TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrajame ture socialdemokratai tikisi 23 mandatų, partija „Tvarka ir teisingumas“ – 5, Liberalų sąjūdis mažiausiai 4, „Drąsos kelias“ – 7

Viktoras Uspaskichas, Algirdas Butkevičius ir Rolandas Paksas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Viktoras Uspaskichas, Algirdas Butkevičius ir Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dauguma partijų labai optimistiškai vertina savo galimybes antrajame Seimo rinkimų ture. Politologas Algis Krupavičius teigia, jog dar gali būti staigmenų, tačiau daugiausia šansų, kad valdžia atsidurs Darbo partijos, socialdemokratų ir „Tvarkos ir teisingumo“ rankose.

Į antrąjį turą daugiausiai pateko Darbo partijos kandidatų – 36. Šios partijos vicepirmininkas, parlamentaras Vytautas Gapšys 15min.lt sakė, jog partija neskaičiavo, kiek jos kandidatų  turi daugiausia šansų laimėti. „Norim laimėti visas vietas, tačiau prognozės nedarėme. Tikimės, kad laimėsime tose apygardose, kur mūsų kandidatai pirmauja, bet gali būti, kad laimėsime ir tose, kur pasilikome antri“, – aptakiai kalbėjo „darbietis“. Darbo partijos atstovai pirmauja 13 vienmandačių apygardų.

Konkrečiomis prognozėmis su 15min.lt nepasidalijo ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna. Į antrąjį turą išėjo 35 konservatoriai, šios partijos atstovai pirmauja 23 apygardose. „Nesame paskaičiavę, tačiau darome viską, kad mūsiškiai laimėtų. Viskas priklauso nuo to, kiek vienmandatininkai įdės pastangų telkdami tuos rinkėjus, kurie pirmajame ture palaikė kitų partijų atstovus“, – aiškino jis.

Socialdemokratai – atviresni. Šios partijos vadovas Algirdas Butkevičius teigė, jog tikisi, kad vienmandatėse laimės 23 iš 28 į antrąjį turą patekusių šios partijos kandidatų. Socialdemokratai pirmauja 18 apygardų.

Kitą sekmadienį dėl mandatų kovos 9 „Drąsos kelio“ atstovai, anot šios partijos Centrinio rinkimų štabo vadovo Valdo Vasiliausko, politinė jėga viliasi, jog laimės 7.

Pasak „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vicepirmininko Valentino Mazuronio, bus labai puiku, jeigu antrajame ture mandatus laimės 5 iš 8 šios partijos kandidatų. „Gali būti visokių persistumdymų, bet tiek mūsų kandidatų pirmauja“, – sakė jis.

4 arba 5 kandidatų pergalės tikisi Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, į antrąjį turą yra iškopę 6 šios politinės jėgos atstovai. „Visi 6 turi šansų, bet jeigu pavyktų 5, būtų labai gerai, net jeigu 4 išeitų, būtumėm labai patenkinti rezultatu“, – 15min.lt teigė jis.

Visas šešias paimsime, - tikisi J.Narkevičius.

Anot Liberalų sąjūdžio vadovo, jeigu sėkmė rinkimuose aplankys liberalcentristą Rimantą Taraškevičių, jis bus kviečiamas prisijungti prie Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime. Panašu, kad R.Taraškevičiaus laukia sunki kova, nes po pirmojo rato jį gerokai lenkia konservatorius Naglis Puteikis, surinkęs 26,64 proc. rinkėjų balsų, tuo metu liberalcentristas palenkė 16,32 proc. apygardos rinkėjų.

E.Masiulio  teigimu, liberalų frakcija kviestųsi ir save išsikėlusį kandidatą Povilą Urbšį, kuris pirmajame ture Vakarinėje apygardoje gerokai atsiplėšė nuo konkurento.

Į antrąjį turą iškopė 6 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatai, 4 jų pirmauja. „Visas šešias paimsime“, – 15min.lt sakė šios partijos atstovas, parlamentaras Jaroslavas Narkevičius.

