Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Butkevičius: Grybauskaitei padėjo socialdemokratų kritika

LSDP pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Rinkimuose antras likęs socialdemokratas Algirdas Butkevičius kritikavo rinkimų kampanijos ribojimus ir teigė, kad D.Grybauskaitė nelabai suvokia prezidento vaidmenį šalyje.

„Jausiu tam tikrą žiniasklaidos dėmesio stygių ateinančiomis dienomis, nes maratonas buvo labai didelis. Per trumpą laiką teko susitikti su daugeliu žmonių įvairiose vietovėse“, – pasibaigus rinkimų kampanijai kalbėjo socialdemokratų lyderis.

Jis pasidžiaugė, kad kaip partijos vadovas rinkimuose buvo pirmas – Dalia Grybauskaitė neatstovavo nė vienai partijai. „Nesergu pavydo liga ir nuoširdžiai linkiu sėkmės nugalėtojai“, – sakė A.Butkevičius. Jis teigė, kad jei D.Grybauskaitė pakviestų, socialdemokratai mielai sutiktų bendradarbiauti.

Didelį nugalėtojos atotrūkį nuo kitų kandidatų jis aiškino jos darbu užsienyje bei Lietuvos žmonių nusivylimu partijomis, taip pat pakartojo, kad ji prezidento postui buvo rengiama jau porą metų. „Jei ji būtų dirbusi Lietuvoje, būtų buvę visiškai kitokie rezultatai. Ji būtų surinkusi daug mažiau balsų, nes Lietuvoje dirbantys politikai nėra labai populiarūs. Tuo labiau kad ji kaip galima kandidatė buvo iškelta prieš dvejus metus, jei pasižiūrėsime, kada prasidėjo diskusijos dėl galimų kandidatų“, – aiškino A.Butkevičius. Taip pat, anot jo, prie pergalės prisidėjo aktyvi socialdemokratų Vyriausybės kritika.

Tačiau LSDP pirmininkas mato ir neigiamų D.Grybauskaitės karjeros ES aspektų – esą ji nelabai suvokia prezidento vaidmenį šalyje, nes mano, kad jis turi kone tiek pat galios kaip ministras pirmininkas. Esą pagrindinis prezidento vaidmuo turi būti prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo suvienijimas, kad visos šios institucijos dirbtų siekdamos vieno tikslo.

Paklaustas, kiek išleido rinkimų kampanijai, A.Butkevičius teigė, kad suma sudaro per 300 tūkst. Lt – mažiau nei per bet kuriuos kitus rinkimus. Jo nuomone, rinkimų kampanija buvo nuobodi, o kandidatams nebuvo sudarytos galimybės pasireikšti dėl politinės reklamos ribojimų. „Manau, kad politinės reklamos uždraudimas nebuvo geras žingsnis, tiesiog galbūt reikėjo apriboti ją taip, kad nebūtų galima juodinti konkurentų, o tiesiog pristatyti kandidatą iš teigiamos pusės. Jei norime išsirinkti prezidentą, neturime varžyti kandidatų, bet elgtis džentelmeniškai“, – kalbėjo socialdemokratas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kritika
Parašykite atsiliepimą apie 15min