Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arūnui Valinskui Šilutės-Pagėgių apygardoje nebus lengva

Arūnas Valinskas, kandidatuojantis Šilutėje, nepraleido progos pasirodyti žuvienės virimo čempionate.
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Arūnas Valinskas, kandidatuojantis Šilutėje, nepraleidžia progos pasireklamuoti vietos renginiuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena labiausiai intriguojančių kovų dėl vietos Seime užvirs Šilutės–Pagėgių vienmandatėje apygardoje. Pamario gyventojų balsų čia sieks ir Seimo nariai Kęstas Komskis bei Arūnas Valinskas, ir penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, ir dukart į Seimą jau buvęs išrinktas Artūras Skardžius.

Tiesa, bent jau apklausos vietinėje Šilutės krašto žiniasklaidoje rodo, kad E.Krungolcą Seime mato itin nedaug šilutiškių. Didžiausias prielankumas bent jau internetinėje erdvėje reiškiamas partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariui Kęstui Komskiui, sąjungos „Taip“ nariui Arvydui Jakui bei Darbo partijos nariui Sauliui Stankevičiui.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edvinas Krungolcas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Edvinas Krungolcas

Šilutiškis Arvydas Jakas – aktyvioje politikoje jau nuo 1996-ųjų. Politinį kelią pradėjęs nuo Lietuvos centro sąjungos, vėliau jis tapo Liberalų ir centro sąjungos nariu, kurį laiką vadovavo skyriui, o šiuose rinkimuose jis – „Sąjungos TAIP“ narys. Keturis kartus jis buvo išrinktas į Šilutės rajono savivaldybės tarybą. Buvęs Šilutės rajono meras, deklaravęs turto daugiau nei už 1,2 mln. Lt, priklauso kelioms visuomeninėms organizacijoms, vadovauja Šilutės ūkininkų sąjungai, Raudonojo Kryžiaus draugijos skyriui. 

Vienas rimčiausių konkurentų A.Jakui – Kęstas Komskis. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys dvi  kadencijas buvo Pagėgių meru, 2008-aisiais išrinktas į Seimą. Vienu įtakingiausių žmonių Pagėgiuose įvardijamas politikas vien vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių deklaravo beveik už milijoną litų. Partija „Tvarka ir teisingumas“ jam skyrė 3 vietą sąraše. 

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kęstas Komskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Kęstas Komskis

Darbo partijai šioje apygardoje atstovaujantis Saulius Stankevičius taip pat turi sukaupęs patirties – du kartus buvo išrinktas į Šilutės rajono savivaldybės tarybą. Privačios bendrovės vadovas nurodė tokius savo pomėgius: atvirukų kolekcionavimas, fotografija, tenisas, nardymas ir kt.

Bene ryškiausias kandidatas šioje apygardoje – pastaruoju metu šilutiškių vis matomas įvairiose šventėse – Arūnas Valinskas. Turto beveik už 2,68 mln. Lt deklaravęs A.Valinskas dar turi įrodyti šilutiškiams, kas jį, be pomėgio žvejoti ir buriuoti, sieja su šiuo kraštu. 

Prieš ketverius metus be vargo į Seimą patekusiam A.Valinskui dabar bus sudėtingiau. Vietos Seime jis dabar siekia su Liberalų ir centro sąjunga. Yra 3-ioje sąrašo vietoje. Internetinėje Šilutės naujienų svetainėje už šį kandidatą aktyviai pasisakoma, tačiau kaip bus spalio 14 d. – nežinia. 

Kandidatą šioje apygardoje turi ir „Drąsos kelias“ – Saulių Juodzevičių. Informacijos apie šį kandidatą – nedaug. Nenurodęs jokios darbovietės vadybininko išsilavinimą turintis vyras praėjusiais metais negavo jokių pajamų.

Socialdemokratai šioje apygardoje iškėlė Artūro Skardžio, aktyviai pasisakančio už žaliąją energetiką, kandidatūrą. Politikas jau turi patirties Seime – buvo išrinktas 2000 ir 2004 m. 

Liberalų sąjūdis šioje apygardoje delegavo buvusį Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Raimondą Plikšnį, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Bronių Markauską, Tautininkų sąjunga – Donatą Jančarą. 

Prieš ketverius metus į Seimą iškeliavo Audrius Endzinas

Prieš ketverius metus šioje vienmandatėje apygardoje taip pat buvo 10 kandidatų. Į antrąjį turą pateko „tvarkietis“ Kęstas Komskis (26,69 proc.) ir Liberalų sąjūdžio narys Audrius Endzinas (12,76 proc.). Po antrojo turo į Seimą išrinktas A.Endzinas (49,53 proc.). K.Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą. 

Šios apygardos gyventojai daugiausiai balsų atidavė partijai „Tvarka ir teisingumas“ (26 proc.), Tautos prisikėlimo partija surinko 16,54 proc., Tėvynės sąjunga – 13,33 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min