Kairiųjų koalicija – beveik neišvengiama

Politologas Algis Krupavičius 15min.lt teigė, kad kol kas tvirtai negalima pasakyti, kas laimės antrajame rinkimų rate, tačiau centro kairės koalicija po rinkimų – beveik neišvengiama.

Pasirinkimo neturės ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, nes akivaizdu, jog dauguma rinkėjų balsavo ne už dabartinę valdančiąją daugumą, - teigė politologas.

Anot pašnekovo, paprastai rinkimų rezultatai daugiamandatėje apygardoje daro įtaką antrojo turo rezultatams.

„Bet būna ir išimčių, pavyzdžiui, 2004 metų rinkimuose naujokei Darbo partijai, su niekam negirdėtais kandidatais, antrasis turas nebuvo sėkmingas. Tačiau dabar pirmaujančios partijos – Darbo partija, socialdemokratai ir TS-LKD, turi pakankamai žinomų politikų, matyt, kad ir jų galimybės antrajame rate įgyti mandatų yra pačios didžiausios“, – sakė jis.

Rinkimų naktį socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ pirmininkai sukirto rankomis ir paskelbė po rinkimų formuosiantys naują valdančiąją daugumą. Pasak A.Krupavičiaus, kalbos apie kitus valdžios scenarijus tėra teoriniai pasvarstymai, nes dabartinės opozicijos atstovai savo rinkėjams negali pasakyti, jog planavo centro kairės koaliciją, bet staiga nusprendė, jog ją formuos ir su dešiniaisiais.

„Rinkėjai tai priimtų kaip jų pasirinkimo išdavystę, su rinkėjų nuomone partijos turi skaitytis ir neturi daug laisvės manevruoti, – pabrėžė jis. – Pasirinkimo neturės ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, nes akivaizdu, jog dauguma rinkėjų balsavo ne už dabartinę valdančiąją daugumą“.

Tačiau, pasak A.Krupavičiaus, dar galime sulaukti staigmenų – labai įdomi situacija yra susiklosčiusi Kaune, kuriame TS-LKD kandidatai paprastaivo konkurentus. Anot jo, lyginant su 2008-ųjų rinkimais, čia konservatoriai prarado apie 2 tūkst. rinkėjų.

„Gali būti, kad Kauno vienmandatėse apygardose konservatoriai nebesulauks tokios paramos“, – pridūrė jis.

Politologas sako, kad mažai tikėtina, jog dėl balsų pirkimo VRK anuliuos rinkimų rezultatus kai kuriose rinkimų apygardose, nes kol kas nėra įrodymų, kad balsai buvo perkami dideliu mastu, be to, komisija neturi daug laiko.

Po pirmojo rinkimų turo tapo akivaizdu, kad N.Venckienė gerokai pervertino savo galimybes.

Vilniuje intrigos nebeliko

Didžiausia intriga prieš šius rinkimus į Seimą laukė sostinės Naujamiesčio rinkimų apygardoje, kur kandidatuoja konservatorė Irena Degutienė ir „Drąsos kelio“ įkvėpėja, buvusi teisėja Neringa Venckienė. Tačiau po pirmojo rinkimų turo tapo akivaizdu, kad N.Venckienė gerokai pervertino savo galimybes, nes I.Degutienė, surinkusi 36,39 proc. rinkėjų balsų, kaip reikiant atsiplėšė nuo 15,59 proc. rinkėjų palenkusios buvusios teisėjos.  I.Degutienė, šioje apygardoje jau yra laimėjusi du kartus iš eilės.

Panašu, kad buvusiai partijos kolegei Aurelijai Stancikienei antrajame ture Antakalnio apygardoje nosį gerokai  nušluostys TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius, pirmajame ture surinkęs 30,22 proc. balsų. Į „Drąsos kelią“ perbėgusi A.Stancikienė gavo 11,05 proc. balsų. A.Kubiliui šioje apygardoje nebuvo lygių jau dvejus rinkimus.

