Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 rugsėjo 3d. 11:28

Su kuo vienmandatėse rinkimų apygardose susirungs ministrai?

Seimo rinkimai
Dainiaus Labučio/Dienraščio L.T. nuotr. / Seimo rinkimai

Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose nesibalotiruos keturi dabartinio ministrų kabineto nariai. Tai finansų ministrė Ingrida Šimonytė, ūkio ministras Rimantas Žylius, energetikos ministras Arvydas Sekmokas ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Tuo tarpu visi kiti, dabar ministrų portfelius turintys politikai, sieks tapti Seimo nariais.

Dauguma jų kels savo kandidatūras ir vienmandatėse ir daugiamandatėse rinkimų apygardose. Tik teisingumo ministras Remigijus Šimašius atvirai pripažįsta Seimo rinkimuose dalyvaujantis reikšdamas moralinę paramą Liberalų sąjūdžiui, o noru būti išrinktas nedegantis.

Tuo tarpu kiti ministrų kabineto nariai ne tik yra tarp lyderių savo partijų kandidatų sąrašuose, bet ir varžysis vienmandatėse rinkimų apygardose. Visi jie, išskyrus G.Kazlauską, kuris rinkimuose dalyvauja pirmą kartą, vienmandatėse apygardose buvo išrinkti ir 2008 m. Seimo rinkimuose.

D.Jankauskas prieš A.Skučienę

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Donatas Jankauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Donatas Jankauskas

Konservatorius, socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas savo kandidatūrą tradiciškai kelia Kauno kaimiškojoje rinkimų apygardoje. Per 2008-ųjų metų Seimo rinkimus čia jam pavyko laimėti Seimo nario mandatą nurungus socialdemokratą Petrą Mikelionį. Šiemet socialdemokratai šioje rinkimų apygardoje kelia Kauno rajono savivaldybės tarybos nario Antano Nesteckio kandidatūrą.

Darbo partija Kauno kaimiškojoje rinkimų apygardoje, kaip ir 2008-aisiais, kelia Kauno rajono savivaldybės vicemero Antano Makarevičiaus kandidatūrą. Kauno kaimiškojoje rinkimų apygardoje naujo kandidato neieškojo „Tvarka ir teisingumas“. Čia antrus Seimo rinkimus iš eilės balotiruosis Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Žandaras.

D.Jankauskui dėl Seimo nario mandato teks kautis ir su „Drąsos kelio“ atstove, Drąsiaus Kedžio ir Neringos Venckienės teta kirpėja Audrone Skučiene.

Be to, Kauno kaimiškojoje rinkimų apygardoje kandidatuoja  liberalcentristas Alšėnų seniūnas  Arūnas Stašaitis ir libersąjūdietis Kauno miesto savivaldybės administracijos darbuotojas Gintautas Krilavičius.

A.Ažubaliui – nauji konkurentai

Luko Balandžio nuotr./Audronius Ažubalis
Luko Balandžio nuotr./Audronius Ažubalis

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis taip pat laikosi tradicijos kandidatuoti Šeškinės rinkimų apygardoje. 2008 m. Seimo rinkimuose čia jam parlamentaro mandatą pavyko iškovoti tik po kilusio skandalo ir balsų perskaičiavimo. Tuomet jis nurungė socialdemokratę, buvusią socialinės apsaugos ir darbo ministrę, dabar europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę. Šiemet ji nebekelia savo kandidatūros vienmandatėje apygardoje, todėl socialdemokratai su A.Ažubaliu susirungti siunčia Seimo narį Algirdą Sysą.

Liberalai kandidatuoti Šeškinėje siunčia buvusį Vilniaus vicemerą, susisiekimo viceministrą Arūną Štarą. Liberalcentristai – buvusį vidaus reikalų ministrą, MRU dėstytoją Regimantą Čiupailą.

Be to, Šeškinės rinkimų apygardoje balotiruosis „darbietis“, buvęs prekybos viceministras Vytautas Gricius bei „tvarkietis“ buvęs Vilniaus vicemeras Gediminas Rudžionis.

A.Ažubaliui teks rungtis ir su „Drąsos kelio“ atstovu, buvusiu „Lietuvos žinių“ redaktoriumi Valdu Vasiliausku.

