Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gitanas Nausėda: biudžeto projektas neturėtų radikaliai keistis, dėl VAE projekto formuojama koalicija tvirtos pozicijos neturi

Gitanas Nausėda
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda
Šaltinis: BNS
0
A A

Formuojama socialdemokratų, Darbo partijos ir tvarkiečių koalicija ideologiniu požiūriu yra vientisesnė ir gali būti patvaresnė, negu kiti galimi koalicijų variantai, prognozuoja didžiausio Lietuvoje komercinio SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Jis BNS teigė, jog konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybės parengtas kitų metų biudžeto projektas neturėtų radikaliai keistis, nors pokyčių jame gali būti, o dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto patys laimėjusieji kol kas neturi tvirtos pozicijos.

„Kaip ten bebūtų, ideologiniu požiūriu šita koalicija ir yra tvirtesnė, negu būtų bet kokie kiti deriniai, jie, ko gero, būtų kėlę dar daugiau klausimų, ar kažkuriame etape tie prieštaravimai jos tiesiog nesugriautų. Nesu visiškai įsitikinęs šitos koalicijos patvarumu, nes yra visgi ir programinių skirtumų. Bus įdomu žiūrėti, kaip bus dėl minimalios mėnesio algos, dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, kurių ir viena, ir kita, ir trečia partija yra nusimačiusios“, – sakė G.Nausėda.

Pasak jo, dėl mokesčių lengvatų rinkimus laimėjusioms partijoms būtų lengviau susitarti dėl MMA.

„Bet MMA didinimo klausimas gali iškelti tam tikrų prieštaravimų, kaip ir progresinių mokesčių klausimas“, – sakė G.Nausėda.

Jo nuomone, socialdemokratų labiausiai palaikoma progresinių mokesčių įvedimo idėja gali ne visiškai įtikti, ypač Darbo partijai.

„Tikiuosi, kad bendra fiskalinės politikos kryptis neturėtų keistis, neturėtų būti daroma staigių judesių. Tai yra imperatyvus verslo reikalavimas ir raginimas, kad svarbiausia – stabilumas. Ir aš tikiuosi, kad partijos, suprasdamos, jog sėdi ant tokios ganėtinai netvirtos šakos, neims jos pernelyg siūbuoti ir turėsime tą pageidaujamą stabilumą“, – sakė SEB banko prezidento patarėjas.

Nueinančios Vyriausybės parengtas biudžeto projektas taip pat neturėtų būti radikaliai keičiamas, iš dalies ir dėl socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus, kuris yra buvęs finansų ir susisiekimo ministras, asmeninių savybių.

„Atsižvelgdamas į tai, kad rinkimus laimėjo Socialdemokratų partija, žinodamas, kad jos lyderis nemėgsta neapgalvotų ir staigių sprendimų, radikalių pokyčių biudžete nebus. Bet tai, aišku, nereiškia, kad visai nebus, nes rinkėjai vienaip ar kitaip turi tam tikrų lūkesčių, kad partijos iš karto imsis darbo. Bet kad tai smarkiai padidintų numatytą biudžeto deficitą, sakykime, destabilizuotų padėtį ir atkreiptų finansų rinkų dėmesį dėl pernelyg didelių judesių – šitokio scenarijos aš turbūt neprognozuočiau“, – sakė G.Nausėda.

Jis neprognozavo, kokios pozicijos būsimi valdantieji gali laikytis dėl naujos Visagino AE projekto, kurį planuojama įgyvendinti su Japonijos koncernu „Hitachi“.

„Tai yra sunkiausiai atsakomas klausimas, aš esu įsitikinęs, kad pačios rinkimus laimėjusios partijos kol kas neturi tvirtos pozicijos, kaip elgtis šiuo klausimu. Ir vien dėl tos priežasties, manau, kol kad nebus kertama iš peties. Tiesiog bus toliau tam tikros konsultacijos su strateginiu investuotoju, matyt bus prašoma daugiau informacijos, skaičių, pagrindimų. Ir galbūt tik vėlesniame etape sprendimas bus priimtas“, – sakė G.Nausėda.

„Vistik manau, kad nėra tokio jau kategoriško nusistatymo ir pagaliau net programas pasižiūrėjus nematyti kategoriško nusistatymo prieš, tačiau kai kurios partijos yra įdėjusios tiek išlygų, kad iš tikrųjų kartais susidaro abejonės, ar su šituo strateginiu investuotoju ir ketinamu statyti reaktoriumi įmanoma būtų rasti kompromisą. Kartais išlygos reiškia, kad yra mandagiai įpakuojamas atsakymas ir sprendimas ne“, – kalbėjo ekonomistas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min