Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 28d. 21:25 , atnaujinta: 2012 spalio 28d. 21:55

Algirdas Butkevičius: planai dėl koalicijos nesikeičia – ją sudarys Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ ir socialdemokratai

Algirdas Butkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius

Socialdemokratams reikia susirūpinti partijos populiarumu didžiuosiuose miestuose, sako šios partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Jis taip pat pakartojo, kad naująją valdančiąją koaliciją greičiausiai sudarys socialdemokratai, Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“.

„Reikia daryti išvadas dėl Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, iš dalies ir Panevėžio. Šiaulių miestu mes džiaugiamės, džiaugiamės gerais rezultatais. Reikia įvertinti tai, kad gyventojų koncentracija yra Vilniuje, o rajonuose gyventojų mažėja. Kai susidedi visos Lietuvos rinkėjų skaičių ir pradedi procentiškai skaičiuoti, pasitikėjimas mūsų partija pamažėja“, – sekmadienio vakarą BNS sakė A.Butkevičius.

Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba sekmadienio vakarą nusprendė lapkričio 4 dieną surengti partijos tarybos posėdį, skirtą Seimo rinkimų rezultatams aptarti.

A.Butkevičius tvirtino jau baigiąs daryti šių rinkimų analizę.

Socialdemokratų lyderis Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų laukia partijos būstinėje. Socialdemokratai šįkart atsitvėrė nuo žurnalistų, jie neįleidžiami net į antrą aukštą, kur susirinkę politikai.

Pasak A.Butkevičiaus, kai pradės aiškėti rinkimų rezultatai, gali įvykti jo ir Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Rolando Pakso susitikimas.

Po pirmojo rinkimų turo daugiamandatėje apygardoje daugiausiai balsų – 19,82 proc. – surinko Darbo partija ir gavo 17 mandatų Seime. Socialdemokratai su 18,37 proc. balsų užsitikrino 15 mandatų, o treti likę konservatoriai su 15,08 proc. balsų – 13 mandatų. Po septynis mandatus pasidalijo 8,57 proc. balsų gavęs Liberalų sąjūdis ir 7,99 proc. balsų surinkusi Drąsos kelio partija. Šešis mandatus su 7,31 proc. balsų gavo partija „Tvarka ir teisingumas“, penkis mandatus – 5,83 proc. balsų gavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Sekmadienį Lietuvoje vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, parlamentarai renkami 67 vienmandatėse apygardose. Dėl mandatų varžosi 134 kandidatai.

Antras turas neorganizuojamas trijose vienmandatėse, kuriose Seimo nariai išrinkti jau pirmajame ture, taip pat Zarasų-Visagino apygardoje, kurioje pirmojo turo balsavimo rezultatai pripažinti negaliojančiais. Zarasų-Visagino apygardoje turės ne vėliau kaip po pusės metų vykti pakartotiniai rinkimai.

Pirmajame ture į Seimą buvo išrinkti socialdemokratas Algirdas Butkevičius Vilkaviškyje, „darbietė“ Virginija Baltraitienė – Kėdainiuose, Lietuvo lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas – Vilniaus-Šalčininkų apygardoje.

Atnaujinta 21.53 val. A.Butkevičius, kalbėdamas „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje, dar kartą pakartojo, kad naująją koaliciją greičiausiai sudarys socialdemokratai, Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“. Apie galimą kitokią koaliciją jis sakė, kad „tai būtų savotiška išdavystė“.

Paklaustas, koks socialdemokratų požiūris į Darbo partiją, kurios atstovai kaltinami balsų papirkinėjimu, jis teigė, kad kyla klausimų ne dėl pačių jungtuvių su „darbiečiais“, nepriimtini tik konkretūs žingsniai – rinkėjų papirkinėjimas. Tačiau jis pabrėžė, kad rinkėjai išreiškė savo pasitikėjimą Darbo partija.

A.Butkevičius, paklaustas, kuo labiausiai išsiskyrė praėjusi rinkiminė kampanija, pabrėžė, kad ji labai nuskambėjo galimais papirkinėjimais, prastu VRK darbu, jis taip pat apkaltino dabartines valdančiąsias partijas, kad šios itin aktyviai rinkimams naudojo Europos Sąjungos viešinimui skirtas lėšas.

Kandidatu į užsienio reikalų ministro A.Butkevičius įvardijo buvusį krašto apsaugos ministrą, dabartinį ambasadorių Baltarusijoje Liną Linkevičių.

„Lietuva pirmininkaus ES tarybai nuo kitų metų ateinančio pusmečio, tai žmogus turėtų būti žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir Briuselio koridoriuose, tarptautinėje aplinkoje. Tokių žmonių žinome ne vieną. Galima pradėti, pavyzdžiui, toks kaip Linas Linkevičius“, – „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje sakė A.Butkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min