Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 16d. 20:01

Partijos vis dar nesutaria, ar Lietuvai reikalinga Visagino AE

Visagino AE mobilusis informacinis centras
Aliaus Koroliovo nuotr. / Visagino AE mobilusis informacinis centras

Kai kurios į rinkimus einančios partijos siūlo referendume nepritarti Visagino atominės elektrinės (VAE) statyboms, jei savo dalyvavimo parašais projekte nepatvirtins Latvija ir Estija. Tokią poziciją politikai išsakė „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lyderių forumas“.

„Lyderių forume“ energetikos klausimus sekmadienį nagrinėjo penkių populiariausių partijų politikai – konservatoriai, socialdemokratai, Darbo partijos, Liberalų sąjūdžio ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.

Socialdemokratai ir partija „Tvarka ir teisingumas“ savo rinkėjams siūlo referendume balsuoti prieš VAE, Darbo partija reikalauja, kad iki referendumo savo dalyvavimą projekte parašais patvirtintų Latvija  ir Estija. Priešingu atveju partija balsuos prieš AE.

„Esu tikras – projektas reikalingas. Jį padarius, galima bus atsakyti, kiek kainuos elektrinė, elektra ir kokios yra techninės sąlygos integruotis į Europos tinklus. Referendumas per ankstyvas. Suprantu, kad per mėnesį nepadarysim to projekto. Bet mėnuo dar yra, kad Latvija ir Estija pasirašytų bendrą sutartį arba sukurtų įmonę ir padarytų pradinį įnašą. Jeigu pasirašys Latvija ir Estija, tikiuosi, Darbo partija balsuos už“, – sakė partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

Premjeras Andrius Kubilius, kitą savaitę susitiksiantis su Baltijos valstybių premjerais, pažadėjo perduoti prašymą pasirašyti atitinkamą įsipareigojimą dėl Latvijos ir Estijos dalyvavimo Visagino AE.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, kad projektas yra ne tik brangus, bet ir rizikingas.

„Projektas yra brangus ir rizikingas, dėl to nėra sutarties su Latvija ir Estija. Japonija atsisako atominės energetikos. Šitame projekte nėra įvertinti kai kurie kiti dalykai po Fukušimos įvykio. Virimo vandens tipo reaktoriai niekur nėra užsakomi, tai yra signalas“, – sakė A.Butkevičius.

Referendume nepritarti Visagino AE statybai ragino ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis.

„Už tą projektą, kuris siūlomas, taip balsuoti negalima“, – sakė V.Mazuronis.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis siūlė leisti investuoti į AE projektą ir Lietuvos gyventojams.

„Siūlome, kad sutelkiant lėšas dalį lėšų leistume investuoti Lietuvos privačioms kompanijoms arba individualiems žmonėms. Jei bus tokios investicijos daromos, projektas bus gyvybingas“, – kalbėjo E.Masiulis.

Lietuva turės 38 proc. naujosios elektrinės akcijų, tam reikės skirti apie 6,5 mlrd. Lt.

Patariamasis referendumas dėl VAE vyks kartu su Seimo rinkimais spalio 14 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min