Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 20d. 21:36

Konservatoriai užsispyrė: nesusituokusios poros šeima vadinti neleis

Konservatorių sąskrydis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius

„Sieksime praktiškai įgyvendinti krikščioniškomis vertybėmis grįstą šeimos politiką“, – rašoma Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos programoje. 192 puslapių 15min.lt gautame dokumente konservatoriai skelbia apie ambicingus planus – subalansuoti „Sodros“ biudžetą, išspręsti demografijos problemas, sukurti naujų darbo vietų ir pan.

Konservatorių manymu, tam, kad būtų išsaugota tauta, būtina saugoti šeimas, kurias jie įsivaizduoja kaip vyro ir moters santuokos pagrindu sukurtą visuomenės ląstelę.

„Tačiau gerbiame ir žmonių teisę rinktis kitokį gyvenimo kelią, taip pat suvokiame, kad šeimos santykiai kyla ir iš tėvystės ar motinystės“, – rašo konservatoriai.

Bazinę pensiją mokės iš biudžeto

TS-LKD teigia, kad Gedimino Kirkilo Vyriausybė nepaisė įvairių ekspertų perspėjimų apie artėjančią ekonominę krizę, nekaupė finansų rezervo, o priešingai – prieš 2008 metų rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą didino išlaidas socialinėje srityje. 2007 metais „Sodros“ pajamos dar viršijo išlaidas beveik 500 mln. litų, 2008 metų pabaigoje jos jau 1,4 mlrd. litų viršijo „Sodros“ pajamas. Šis skirtumas 2009 metais išaugo beveik du kartus, iki 3 mlrd. litų.

„Pradėjus dirbti XV Vyriausybei teko nedelsiant spręsti problemą – suvaldyti „Sodros“ biudžeto deficitą ir užtikrinti, kad visi žmonės laiku gautų jiems priklausančias pensijas ir kitas išmokas, kad jos niekam nevėluotų, kaip buvo nutikę Rusijos ekonominės krizės metu, kuomet jos vėluodavo net po kelis mėnesius. Mums pavyko tai užtikrinti“, – skelbia konservatoriai.

Siekdami užkirsti kelią neracionaliems politikų sprendimams, jie po rinkimų žada įkurti rezervo fondą, kuris būtų skirtas apsaugoti ir spręsti ateities senėjimo problemas. Būtų steigiamas „Sodros“ fondo rezervas, kurio lėšos galės būti panaudojamos tik būsimoms visuomenės senėjimo problemoms spręsti, t.y. nuo ekonominių sukrėtimų apsaugotos pensijos – sukauptas rezervo fondas prie „Sodros“ leidžia mokėti tokias pensijas, kokios paskirtos, nepaisant ekonominės padėties.

Taip pat ketinama nustatyti naują pensijų apskaičiavimo ir indeksavimo tvarką, o nuo  2014 metų bazinę pensiją mokėti iš valstybės biudžeto.

Skatins gimstamumą

Konservatoriai žada išspręsti ir vieną opiausių problemų – visuomenės senėjimą. Tačiau konkrečių būdų, kaip tą darys, TS-LKD nenurodo.

„Jokios socialinės, ekonominės reformos negelbės išmirštančioje visuomenėje, todėl gimstamumo didinimas ir migracijos reguliavimas turi tapti kasdieniu būsimos mūsų vyriausybės rūpesčiu“, – skelbia konservatoriai.

Jų rinkimų programoje rašoma, kad Lietuvoje viena moteris iki 45 metų, kaip ir vidutiniškai ES, augina 1,5 vaiko. Jei tokie gimstamumo rodikliai gali būti tenkinantys darbo jėgos išteklių iš imigracijos kompensavimo politiką propaguojančiose šalyse.

Demografinę šalies situaciją komplikuoja ir didelė emigracija – nuo 2000 metų daugiau kaip 200 tūkstančių jaunų žmonių paliko savo valstybę.

Ekspertų vertinimu, ES reikia apie 60 mln. imigrantų iš trečiųjų valstybių išlaikyti esamą regiono ekonomikos augimą, spręsti socialinės apsaugos (pensijų ir sveikatos) sistemos ir kitų valstybės funkcijų finansavimo problemas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min