Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai nesmerkia už „darbietį“ Vydą Gedvilą agituojančio Kazio Starkevičiaus

Kazys Starkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazys Starkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius laido užuominas, kad nemato jokios galimybės po rinkimų bendradarbiauti su galimu balsų pirkimu susitepusia Darbo partija, kai kurie konservatoriai agituoja už „darbiečių“ kandidatus ir tame nemato nieko blogo.

Įvairiose Kauno-Kėdainių rinkimų apygardos vietose neseniai buvo išplatinti reklaminiai lapeliai, kuriuose konservatorių žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius antrajame ture ragina balsuoti už Darbo partijos kandidatą Vydą Gedvilą.

Šis „darbietis“ vienmandatėje apygardoje sekmadienį susikaus su socialdemokratų partijos iškelta nepartine kandidate Raminta Popoviene. Pirmajame ture V.Gedvilas surinko 28,72 proc. rinkėjų balsų, I.Popovienė – 15,64 proc.

Reklaminiame lapelyje K.Starkevičius teigia, kad V.Gedvilui visada rūpėjo ir rūpi, kaip gyvena kaimo žmonės, „darbietis“ padeda jiems įvairiais klausimais.

„Gerbiamieji Kauno-Kėdainių vienmandatės rinkimų apygardos žmonės! Kviečiu jus balsuoti už Vydą Gedvilą – patyrusį, dorą ir patikimą žmogų!“, – teigia jis.

K.Starkevičius 15min.lt teigė šio žingsnio su partija nederinęs, o už V.Gedvilą agituojantis todėl, kad puikiai jį pažįsta.

„O jis agituoja už mane. Aš jį pažįstu labai seniai, ir vienas apie kitą galime tik šiltus žodžius pasakyti“, – kalbėjo ministras.

Paklaustas, ar nesibaimina, kad partija, kurios vadovai baisisi balsų pirkimo skandalu, gali tokio žingsnio nesuprasti, K.Starkevičius teigė: „Jeigu V.Gedvilas būtų pirkęs balsus, aš jo nebūčiau rėmęs ir čia aš žiūriu tik pro žmogiškumo prizmę. Geriau, kai asmeniškai pažįsti, ką nors apie žmogų gero pasakyti, negu agituoti už kažką, ko nepažįsti“.

V.Gedvilas – geriau už Ž.Pinskuvienę

15min.lt ketvirtadienį rašė, kad konservatorius, Vilniaus rajono tarybos narys Jonas Vasiliauskas Širvintų spaudoje ragina žmones sekmadienį balsuoti už Darbo partijos atstovę Živilę Pinskuvienę, kurios pavardė yra minima kalinių balsų pirkimo skandale.

Vertindamas tokį poelgį TS-LKD centrinio rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna sakė, kad J.Vasiliauskui teks apsilankyti partijos Priežiūros komiteto posėdyje ir pasiaiškinti. „Galiu pakomentuoti vienareikšmiškai – toks elgesys yra smerktinas ir nieko bendro neturi su partijos pozicija“, – pabrėžė jis.

Tačiau komentuodamas K.Starkevičiaus atvejį R.Alekna 15min.lt teigė, jog kiekvieną atvejį reikia vertinti individualiai.

„K.Starkevičius su V.Gedvilu vienas kitą parėmė, tiesa, K.Starkevičius tokio žingsnio su partija nederino, tai jo savarankiškas ėjimas. J.Vasiliauskas tai darė kai (skandalas – aut.) buvo išėjęs į viešumą, tačiau mes neturime tokios informacijos dėl V.Gedvilo. Prieš V.Gedvilą, kaip asmenį, mes tikrai neturime nieko tokio, kas verstų mus elgtis labai kategoriškai“, – kalbėjo jis.

TS-LKD pirmininkas A.Kubilius yra teigęs, kad su partijomis, kurios susitepė balsų pirkimu, konservatoriai nebendradarbiaus.

„Masinis, tampantis sisteminiu balsų pirkimas, įskaitant ir kalėjimuose, mano įsitikinimu, yra visiškai nesuderinamas su minimaliais demokratijos ir demokratinių partijų veikimo standartais ir dar kartą galiu pakartoti, kad iš tiesų nematau galimybių nei formuoti koalicijas su tokiomis partijomis, nei dalyvauti tokių purvinų koalicijų kokiuose nors kitokiuose formavimuose", – žurnalistams aiškino jis.

Paklaustas, ar kalba apie Darbo partiją, A.Kubilius teigė, jog „turi omenyje tai, ką pasakė“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min