnaujinta 13.18 val., nuotraukos)

„Rinkėjai nenusakomi kaip ir mūsų orai“, – konstatavo Arūnas Valinskas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Rinkėjai nenusakomi kaip ir mūsų orai“, – konstatavo Arūnas Valinskas.

Prie balsadėžių rinkimų rytą vieni pirmųjų tradiciškai atėjo valstybės vadovai ir kandidatai į valstybės vadovo postą.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Česlovas Jezerskas rinkėjo pažymėjimą gavo tik atėjęs balsuoti.
Česlovas Jezerskas rinkėjo pažymėjimą gavo tik atėjęs balsuoti.

Pirmasis iš visų septynių kandidatų savo valią 9 val. pareiškė Česlovas Jezerskas. Jis balsavo rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje V.Šopeno gatvėje. Kandidatui teko šiek tiek užgaišti, kadangi jam į namus nebuvo atneštas kvietimas balsuoti. Tačiau ši problema netrukus buvo išspręsta ir Č.Jezerskas atliko pilietinę pareigą.

Rinkimų rytą Antakalnyje balsavusiam premjerui Andriui Kubiliui nuotaiką šiek tiek sugadino lietus. „Būčiau atmynęs dviračiu, bet...“, – atsiduso politikas. „Aš neleidau!“, – suskubo įsiterpti premjero žmona Rasa.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius apgailestavo negalėjęs atvažiuoti dviračiu.
Andrius Kubilius apgailestavo negalėjęs atvažiuoti dviračiu.

Klausinėjamas apie rinkimų prognozes, Vyriausybės vadovas pareiškė: „Tikiuosi, kad jau šį vakarą galėsiu pasveikinti naująją prezidentę“.

Adamkus: nusivyliau rinkimine kampanija

Lietingą sekmadienio rytą Saulėtekyje balsavęs prezidentas Valdas Adamkus neatskleidė, kokį kandidatą palaiko – esą dar ne vakaras, todėl jis nenori išduoti, ką remia. Paklaustas, kokio rinkėjų aktyvumo tikisi, prezidentas išreiškė viltį, kad antrojo turo neprireiks ir tauta galutinai apsispręs šiandien.

„Reiktų, kad žmogus pajėgtų apjungti politines partijas šiuo sunkmečiu, kad būtų galima greičiau išspręsti ekonomines problemas ir tuo pačiu kad užsienio politikos srityje tinkamai atstovautų Lietuvos valstybę“, – naujajam prezidentui palinkėjo V.Adamkus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas Adamkus balsavo kartu su žmona Alma.
Valdas Adamkus balsavo kartu su žmona Alma.

Kadenciją baigiantis prezidentas teigė, kad išrinkus naująjį valstybės vadovą jis pasitenkins dalyvavimu visuomeniniame gyvenime, o į aktyvią politiką nesikiš. „Esu tvirtai nusistatęs bendrauti su Lietuvos žmonėmis, o ypač su jaunimu. Manau, kad visuomeniniame gyvenime ir taip pakaks darbo, kad nereikėtų veltis į politines intrigas“, – teigė kadenciją baigiantis šalies vadovas. 

V.Adamkus teigė, kad yra labai nusivylęs šiemetine rinkimų kampanija – esą kandidatams nebuvo sudarytos sąlygos išsakyti savo nuomonei ir rinkiminėms nuostatoms. „Susisodinom kaip mokinukus ir kiekvienam davėm po 60 sekundžių atsakyti. Ar tai rinkiminė kampanija?“ – retoriškai klausė prezidentas.

Prunskienė nori antro turo

„Kad būtų antras turas“, – šiuos žodžius, sekmadienį 11 val. stovėdama prie balsadėžės Vilniuje, Filaretų gatvėje įsikūrusioje rinkimų apylinkėje, tarsi burtažodį ištarė Kazimira Prunskienė.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Kazimira Prunskienė tikisi, kad prireiks antro rinkimų turo.
Kazimira Prunskienė tikisi, kad prireiks antro rinkimų turo.

Į prezidento postą šįmet vėl kandidatuojanti patyrusi politikė nesikuklindama pareiškė, kad balsavo už geriausią būsimą prezidentę – K.Prunskienę. Profesorė neabejojo, kad antrasis turas bus, ir ji vylėsi, kad rinkėjai iki to laiko galės labai gerai apmąstyti, kas iš tiesų vertas balsų.

K.Prunskienė taip pat svarstė, kas būtų, jei „geriausios kandidatės“ – jos pačios, tarp antrojo turo varžovų nebūtų.

