Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 4d. 12:30

Konstitucinis Teismas paskelbs, ar Rolandas Paksas gali dalyvauti Seimo rinkimuose

Rolandas Paksas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Rolandas Paksas

Konstitucinis Teismas (KT) pranešė trečiadienį skelbsiantis nutarimą, ar Seimo rinkimų įstatymas neprieštarauja Pagrindiniam įstatymui. Minėtasis teisės aktas sudarė sąlygas „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą.

Kiek anksčiau grupė parlamentarų KT apskundė įstatymo nuostatą, pagal kurią apkaltos būdu pašalinti politikai į Seimą negali kandidatuoti ketverius metus.

Pirmadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė kol kas neregistruoti R.Pakso kandidatu Seimo rinkimuose, kol savo žodžio netarė KT.

15min.lt jau skelbė, kad dėl tokio sprendimo po diskusijos nubalsavo septyni iš keturiolikos VRK narių, penki komisijos nariai buvo linkę R.Paksą įregistruoti kandidatu nelaukiant KT išaiškinimo.

Pirmadienį VRK nutarė registruoti visus partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatus, išskyrus R.Paksą.

„Tvarka ir teisingumas“ pranešė, jog antradienį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui įteiks skundą dėl VRK sprendimo įregistruoti partijos sąrašą be jos lyderio, partijos pirmininko, R.Pakso.

„Esame įsitikinę, kad toks VRK sprendimas neatitinka Seimo rinkimų įstatymo, komisijos nariai jį interpretavo savaip ir įregistruodami sąrašą be partijos pirmininko, nusižengė įstatymui. Jokių teisinių prielaidų neregistruoti sąrašo su R. Paksu vakar nebuvo. Esu tikras, kad tą patį pasakys ir teismas“, – pranešime cituojamas partijos pirmininko pavaduotojas, rinkimų štabo vadovas Kęstas Komskis.

Rinkimų įstatymas numato, kad VRK, gavusi pareiškinius dokumentus, dėl kandidatų sąrašo įregistravimo sprendimą turi priimti per 10 dienų.

Įstatymas taip pat numato, kad visi skundai dėl VRK priimtų sprendimų teisme turi būti išnagrinėti ne vėliau, kaip per 48 valandas nuo jo padavimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min