Nė vienas iš šių kandidatų  anksčiau Šeškinės apygardoje savo kandidatūrų nekėlė.

K.Starkevičius rungsis su komiku

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kazys Starkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kazys Starkevičius

Konservatorius žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius vienmandatės rinkimų apylinkės per šiuos rinkimus taip pat nekeičia. Kaip ir anksčiau, jis kandidatuos Pramonės vienmandatėje rinkimų apygardoje. 2008-aisiais šioje rinkimų apygardoje jam pavyko nurungti buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus Romualdo Boreikos žmoną socialdemokratę Violetą Boreikienę.

Tačiau šiemet V.Boreikienė jau kandidatuoja kitoje – Dainavos vienmandatėje  apygardoje, o Pramonės apygardoje K.Starkevičiui pirštinę mes kitas socialdemokratas Kauno miesto savivaldybės administracijos Turto skyriaus vyriausias specialistas Darius Razmislevičius.

Čia taip pat varžysis „darbietė“ Kauno technologijos universiteto dėstytoja Žaneta Simanavičienė ir buvęs Naujosios sąjungos narys, o dabar liberalcentristas Pranas Paškevičius.

Be to, Pramonės vienmandatėje apygardoje savo kandidatūrą kelia ir buvęs „Naujosios sąjungos“ narys, vėliau socialdemokratas, o dabar „tvarkietis“ komikas Artūras Orlauskas-Zakarauskas.

Visi ministrai, išskyrus G.Kazlauską, kuris rinkimuose dalyvauja pirmą kartą, vienmandatėse apygardose buvo išrinkti ir 2008 m. Seimo rinkimuose.

Žaliakalnyje kausis damos

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rasa Juknevičienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Rasa Juknevičienė

Krašto apsaugos ministrė, konservatorė Rasa Juknevičienė dėl Seimo narės mandato taip pat kausis, kaip visada, Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje. 2008 m. pagrindine jos konkurente buvusi liberalsąjūdietė Dalia Teišerskytė šiemet taip pat kelia savo kandidatūrą šioje apygardoje.

Be dviejų dabartinių parlamentarių, Žaliakalnio rinkimų apygardoje Seimo nario mandato po „Drąsos kelio“ skėčiu sieks Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas. Taip pat čia Seimo nario mandato sieks savarankiškas kandidatas nuolatinis mitingų dalyvis, visuomenininkas Edvardas Satkevičius.

Žaliakalnyje Seimo nario mandato taip pat sieks liberalcentristas, „Kauno energijos“ valdybos narys Vidas Rybelis, buvusi Seimo narė, išrinkta su Darbo partija, bet vėliau tapusi socialdemokrate Vilija Vertelienė bei „darbietė“ Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Anželika Banevičienė.

Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje varžysis ir bandžiusi Kauno miesto mere tapti, o vėliau gilia iškirpte garsėjusi Kauno savivaldybės tarybos narė, Seimo nario Rimo Antano Ručio žmona, „tvarkietė“ Aušra Ručienė.

E.Masiuliui priešinsis būrys savarankiškų kandidatų

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis

Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis 2008 m. Seimo rinkimus laimėjo Marių vienmandatėje apygardoje. Toje pat apygardoje ministras varžysis ir šiemet. Prieš ketverius metus čia antrame rinkimų ture jam pavyko nugalėti „tvarkietį“ studentų teisių gynėją Stanislovą Tomą. S.Tomas šiemet į Seimą kandidatuoja Elektrėnuose su Darbo partija, o „tvarkiečiai“ Marių apygardoje kelia Klaipėdos savivaldybės tarybos nario, mediko Artūro Razbadausko kandidatūrą.

Kitos partijos rimtos atsvaros E.Masiuliui Marių vienmandatėje apygardoje, ko gero, taip pat nesudarys. Liberalcentristai antrus rinkimus iš eilės čia kelia Klaipėdos savivaldybės tarybos nario liberalcentristo Vidmanto Plečkaičio kandidatūrą, „Drąsos keliui“ atstovaus Egidijus Rumša.

Nors anksčiau čia kandidatavo TS-LKD pažiba Agnė Bilotaitė, šiemet konservatoriai jai skyrė kitą vienmandatę, o Marių apygardą paliko Klaipėdos savivaldybės tarybos nariui Nerijui Čapui.

