Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK atėmė Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę

Viktoras Uspaskichas
Tomo Pikturnos nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nusprendė panaikinti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaltinamo šios politinės jėgos vadovo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Jos neteko ir toje pat byloje kaltinama Vitalija Vonžutaitė.

Už tai balsavo 11 komisijos narių, 1 buvo prieš, 2 susilaikė.

V.Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis VRK prašė atidėti klausimo nagrinėjimą, nes V.Uspaskichas kreipėsi į Europos Parlamentą (EP), prašydamas sugrąžinti jam pernai rugsėjį atimtą teisinę neliečiamybę. Jis aiškino, kad kol EP neišnagrinės jo prašymo, byla negali būti svarstoma.

Kalbėdamas komisijos posėdyje V.Uspaskichas aiškino, kad „komisijos sprendimas bus gerbtinas ir nekomentuojamas“.

Galvoju, kad nesu pavojingas visuomenei, todėl trys savaitės likę iki rinkimų nieko nepakeis, – aiškino V.Uspaskichas.

„Esu tikras, kad VRK yra vienintelė įstaiga valstybėje, kuri rinkimų metu gina kandidatus ir leidžia nevaržomai dalyvauti rinkimuose. Esu įsitikinęs, kad tai ir darysit. Teisine kalba pasakys mano advokatas, o aš pakalbėsiu, kaip suprantu. Senatis mano atžvilgiu sueis tik kokiais 2015 metais, galvoju, kad nesu pavojingas visuomenei, todėl trys savaitės likę iki rinkimų nieko nepakeis. Remiantis pavyzdžiu kitų senos demokratijos valstybių, VRK dažniausiai stengiais ginti savo klientus, tai yra savo kandidatus, sudaro sąlygas netrukdomai dalyvauti rinkimuose, jeigu kandidatas nėra pavojingas visuomenei“, – kalbėjo politikas.

Vėliau V.Uspaskichas kalbėjo apie bylą, įrodinėjo, kad Darbo partijos byla buvo pradėta siekiant su juo susidoroti. Jo advokatas V.Sviderskis taip pat kalbėjo apie jo bylą.

„Mes ne teisėjai, bylos nagrinėjimu neužsiimame“, – advokatą tramdė Zenonas Vaigauskas.

Posėdyje dalyvavęs prokuroras Saulius Verseckas teigė, kad VRK neleistų V.Uspaskicho patraukti baudžiamojon atsakomybėn, baudžiamasis procesas jo atžvilgiu turėtų būti nutrauktas. „Jis neprašo stabdyti viso proceso. Jeigu neatimtumėte neliečiamybės, akivaizdu, kad baudžiamoji byla prieš jį būtų neišnagrinėta, nors, kaip suprantu, jis nori, kad ji būtų išnagrinėta. Pirmadienį numatytas teismo posėdis, sekantis įvyks po rinkimų, taip kad jokio trukdymo nėra“, – kalbėjo prokuroras.

Panaikinti kandidatų teisinę neliečiamybę komisijos paprašė Vilniaus apygardos teismas.

Kaltinimus partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui teismas pradėjo skelbti pirmadienį. Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Pernai rugsėjį Europos Parlamentas panaikino jo teisinį imunitetą.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais dokumentuose nefiksavusi apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

V.Uspaskichas yra įvardijamas kaip nusikalstamos organizuotos grupės dalyvis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min