TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dviejuose Šalčininkų rajono rinkimų apylinkėse stebėtojai reikalauja anuliuoti balsavimo namuose rezultatus (atnaujinta 15.06 val.)

Balsavimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Balsavimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Dėl Europos Parlamento (EP) rinkimų įstatymo pažeidimų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) stebėtojai prašo anuliuoti balsavimo namuose rezultatus Gornostajiškių ir Akmenynės rinkimų apylinkėse.

TS-LKD atstovas prie Šalčininkų rajono rinkimų apygardos Vidmanas Žilius Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šeštadienį nusiųstame proteste teigia, kad šios partijos stebėtojai neturėjo galimybės stebėti balsavimo namuose. Be to, anot jo, penktadienį Gornostajiškių rinkimų apylinkėje balsavimo biuletenius rinkėjams vežė tik vienas komisijos narys, dėl to esą galėjo būti daroma įtaka balsuotojų valiai.

Tuo metu EP rinkimų įstatymas numato, kad važiuoti pas rinkėjus į namus turi ne mažiau kaip du rinkimų komisijos nariai.

Dar vienas įstatymo pažeidimas, kurį fiksavo stebėtojai – minėtose apylinkėse nebuvo iškabinti vykimo pas rinkėjus į namus grafikai.

EP rinkimų įstatymas numato, kad konkretų rinkimų komisijos narių atvykimo į namus pas rinkėjus grafiką tvirtina apylinkės ar savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas. Šis grafikas yra viešas, jo kopija iškabinama apylinkės (savivaldybės) rinkimų komisijos skelbimų lentoje grafiko patvirtinimo dieną.

Akmenynės rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Stanislava Stefanija Aniškevič penktadienį BNS pripažino, kad grafikas ne tik nebuvo paskelbtas, bet jo ir nesilaikyta.

„Grafiką pasiėmė seniūnas. Ką aš galiu pasakyti?“ – teigė S.S.Aniškevič.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigausas šeštadienį BNS sakė, kad pirmiausia situaciją privalo tirti Šalčininkų rajono rinkimų apygardos komisija. „Ji turi įvertinti padėtį. Kol dar ne vėlu, galbūt dar kartą pereiti per žmones“, – svarstė Z.Vaigauskas.

Jis pabrėžė, kad reikia ne įvertinti padarytus galimus pažeidimus, bet ir užkirsti kelią, kad jie nebūtų kartojami. Mat balsavimas namuose vyksta ir šeštadienį. VRK pirmininkas nesiryžo prognozuoti, ar gali būti anuliuoti balsavusiųjų namuose Gornostajiškių ir Akmenynės rinkimų apylinkėse rezultatai. „Nėra paprasta anuliuoti rezultatus. Palikus rinkėjus be balsavimo teisės, vėl pasipils skundai“, – svarstė jis.

Balsuoti namuose šiose apylinkėse pageidavo apie 200 rinkėjų.

Šeštadienį TS-LKD stebėtojai parašė protestą ir dėl vykimo pas balsuojančiuosius namuose grafiko nesilaikymo Pabarės rinkimų apylinkėje. Šeštadienį pagal sudarytą grafiką nuvykus pas kai kuriuos rinkėjus šie pranešė jau balsavę penktadienį.

Pagal EP rinkimų įstatymą balsuoti namuose gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, piliečiai, vyresni nei 70 metų, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti balsuoti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę ir jeigu jie pateikė VRK nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose.

Balsavimas namuose vyksta penktadienį ir šeštadienį.

Rinkimai į naujos kadencijos 736 vietų EP visoje Europoje vyksta 2009 metų birželio pradžioje. Lietuvoje balsavimas rinkimų apylinkėse vyks sekmadienį. Lietuvai EP atstovaus 12 parlamentarų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min