„Jeigu prieš metus manęs būtumėte paklausę, ką palaikyčiau, galėčiau sakyti, kad greičiausiai moterį. Bet šiandieną yra per daug sudėtinga situacija Lietuvoje, kad galima būtų rinktis pagal lytį, tuo labiau su tam tikrais niuansais“, – aiškiai turėdama omenyje D.Grybauskaitę, dviprasmiškų užuominų neišvengė K.Prunskienė.

Mazuronis: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“

Karolio Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Antrą rinkimų turą prognozuoja ir Valentinas Mazuronis.
Antrą rinkimų turą prognozuoja ir Valentinas Mazuronis.

Konarskio rinkiminėje apylinkėje Vilniuje apie 11 val. balsavo kandidatas į šalies prezidentus, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis. Kartu su žmona Danute prie balsadėžės atėjęs kandidatas tikino didelio nerimo nejaučiantis ir miegojęs ramiai.

„Daug įtampos buvo besiruošiant rinkimams, dabar liko tik sulaukti rezultatų“, – sakė V.Mazuronis.

Pasak kandidato, Lietuvai dabar reikia „stuburą turinčio prezidento“, kuris visais laikais nesimėtė per konfrontuojančias puses ir gynė žmonių interesus. „Manau, rinkimuose prireiks antrojo turo, nes nematau nė vieno tokio stipraus kandidato, kuris galėtų surinkti reikiamą balsų skaičių pirmame ture“, – tikino V.Mazuronis.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas išvyko į būstinę laukti rezultatų, tiesa, nesiryžo prognozuoti kokie jie galėtų būti. „Palaukime ir pamatysime. Kandidatuodamas į prezidentus siekiu šio posto. Be to, nėra to blogo, kas neišeitų į gera“, – paklaustas kiek konkrečiai rinkėjų balsų tikisi surinkti, atsakė V.Mazuronis.

Grybauskaitė miegojo ramiai

Savo balso rinkimuose atiduoti atėjusi Dalia Grybauskaitė žurnalistų miniai aiškino miegojusi ramiai ir gerai – esą ją ramino lyjantis lietus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dalia Grybauskaitė rinkimų kampaniją įvertino kaip nešvarią.
Dalia Grybauskaitė rinkimų kampaniją įvertino kaip nešvarią.

Vilniuje, Jeruzalėje, 11 val. balsavusi potencialia laimėtoja laikoma D.Grybauskaitė neslėpė balsavusi už save ir tikėjosi, kad antrojo rinkimų turo neprireiks – esą per lietų nėra ką veikti, todėl žmonės eis balsuoti. „Be jokios abejonės, bus taip, kaip žmonės nuspręs“, – paklausta, ar tikisi laimėti trumpai atsakė kandidatė.

Ji, kaip ir Valdas Adamkus, nebuvo patenkinta praėjusia rinkimų kampanija. „Manau, kad pramanų lavina ir purvo lavina pasikartojo. Metodai, kurie buvo taikyti prieš penkerius ar prieš dešimt metų, – deja, fantazijos pritrūko ir buvo panaudoti tie patys. Šitas buvo matoma akivaizdžiai“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Rinkimų kampanijos metu ji ne kartą užsiminė, kad kai kurių ministrų darbas jos netenkina, todėl ji juos keistų. Tačiau ką konkrečiai – nesakė. „Kaip minėjau, jei būsiu išrinkta, tada ir spręsiu. Kol kas dar turime laiko, neskubėkim“, – paklausta apie galimus pokyčius ministrų kabinete teigė D.Grybauskaitė.

Butkevičius vakare tikisi švęsti patekimą į antrą turą

Socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis, kandidatas į prezidentus Algirdas Butkevičius atiduodamas savo balsą teigė tikįs, kad pateks į antrą turą.

Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius balsavimo kabinoje
Algirdas Butkevičius balsavimo kabinoje

„Mano pagrindinis tikslas yra papulti į antrą turą. Galvoju, gausiu apie 20 procentų, – iškart po balsavimo Vilniuje, Tuskulėnų gatvėje įsikūrusioje rinkimų apylinkėje, žurnalistams sakė A.Butkevičius. – Manau, kad vakare su gerom nuotaikom galėsim susirinkti, rezultatų laukti.“

LSDP lyderio nuomone, rinkimų kampanija buvo labai suvaržyta. „Ypač nepatiko vadinamas minutės klausimėlis, kada gauni klausimą ir jeigu esi pirmas, atsakai, po to norėtum replikuot – ir sako kito klausimo sąskaita. Bet radijo laidose diskusijos buvo įdomios“, – teigė A.Butkevičius.