Naują kandidatę vietoj Seimo frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės Marių apygardoje kelia ir socialdemokratai.  LSDP Marių vienmandatėje apygardoje atstovaus Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė. „Darbiečiams“ šioje apygardoje atstovaus buvusi Antano Boso padėjėja, verslininkė Birutė Boreikina.

Tiesa, Marių vienmandatė apygarda įdomi ir tuo, kad čia jau dabar yra užsiregistravęs visas būrys savarankiškų kandidatų. Tarp jų bendrijos „Bandužiai“ pirmininkė Ligita Girskienė, prodiuseris Gintautas Mieleika, visuomenininkas Gediminas Paplauskas ir Klaipėdos savivaldybės tarnautojas Gediminas Pocius.

G.Steponavičius prieš vicemerus

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Gintaras Steponavičius

Kitas liberalsąjūdietis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius  savo kandidatūrą kels Lazdynų vienmandatėje apygardoje, kurioje prieš ketverius metus antrame ture nurungė konservatorių Algį Strelčiūną, kuris ministro konkurentu bus ir šiemet.

2008 m. su G.Steponavičiumi dėl vietos Seime rungėsi visas būrys žymių politikų: parlamentarai Ona Valiukevičiūtė ir Arminas Lydeka, Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis.

Šiemet, panašu, konkurencija irgi nebus mažesnė. Socialdemokratai ir „darbiečiai“ Lazdynuose kelia Vilniaus vicemerų Romo Adomavičiaus ir Jono Pinskaus kandidatūras.

Be to, G.Steponavičiaus konkurente taps liberalcentristė Seimo nario Artūro Meliano padėjėja Jurgita Gintautaitė, „tvarkietis“ verslininkas Algirdas Genevičius, ir „Drąsos keliui“ atstovaujantis žurnalistas Vytautas Budnikas.

Ministrų mūšis

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Raimondas Šukys
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Raimondas Šukys

Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys, kaip ir 2008 m. rinkimuose, kandidatuos Fabijoniškių rinkimų apygardoje. Tuomet jam pavyko čia nurungti konservatorę Rūtą Rutkelytę. Šiemet ji nebedalyvauja Seimo rinkimuose.

Fabijoniškių rinkimų apygardoje šių metų Seimo rinkimuose užvirs tikras ministrų mūšis. Čia kandidatūrą kelia buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys, iš posto pasitraukęs po to, kai jį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino supainiojus viešuosius ir privačius interesus. Taip pat Fabijoniškėse dėl Seimo nario mandato kausis buvęs aplinkos ministras, buvęs „Naujosios sąjungos“, įsijungusios į Darbo partiją, pirmininkas Artūras Paulauskas.

Be to, Fabijoniškių rinkimų apygardoje kandidatuos Seimo nariai „tvarkietis“ Dailis Barakauskas ir liberalsąjūdietė Dalia Kuodytė.

„Drąsos kelias“ Fabijoniškėse kelia buvusio emigranto Daugirdo Gruodžio kandidatūrą.

G.Kazlauskui pirmi rinkimai

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kazlauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kazlauskas

Aplinkos ministras, buvęs „prisikėlėlis“ G.Kazlauskas 2008 m. Seimo rinkimuose nedalyvavo. Tuomet Seimo nare su TPP bandė tapti tik jo žmona Renata Kazlauskienė, tačiau jai nepavyko patekti net į antrą rinkimų turą.

Tačiau pabuvęs ministru G.Kazlauskas šiemet nutarė Seimo rinkimuose dalyvauti. Liberalcentristai jo kandidatūrą iškėlė Panevėžio Aukštaitijos vienmandatėje rinkimų apygardoje. Čia jam teks susirungti su konservatoriumi Petru Luomanu ir „Drąsos kelio“ kandidate, Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) Panevėžio skyriaus pirmininke Rita Jusiene.

Libelarsąjūdiečiai ir socialdemokratai Aukštaitijos vienmandatėje apygardoje kelia Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narių Daliaus Dirsės ir Domo Petrulio kandidatūras.