Du kartus sostinės Karoliniškių apygardoje rinkimus laimėjusi konservatorė Danutė Bekintienė (18,79 proc.) pirmauja prieš Liną Balsį (16,04 proc.).

Senamiesčio apygardoje kandidatuoja konservatorius Arvydas Anušauskas (22,23 proc.) ir liberalas Petras Auštrevičius (15,69 proc.). Praėjusiuose rinkimuose čia prieš Artūrą Zuoką laimėjo konservatorius Mantas Adomėnas.

Žirmūnuose susirems 20,11 proc. balsų gavęs socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis ir konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė, sulaukusi 17,62 proc. rinkėjų palaikymo. 2008-aisiais daugiau rinkėjų balsavo už konservatorę, nei už socialdemokratą.

Fabijoniškėse eksministras, TS-LKD kandidatas Dainius Kreivys (18,16) proc.)  labai nežymiai pirmauja prieš Darbo partijos atstovą Artūrą Paulauską (17,07 proc.). Praėjusiuose rinkimuose šioje apygardoje mandatą iškovojo liberalcentristas Raimondas Šukys.

Konservatorius Audronius Ažubalis (19,76 proc.) Šeškinės apygardoje laimi prieš lenką Zbignevą Maciejievskį (14,76 proc.). 2008-aisiais šioje apygardoje A.Ažubalis labai menka persvara laimėjo prieš socialdemokratę Viliją Blinkevičiūtę.

TS-LKD atstovas Algis Strelčiūnas (20,89 proc.) Lazdynų apygaroje kausis prieš liberalą Gintarą Steponavičių (16,18 proc.). Praėjusiuose rinkimuose G.Steponavičius nušluostė nosį šiam konservatoriui.

Kaune galynėsis konservatoriai ir „Drąsos kelias“

Konservatoriai laukia, kuo baigsis jų atstovo Donato Jankausko ( 20,77 proc.) ir „Drąsos kelio“ narės, kirpėjos Audronės Skučienės (18,33 proc.) kova Kauno kaimiškojoje rinkimų apygardoje.

Šioje apygardoje D.Jankauskas yra laimėjęs du kartus iš eilės: 2004-ųjų rinkimuose – prieš „darbietų“, 2008-ųjų – prieš socialdmeokratą Petrą Mikelionį.

Su dar vienu „Drąsos kelio“ atstovu – Gintaru Dručkumi (17,29 proc.) teks susikauti taip pat jau du kartus pergalę Centro apygardoje išplėšusiai konservatorei Vincei Vaidevutei Margevičienei (20,39 proc.).

Viena įdomiausių kovų Kaune vyks Žaliakalnio apygardoje, kur susikaus taip pat du kartus čia laimėjusi konservatorė Rasa Juknevičienė (26,48 proc.) ir „Drąsos kelio“ atstovas Algirdas Patackas (18,67 proc.).

Kalniečių apygardoje 2004 ir 2008 metų rinkimuose mandatą iškovojęs konservatorius Arimantas Dumčius (24,30 proc.)  pirmajame ture yra gerokai atsiplėšęs  nuo „Drąsos kelio“ nario Zenono Žymančiaus (12,51 proc.)

Dainavos apygardoje antrajame ture laukia labai įtempta kova tarp TS-LKD atstovo Kazimiero Kuzminsko (16,87 proc.) ir dėl mergaitės iš konservatorių gretų pasitraukusio parlamentaro, „Drąsos kelio“ kandidato Sauliaus Stomos (16,82 proc.).

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje jau du kartus laimėjęs Rytas Kupčinskas (23,19 proc.) yra gerokai atsiplėšęs nuo „darbiečio“ Sigyto Klimo (14,49 proc.).

Šlainių apygardoje TS-LKD atstovas Rimantas Jonas Dagys (21,09 proc.) pirmauja prieš „darbietį“ Saulių Girdauską (15,70 proc.). Šioje apygardoje konservatorius laimėjo du kartus iš eilės. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min