Jis prisiminė ir kitų kandidatų rinkiminės kampanijos metu darytas klaidas. Anot jo, kai kurie kandidatai žerdavo kritiką neatsižvelgdami į konkurentų pareiškimus. „Jeigu kritikuoji, tai kritikuok ne asmenybę, bet jo išsakytas mintis ar nuomonę“, – sakė kandidatas į prezidentus.

Jo nuomone, svaidydamiesi drąsiomis frazėmis apie Vyriausybės ar Seimo paleidimą, politikai elgiasi populistiškai, tai problemų neišspręstų. „Turi būti bendras sutarimas dirbti šaliai. Jeigu būtų prieštaravimų, prezidentas turi naudotis viešumo instrumentu, pasakyt visuomenei, kodėl tas kandidatas netinka. Bet mano prerogatyva yra visada pirmiausia susėdus prie stalo išsiaiškinti“, – sakė A.Butkevičius.

Tomaševskis: „Aš manau, kad jau laimėjau“

Kandidatas į prezidentus, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis vidurdienį balsavo Vilniaus Įsruties rinkimų apylinkėje. Jis taip pat prognozavo, kad prireiks antro prezidento rinkimų turo.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Valdemaras Tomaševskis tikisi gauti daugiau balsų, nei prognozuoja apklausos.
Valdemaras Tomaševskis tikisi gauti daugiau balsų, nei prognozuoja apklausos.

Čia jis sulaukė didelio žurnalistų iš Lenkijos dėmesio. Po balsavimo V.Tomaševskis sakė neketinąs reikšti paramos kuriam nors kitam kandidatui, jeigu pats būtų išeliminuotas pirmajame ture. „Neketinu to daryti, nes labai vertinu rinkėjų pasitikėjimą, tai yra jų balsai. Jokio viešo kreipimosi tikrai nebus“, – V.Tomaševskį cituoja naujienų agentūra BNS.

Jis taip pat sakė neabejojąs, kad jis surinks kelis kartus daugiau balsų, nei prognozavo apklausos.

„Manau, kad rezultatas bus geras ir surinksiu kelis kartus daugiau balsų. Aš manau, kad jau laimėjau, nes prieš rinkimus pavyko surinkti daugiausia parašų, neblogai pasirodėme ir žiniasklaidoje“, – sakė V.Tomaševskis.

Valinskas irgi negavo pažymėjimo

Į rinkimus Vilniaus Muitininkų rinkimų apylinkėje Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas atėjo neturėdamas rinkėjo pažymėjimo.“Ne mes vieninteliai. Sakė, kad labai didelė dalis neišnešiota nežinia dėl kieno kaltės, bet tai netrukdė balsuoti. Žmogus, atėjęs kad ir be pažymėjimo, gali balsuoti. Tai jau ne pirmas kartas. Bet, be jokios abejonės – tai entuziazmo neprideda“, – įmetęs biuletenį į balsavimo urną kalbėjo A.Valinskas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Arūnas Valinskas irgi negavo rinkėjo pažymėjimo.
Arūnas Valinskas irgi negavo rinkėjo pažymėjimo.

Už ką balsavo, Seimo pirmininkas neišdavė ir teigė tikintis, kad neišvengiamai bus antrasis rinkimų turas, kurio metu galima laukti staigmenų. „Jei anksčiau sakydavau, kad nors antras turas ir neišvengiamas, tačiau rezultatai nepasikeis, šiuo metu manau, kad gali būti visko. Pagal įstatymus, jei atėjo balsuoti mažiau kaip pusė visų rinkėjų, turi būti kandidatas, kuris surenka ne mažiau kaip trečdalį visų rinkėjų balsų – t.y. 800 tūkst. Bent jau šiuo metu nemanau, kad tai realu“, – kalbėjo A.Valinskas.

„Rinkėjai nenusakomi kaip ir mūsų orai, bet jei bus antras turas, kuo prieš geras dvi savaites mažai kas tikėjo, manau, kad gali būti įdomių rezultatų“, – ateities spėjimais dalinosi Seimo pirmininkas.

