Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK neregistravo Rolando Pakso kandidatu Seimo rinkimuose

Rolandas Paksas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienio posėdyje nusprendė neregistruoti partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio, europarlamentaro Rolando Pakso kandidatu Seimo rinkimuose.

Už tai balsavo visi komisijos nariai, išskyrus „Tvarkos ir teisingumo“ atstovę. Komisija rėmėsi Konstitucinio Teismo (KT) nutartimi, kuria Seimo rinkimų įstatymo nuostata, atvėrusi kelią R.Paksui dalyvauti rinkimuose, pripažinta prieštaraujančia Pagrindiniam įstatymui. 

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovė VRK Dovilė Ručytė komisijos posėdyje sakė, kad VRK negalėjo priimti tokio sprendimo. „Negalima išskirti vieno kandidato iš viso sąrašo ir dėl jo registravimo spręsti atskirai. Pagal įstatymą VRK galėjo registruoti visą sąrašą, arba iš viso jo neregistruoti. Mes manome, kad toks sprendimas yra neteisėtas“, – sakė ji. 

D.Ručytė taip pat paprašė, kad eliminavus R.Paksą, pirmoji partijos sąrašo vieta liktų tuščia, tačiau komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas aiškino, kad pagal įstatymą tuščios vietos sąraše būti negali. 

Partija VRK sprendimą ketina apskųsti. 

KT praėjusią savaitę paskelbė, kad Seimo rinkimų įstatymo nuostata, pagal kurią apkaltos būdu pašalinti politikai į Seimą negali kandidatuoti ketverius metus, prieštarauja Konstitucijai.

Sprendimą dėl R.Pakso VRK atidėjo du kartus, „Tvarkos ir teisingumo“ partija komisiją yra apskundusi Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Šį skundą teismas turėtų svarstyti antradienį. 

„Esame įsitikinę, kad toks VRK sprendimas neatitinka Seimo rinkimų įstatymo, komisijos nariai jį interpretavo savaip ir įregistruodami sąrašą be partijos pirmininko, nusižengė įstatymui. Jokių teisinių prielaidų neregistruoti sąrašo su R. Paksu vakar nebuvo. Esu tikras, kad tą patį pasakys ir teismas“, – teigė partijos pirmininko pavaduotojas, rinkimų štabo vadovas Kęstas Komskis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min