TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Centro rinkimų apygarda: iššūkis ir kandidatams, ir rinkėjams

Rinkimai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Net šešiolika kandidatų spalio 14 d. dėl Seimo nario mandato susirungs Kauno Centro vienmandatėje rinkimų apygardoje. Iš jų išskirti vieną ar kelis akivaizdžius favoritus labai sunku, nes kandidatuoja daug žinomų, savo rinkėją turinčių politikų. Net patekimas į kitą rinkimų turą šioje apygardoje turėtų būti laikomas nemažu laimėjimu.

Stipriausi Centro apygardos kandidatai: Buvęs Kauno meras ir vienas Liberalų sąjūdžio lyderių, Kauno tarybos narys nuo 2003 m., orientacinio sporto gerbėjas Rimantas Mikaitis; „Kaunas Jazz“ siela, buvęs Seimo narys ir kultūros ministras, liberalcentristas, per rinkimų agitaciją prisipažinęs nesantis burtininkas, Jonas Jučas; aktyviai prieš bet kokios jėgainės, kuri galėtų deginti atliekas, statybas kovojantis buvęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras, Seimo narys „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas; buvusi Seimo narė, Aplinkos ministerijos sekretorė socialdemokratė Jūratė Juozaitienė ir daug jaunų ambicingų kandidatų.

Tačiau šiame sąraše dar nepaminėtas vienas stiprus kandidatas, kuris šioje apygardoje net du kartus iš eilės už savo nugaros paliko visus varžovus ir, neabejotinai, ir šiemet pretenduoja patekti bent jau į antrą rinkimų turą. Tai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Įdomu, kad ši politikė, vienintelė iš kandidatavusių 2008 m. Centro apygardoje, vėl kelia savo kandidatūrą toje pačioje vietoje. Konservatorė labai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, dažniausiai turinčiuose patriotinį ir religinį atspalvį, ir taip stengiasi neprarasti ištikimų rinkėjų.

Ir marginalai, ir jaunimas

Patyrusiems politikams bent jau šiokią tokią konkurenciją norėtų sudaryti ir kiti, jau turintys patirties ar tik jos pradedantys semtis, politikai. Iš liberalcentristų į bankininko Vladimiro Romanovo glėbį perbėgusi ir jo įkurtos Lietuvos žmonių partijos (LŽP) pirmininke tapusi poetė Joana Šimanauskienė. Per Steigiamąjį partijos suvažiavimą veikli moteris ne tik sakė eiles, bet ir sugebėjo neleisti V.Romanovui kalbėti su žurnalistais.

Jaunas energingas pardavimų vadovas, filosofijos dėstytojas, automobilių sporto gerbėjas, įvairių kultūrinių projektų Kauno mieste iniciatorius Donatas Večerskis. Visuomeniniam judėjimui „Vieningas Kaunas“ priklausantis vyras jau išbandė savo jėgas 2011 m. rinkimuose į Kauno miesto tarybą, o šiemet, po politinės partijos „Sąjungas Taip“ vėliava balotiruojasi į Seimą.

Dar vienas savo veikla Kaune pastebimas kandidatas Centro apygardoje – žaliasis Tomas Kažemėkas, atstovaujantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Individualia nekilnojamojo turto vystymo veikla užsiimantis vyras yra referendumo dėl atominės elektrinės iniciatyvos koordinatorius Kauno mieste, ekologinės akcijos „Darom“ Kauno centro koordinatorius, ekologinės iniciatyvos „Gelbėkim kaštonus“ iniciatorius.

Pašalino iš rinkimų

Trečiadienį Vyriausioji rinkimų komisija iš rinkimų kovos pašalino dar devynis kandidatus dėl to, kad jie nuslėpė teistumą arba paaiškėjo, kad nėra atlikę teismo skirtos bausmės. Tarp pašalintųjų atsidūrė ir Centro apygardoje kandidatavusi Rasa Praspaliauskienė (Demokratinė darbo ir vienybės partija).

Varžysis 16 politikų

Kauno Centro vienmandatėje rinkimų apygardoje savo kandidatūras iškėlė 16 politikų: Vladas BURAGAS (Lietuvos centro partija), Gintaras DRUČKUS (politinė partija „Drąsos kelias“), Jonas JUČAS (Liberalų ir centro sąjunga), Jūratė JUOZAITIENĖ (Lietuvos socialdemokratų partija), Tomas KAŽEMĖKAS (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Vincė Vaidevutė MARGEVIČIENĖ (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Rimantas MIKAITIS (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Rasa PRASPALIAUSKIENĖ (Demokratinė darbo ir vienybės partija), Ernesta RANUSIENĖ (Krikščionių partija), Donatas SENIKAS (Partija Tvarka ir teisingumas), Oksana SLAPŠIENĖ (Respublikonų partija), Joana ŠIMANAUSKIENĖ (Lietuvos žmonių partija),Edmund ŠOT (Lietuvos lenkų rinkimų akcija), Donatas VEČERSKIS (Politinė partija „Sąjunga Taip“), Mečislovas ZASČIURINSKAS (Darbo partija), Vaiva ŽUKIENĖ (Tautininkų sąjunga).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min