Kandidatė į prezidento postą, Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė vienintelė iš septynių kandidatų balsavo ne Vilniuje. 13 valandą savo balsą ji atidavė Ukmergėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nacionalinis stadionas Vilniaus žemėlapyje: ar sklypas tam tinka, paaiškės vėliau

Sportas

Naujas futbolo vadas – apie krepšinį, E.Jankausko likimą ir Šviniaus šešėlį

Aktualu

S.Skvernelis apie sunaikintą įrašą: visuomenės teisė žinoti nėra absoliuti

15min iš Londono Mokslas.IT

„Huawei“ parodė, už ką dėkojo konkurentams: oficialiai pristatytas „Mate 20 Pro“

Verslas

Apžvalga: pagrindiniai planuojami 2019 metų valdžios finansų skaičiai

„Eurolygos diena“: kuriems žaidėjams buvo skirta Šaro kritika? (1/5)

Aktualu

Pirmadienį Vilniuje registruotas šilumos rekordas

Aktualu

Latvijoje dėl koalicijos tariasi penkios partijos, valstiečiai ir žalieji – nuošalėje

Aktualu

Pavojingi „pokštai“ tęsiasi: Raudondvario parduotuvėje pirktame banane – adata

Sportas

Futbolo federacijoje kamuolį valdys krepšinio specialistas

Vardai

Skandalas tęsiasi: Simo Jasaičio advokatas ruošiasi teismui su Oksana Pikul

24sek

„Žalgirio“ dvikovai su „Fenerbahče“ suteiktas ypatingas statusas

Maistas

3 maisto tinklaraštininkių receptai: lašišos kepsnys, silkės salotos ir vištiena greitai

Verslas

Vyriausybė pritarė 2019 metų biudžeto projektui: kaip gyvensime kitąmet

24sek

R.Kurtinaitis šventė pergalę teisme – „Chimki“ jam turės sumokėti įspūdingą sumą

Pasaulis kišenėje

Aukščiausia klasė: lakūnė lėktuvą nutupdė pučiant stipriam šoniniam vėjui

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – naujos detalės, galinčios jį išgelbėti

Aktualu

Seime – pateikimo stadijoje pritarta pataisoms, atversiančioms duomenis žurnalistams

Aktualu

Registrų centras atvėrė tik dalį duomenų – laukia politinių sprendimų

24sek

Įvertinkite naujo žalgiriečių įvaizdžio pokyčius: iš treningų – į kostiumus

Naujienos

Verslas

Nacionalinis stadionas Vilniaus žemėlapyje: ar sklypas tam tinka, paaiškės vėliau

Sportas

Naujas futbolo vadas – apie krepšinį, E.Jankausko likimą ir Šviniaus šešėlį

Aktualu

Seime – pateikimo stadijoje pritarta pataisoms, atversiančioms duomenis žurnalistams

15min iš Londono Mokslas.IT

„Huawei“ parodė, už ką dėkojo konkurentams: oficialiai pristatytas „Mate 20 Pro“

Aktualu

S.Skvernelis apie sunaikintą įrašą: visuomenės teisė žinoti nėra absoliuti

„Eurolygos diena“: kuriems žaidėjams buvo skirta Šaro kritika? (1/5)

Verslas

Apžvalga: pagrindiniai planuojami 2019 metų valdžios finansų skaičiai

Aktualu

Pirmadienį Vilniuje registruotas šilumos rekordas

Vardai

Lady Gaga patvirtino, kad susižadėjo: rengiasi vestuvėms su savo agentu Christianu Carino

Aktualu

Latvijoje dėl koalicijos tariasi penkios partijos, valstiečiai ir žalieji – nuošaly

Aktualu

Pavojingi „pokštai“ tęsiasi: Raudondvario parduotuvėje pirktame banane – adata

Vardai

Skandalas tęsiasi: Simo Jasaičio advokatas ruošiasi teismui su Oksana Pikul

24sek

„Žalgirio“ dvikovai su „Fenerbahče“ suteiktas ypatingas statusas

Maistas

3 maisto tinklaraštininkių receptai: lašišos kepsnys, silkės salotos ir vištiena greitai

24sek

R.Kurtinaitis šventė pergalę teisme – „Chimki“ jam turės sumokėti įspūdingą sumą

Pasaulis kišenėje

Aukščiausia klasė: lakūnė lėktuvą nutupdė pučiant stipriam šoniniam vėjui

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – naujos detalės, galinčios jį išgelbėti

Sportas

Futbolo federacijoje kamuolį valdys krepšinio specialistas

Aktualu

Registrų centras atvėrė tik dalį duomenų – laukia politinių sprendimų

24sek

Įvertinkite naujo žalgiriečių įvaizdžio pokyčius: iš treningų – į kostiumus

Daugiau vandens

Gera keliauti kartu

Video

32:10
01:02
01:11

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min