A.Melianas prieš aktorių

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Artūras Melianas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Artūras Melianas

Liberalcentristas vidaus reikalų ministras  Artūras Melianas kandidatuos Naujosios Vilnios rinkimų apygardoje. Per praėjusius rinkimus jam čia pavyko nugalėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovą Tadeušą Andžejevskį. Kol kas Lenkų rinkimų akcija nepaskelbė savo keliamų vienmandatininkų sąrašo, todėl ar tas pats konkurentas A.Meliano laukia ir šiuose rinkimuose, nežinia.

Kol kas žinoma, kad Naujojoje Vilnioje kandidatuos konservatorius, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, ankstesniuose rinkimuose dalyvavęs tik daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Liberalų sąjūdis Naujosios Vilnios vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuos buvęs Vilniaus savivaldybės kontrolierius Šarūnas Skučas, iš darbo atleistas po konflikto su tuometiniu meru konservatoriumi Viliumi Navicku, kai šis esą jį spaudė kai kuriuos patikrinimus atlikti neskubant.

Taip pat Naujojoje Vilnioje Seimo nario mandato sieks Vilniaus savivaldybės tarybos narys „tvarkietis“ Bronius Cicėnas.

„Drąsos kelias“ Naujojoje Vilnioje kelia aktoriaus, vaidinusio Drąsių Kedį, Rolando Boravskio kandidatūrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gazas

Trūko kantrybė: vilniečiams pabodo viadukas, vedantis „iš niekur, į niekur“

Verslas

„Luminor“ bankas klientus paliko be pervedimų

24sek

Gedvydas Vainauskas grįžta į LKL?

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Aktualu

Dūrė pirštu: Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo Rytų Ukrainoje

Deuce

Skandalas teniso pasaulyje – pirmojo ATP šimtuko žaidėjas pralaimėdavo tyčia

Aktualu

Uteniškių šventę sutrikdė pasireklamuoti nusprendę socialdemokratai

Aktualu

Gabrielius Landsbergis apie premjero elgesį: „Skvernelis yra juokelis“

Gyvenimas

Ivanka Trump diktuoja madą – į moterų drabužines grįžta kostiumas

Aktualu

Sostinės centre visiškai sudegė „Citroen“, liepsnos žalos pridarė ir viskam aplink

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

Pasaulis kišenėje

Kelionių nuotraukos: 99,99 proc. garantija, kad šių kadrų nebus matęs niekas

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Sportas

Tinklininkių pora pasikeis: Monika Povilaitytė laukiasi

Mokslas.IT

Vyksta rankos ilgio plėšrių kirminų invazija į Europą

Aktualu

„Bellingcat“ tyrėjai atkapstė dar vieną prie MH17 tragedijos prisidėjusį Rusijos pareigūną

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Gyvenimas

Televizorius svetainės interjere: kokių klaidų nepadaryti

Mokslas.IT

Robotiškas teisininkas: naujasis filmo herojus ar artima realybė?

Naujienos

Gazas

Trūko kantrybė: vilniečiams pabodo viadukas, vedantis „iš niekur, į niekur“

Verslas

„Luminor“ bankas klientus paliko be pervedimų

24sek

Gedvydas Vainauskas grįžta į LKL?

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Aktualu

Dūrė pirštu: Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo Rytų Ukrainoje

Deuce

Skandalas teniso pasaulyje – pirmojo ATP šimtuko žaidėjas pralaimėdavo tyčia

Aktualu

Uteniškių šventę sutrikdė pasireklamuoti nusprendę socialdemokratai

Aktualu

Gabrielius Landsbergis apie premjero elgesį: „Skvernelis yra juokelis“

Gyvenimas

Ivanka Trump diktuoja madą – į moterų drabužines grįžta kostiumas

Aktualu

Sostinės centre visiškai sudegė „Citroen“, liepsnos žalos pridarė ir viskam aplink

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

Pasaulis kišenėje

Kelionių nuotraukos: 99,99 proc. garantija, kad šių kadrų nebus matęs niekas

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Sportas

Tinklininkių pora pasikeis: Monika Povilaitytė laukiasi

Mokslas.IT

Vyksta rankos ilgio plėšrių kirminų invazija į Europą

Aktualu

„Bellingcat“ tyrėjai atkapstė dar vieną prie MH17 tragedijos prisidėjusį Rusijos pareigūną

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Gyvenimas

Televizorius svetainės interjere: kokių klaidų nepadaryti

Mokslas.IT

Robotiškas teisininkas: naujasis filmo herojus ar artima realybė?

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min