TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ikirinkiminiai 15min.lt debatai: Neringa Venckienė prieš Algį Čapliką

Neringa Venckienė ir Algis Čaplikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neringa Venckienė ir Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį portalo 15min.lt tiesioginiuose debatuose, skirtuose artėjantiems Seimo rinkimams, dalyvauja partijos „Drąsos kelias“ lyderė Neringa Venckienė ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Algis Čaplikas.

Paklaustas, ką siūlytų į premjerus, jei laimėtų Seimo rinkimus, A.Čaplikas teigė, jog liberalcentristai yra suformavę šešėlinį kabinetą, jame – ir dabartinių šios partijos deleguotų ministrų pavardės.

„Tai yra susitarimo reikalas. Visgi atsakomybė tenka sąrašo lyderiui, partijos pirmininkui. Nuo derybų priklauso, kaip susiklosto bendras vaizdas. Tačiau nemanau, kad kuri nors viena partija triuškinamai laimės rinkimus, bus koalicinė Vyriausybė, teks ieškoti kompromisų“, – sakė jis.

Liberalcentristų lyderis pridūrė, kad partijai šis postas nėra svarbiausias, jo teigimu, politinė jėga siekia įgyvendinti užsibrėžtus darbus: iki 19 proc. sumažinti PVM, užbaigti sveikatos pertvarką, kad tai būtų kokybiška paslauga žmonėms, tobulinti viešąjį sektorių, kad jis duotų naudos. „Jei reikės, pasiūlysime. Jei reikės, būsiu premjeras, visai neblogas“, – aiškino jis.

N.Venckienė teigė galinti pagirti „Dąsos kelio“ sąrašą, nes jame – daug išsilavinusių ir vertų Vyriausybės vadovo posto asmenybių. „Ne vienas, o keletas žmonių galėtų užimti šį postą. Turime žmonių, galinčių geriau dirbti nei A.Kubilius“, – sakė N.Venckienė. Ji paminėjo Povilo Gylio, Vytauto Matulevičiaus, Stasio Brundzos ir Vytauto Daujočio pavardes.

Buvusi teisėja pabrėžė, kad 9 žmonės partijoje turi ekonominį išsilavinimą.

Paklausta, kuo jos partija skiriasi nuo kitų politikos naujokių – Kristinos Brazauskienės ir verslininko Vladimiro Romanovo įkurtų politinių jėgų, N.Venckienė teigė kad „Drąsos kelias“ susikūrė dėl nelaimės ir neteisybės. „Žmones subūrė pedofilijos bylos netyrimas. Mums rūpi ne tik ši konkreti byla, mums rūpi visos Lietuvos ateitis. Mes matome, kas nutiko mūsų šalyje per Nepriklausomybės metus: visiškas nusivylimas teisėsauga, dabartine valdžia, jos neįgyvendintais pažadais. “Drąsos kelias„ gali įgyvendinti reformas, kurių dabar reikia labiausiai“, – kalbėjo kandidatė.

„Mes savęs nepriskriniame jokiai ideologijai, mes už tiesos ieškojimą. Nei dešinėj, nei kairėj, nei centre nesame. Mūsų sąrašas yra margas, jame yra žmonių, turinčių visokių pažiūrų. Mes tiesiog same, kad taip, kaip dabar yra, Lietuvoje gyventi neįmanoma, mes norime teisingumo“, – sakė N.Venckienė.

Apie emigraciją: Kalbėdamas apie emigraciją, A.Čaplikas teigė gerbiantis tuos, kurie į užsienį išvyksta mokytis ir siekti karjeros. „Turi būti vienas siekis: darbas ir atlyginimas. Nereikia jokių valstybės programų. Duokit darbą ir atlyginimą ir žmogus mylės tėvynę“, – sakė parlamentaras.

N.Venckienės nuomone, emigrantus sugrąžintų supaprastintos sąlygos pradėti smulkųjį verslą.

„Dabar smulkiuosius verslininkus kontroliuoja begalės institucijų, jeigu sąlygos būtų palankesnės, daugelis sutiktų Lietuvoje uždirbti mažiau, nei gyventi užsienyje. Dabar mokesčius pradėsi mokėti dar prieš pradėdamas dirbti“, – teigė „Drąsos kelio“ lyderė. 

Apie nedalyvavimą apklausose: 15min.lt skaitytoja N.Venckienei užduotame klausime teigė, kad ji kalba apie teisingumą, tuo metu pati savo veiksmais demonstruoja, kaip reikia vilkinti bylas.

N.Venckienė teigė nieko nevilkinanti, ji priminė, kad po dviejų kojos operacijų ji du mėnesius buvo nedarbinga.

„Yra bylų, kur 2-6 metus sergama. Ar galima lyginti 50 dienų su 6 metų laikotarpiu? Nieko nevilkinau, nuo nieko nebėgau, rengiuosi būti apklausiama“, – sakė ji.

Konferencijoje N.Venckienė taip pat aiškino, kad „Drąsos kelias“ sieks, kad būtų įvykdytos esminės reformos teismų sistemoje, partija nori įteisinti teisinę atsakomybę teisėjams už priimtus sprendimus.

A.Čaplikas atkreipė dėmesį, jog žodis „reforma“ Lietuvoje jau gerokai nuvalkiotas. „Viską reformuojame, reformuojame ir reformuojame. Mes pasisakome už švelnesnes priemones. Pritariu, kad teismų sistemą reikia tobulinti, nes būna kartais keistų dalykų. Tačiau mes pasisakome prieš griovimą ir už geresnių sprendimų paiešką“, – sakė jis.

Apie homoseksualų santuokas: N.Venckienė pabrėžė esanti ne tik pati nusistačiusi prieš homoseksualių asmenų santuokas, tokios nuomonės laikosi visa partija. „Tokiu atveju iškiltų galimybės įsivaikinti klausimai. Vaikas negali būti auginamas homoseksualioje šeimoje“, – teigė ji.

A.Čaplikas teigė, kad Lietuvoje stengiamasi nematyti homoseksualų. „Man jie netrukdo. Tačiau jų laisvė baigiasi ten, kur prasideda mano laisvė. Kalbant apie santuokas, visuomenė tam nepribrendo, taigi, per anksti apie tai diskutuoti. Jie geri ir puikūs žmonės, mūsų piliečiai. Manau, kad svarbesnis dalykas šiuo metu yra žmonių darbas ir pajamos“, – sakė jis. 

Apie daugiabučių renovaciją: A.Čaplikas teigė įvertinsiantis liberalcentristų deleguoto ministro Gedimino Kazlausko veiksmus įgyvendinant daugiabučių modernizavimo programą.

„Įvertinsime. Šis modelis buvo tvirtinamas, kai aš buvau sveikatos ministru. Aš buvau vienintelis ministras, kuris balsavo prieš, sakydamas, kad jis neveiks. Patį mecanizmą parengė ne G.Kazlauskas ir ne Aplinkos ministerija. Jį paruošė Finansų ministerijos specialistai kartu su Ūkio ministerija ir atidavė vykdyti Aplinkos ministerijai. Tą patį yra sakęs G.Kazlauskas – kad neveiks, jeigu mes padidinsime paramos dalies“, – sakė jis.

N.Venckienė priminė, kad Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis piktinosi planais už daugiabučių modernizavimui skirtas lėšas pirkti malūnsparnius, nors pats už tai balsavo. „Tai tokie jų pažadai, ir toks žodžių atitikimas jų darbams“, – sakė buvusi teisėja.

VIDEO: Ikirinkiminiai 15min.lt debatai: Neringa Venckienė prieš Algį Čapliką

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min