Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrajame Seimo rinkimų ture jau balsavo per 23 tūkst. rinkėjų, šiurkščių pažeidimų neužfiksuota

Išankstinis balsavimas Vilniuje
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Išankstinis balsavimas Vilniuje
Šaltinis: BNS
0
A A

Antrajame Seimo rinkimų ture iš anksto ir specialiuosiuose paštuose jau balsavo 23 tūkst. 697 rinkėjai arba 0,98 proc. visų rinkėjų sąrašuose įrašytų piliečių.

Savivaldybėse iš anksto savo valią pareiškė 15,6 tūkst. rinkėjų, šiek tiek mažiau nei per tą patį laikotarpį pirmojo turo metu, tada pirmąją išankstinio balsavimo dieną balsavo 19,4 tūkst. rinkėjų (1,03 proc. visų rinkėjų).

Specialiuose paštuose savo valią per antrojo turo pirmąją išankstinio balsavimo dieną pareiškė 8 tūkst. 5 rinkėjai (7,3 tūkst. per tą patį laikotarpį pirmojo turo metu), rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.

Aktyviausiai antrajame turte, kaip ir per pirmąjį, balsuoja sostinės Senamiesčio apygardos rinkėjai – savo valią čia jau pareiškė 5,23 proc. rinkėjų, Kauno Centro – 2,87 proc. rinkėjų.

Mažiausiai aktyvūs išankstiniame balsavime Kauno Kalniečių (0,4 proc.) ir Šilainių (0,41 proc.), Mažeikių (0,41 proc.) apygardų rinkėjai.

Balsavimas iš anksto prasidėjo trečiadienį savivaldybėse ir tęsiasi iki ketvirtadienio 20 valandos. Balsuoti iš anksto gali rinkėjai, kurie rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę.

Balsavimas paštu vyksta specialiai balsavimui sudarytuose paštuose jų darbo valandomis paskutinį trečiadienį, ketvirtadienį ar penktadienį iki rinkimų dienos. Balsuoti specialiuose paštuose gali rinkėjai, kurie yra gydymo, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, atliekantys karinę tarnybą, taip pat esantys laisvės atėmimo įstaigose.

Rinkimai antrajame ture šią savaitę vyksta 67 vienmandatėse apygardose, kuriose dėl Seimo nario mandato varžosi 134 kandidatai.

Antras turas neorganizuojamas trijose vienmandatėse, kuriose Seimo nariai išrinkti jau pirmajame ture. Zarasų-Visagino apygardoje, kurioje pirmojo turo balsavimo rezultatai pripažinti negaliojančiais, antrasis turas irgi nevyksta, tačiau sprendimas dėl rezultatų panaikinimo yra apskųstas Konstituciniam Teismui.

Vyriausioji rinkimų komisija atkreipia dėmesį, kad Kėdainių, Šalčininkų, Vilkaviškio, Zarasų ir Visagino savivaldybėse, kur rinkimai nebevyksta, balsavimas iš anksto bus organizuojamas, čia bus sudarytos sąlygos balsuoti visiems Lietuvos rinkėjams, sekmadienį negalintiems atvykti į savo rinkimų apylinkę.

Taip pat šią savaitę penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose. Namuose balsuoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Norint balsuoti namuose reikalinga išankstinė registracija.

Antrajame rinkimų ture varžosi po 35 Darbo partijos ir konservatorių kandidatus, 28 socialdemokratai, devyni Drąsos kelio partijos kandidatai, septyni partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai, po šešis Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovus, keturi savarankiškai išsikėlę kandidatai, du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, du Liberalų ir centro sąjungos atstovai.

Jau pirmajame ture į Seimą buvo išrinkti socialdemokratas Algirdas Butkevičius Vilkaviškyje, „darbietė“ Virginija Baltraitienė – Kėdainiuose, Lietuvo lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas – Vilniaus-Šalčininkų apygardoje.

Prasidėjęs išankstinis balsavimas antrajame rinkimų ture vyksta sklandžiai ir kol kas žinių apie šiurkščius pažeidimus kaip pirmajame ture nėra, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Informacijos, kuri keltų didesnį nerimą, neturime, bet ir praėjusiame rinkimų ture apie tuos pažeidimus mes išgirdome antrą dieną. Laukiame, žiūrime, pranešimai yra, kad ramiai vyksta balsavimas, organizuotai, rinkėjai užtrunka trumpai, kadangi vienas biuletenis, viskas kol kas sklandžiai", - ketvirtadienį žurnalistams po VRK posėdžio sakė jos vadovas.

Pasak Z.Vaigausko, kol kas gaunami pranešimai apie pažeidimus dėl rinkimų agitacijos tvarkos, stebėtojų veiksmų.

„Aš laikyčiau, čia ne tie pažeidimai, kuriuos mes turėjom, palyginti su praėjusiu rinkimų turu", - sakė Z.Vaigauskas.

Tačiau jis taip pat patvirtino, jog esama signalų ir apie galimą balsų pirkimą, šią informaciją tikrina policija.

Trečiadienį, kai prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture, policija gavo 22 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais, ketvirtadienio rytą pranešė Policijos departamentas.

Iš viso pareigūnai jau yra pradėję 21 ikiteisminį tyrimą, susijusį su rinkimais.

Vilniaus apskrityje pradėti 7, Klaipėdos - 4, Tauragės - 3, Utenos ir Alytaus apskrityse – po 2, Kauno, Šiaulių ir Marijampolės apskrityse – po vieną tyrimą.

Seimo rinkimų antrasis turas Lietuvoje vyks ateinantį sekmadienį.

Dėl šiurkščių rinkimų įstatymų pažeidimų VRK po pirmojo turo negaliojančiais pripažino rinkimų rezultatus vienmandatėje Zarasų-Visagino apygardoje.

Antras po pirmojo turo čia buvęs Darbo partijos atstovas Rimvydas Podolskis VRK yra pripažintas papirkinėjęs rinkėjus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvados dėl rinkimų įstatymų pažeidimų Zarasų-Visagino apygardoje kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kuris penktadienį žada skelbti savo sprendimą.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rinkimai Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min