Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 23d. 19:49

Partijų lyderių debatai: Eligijus Masiulis ir Remigijus Šimašius pripažino sulaukę užuominų apie kyšius

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis

Sekmadienio vakarą tradiciniuose priešrinkiminiuose debatuose „Lietuvos ryto“ televizijoje dalyvaujantys pagrindinių parlamentinių partijų lyderiai diskutavo apie teisingumą ir korupciją.

Debatų dalyvių buvo teiraujamasi, ar jie yra davę kyšį arba sulaukę tokio pasiūlymo. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijos Masiulis pripažino, jog kaip susisiekimo ministras yra sulaukęs užuominų apie atlygį. „Užuominų esu gavęs ir ne vieną. Kelis kartus apie tai esu informavęs specialiąsias tarnybas“, – sakė jis.

Didžioji dalis debatuose dalyvavusių politikų aiškino niekuomet nedavę kyšių ir nesulaukę pasiūlymų paimti kyšį.

Liberalų sąjūdžio atstovas, teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigė negalintis patikėti, kad politikai, kaip patys kalba, nėra susidūrę su šiuo reiškiniu.

„Per šiuos ketverius metus pasitaikė, kad man duodavo suprasti, kad jei norėtum, tu galėtum gauti. Tais atvejais, kai tai buvo pakankamai aišku, tai aš taip pat – ir tai buvo ne kartą – informavau atitinkamas tarnybas, – sakė ministras. – Tiesą sakant, man labai keista yra, kai kažkas sako, kad visiškai su tuo nesusidūrė.“

Ministras pabrėžė, kad valdininkai dažnai nežino, kaip reaguoti sulaukus tkio pasiūlymo.

Buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarybos (FNTT) vadovas, dabar – Liberalų sąjūdžio kandidatas Vitalijus Gailius teigė, kad politinė korupcija labiausiai klestėjo 2004-aisiais.

„Politinės korupcijos apogėjus, pagal statistinius skaičiavimus, savo aukščiausią lygį buvo pasiekęs 2004 metais, ir didžiausia politinė korupcija betarpiškai susijusi su neskaidriu Europos Sąjungos paramos skirstymu. Šis laikotarpis buvo pats sudėtingiausias, ir tai galite išgirsti Europos Sąjungos įvairių institucijų ataskaitose“, – sakė jis.

V.Gailius teigia, jog noras imti kyšius sumažėtų ėmus taikyti išplėstinį turto konfiskavimą.

Vieni kitiems priminė nemalonias istorijas

Diskutuodami apie korupciją politikai vieni kitiems stengėsi priminti negražias viešumon iškilusias istorijas. „Tvarkos ir teisingumo“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis priminė su kyšiu įkliuvusio buvusio sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko, aiškinusio, jog ėmė pinigus partijai, atvejį. Dėl to A.Skikas buvo pašalintas iš Liberalų ir centro sąjungos.

„Į tokius atvejus reikia reaguoti žymiai aštriau. Šis atvejis buvo numarintas, tarsi nieko nebuvę“, – sakė jis. „Tvarkietis“ pabrėžė, kad skaidrumo vardan reikia viešai paskelbti, kiek per partijos gavo, ir kiek išleido pinigų rinkimams.

Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, kad korupcija per pastaruosius ketverius metus suklestėjo per konservatorius, kurių valdymo metu buvo sukiršintos teisėsaugos institucijos.

„Socialdemokratams galiu taip pasakyti: atėjęs vadovauti Susisiekimo ministerijai radau nemažai neskaidrumo, Klaipėdos valstybiniame jūsų uoste sulaužėme schemas, “Lietuvos pašte„, Vilniaus tarptautiniame oro uoste vėl buvo lesyklėlės sukurtos, taip kad nekalbėkite, gerbiamas A.Butkevičiau, kad šioje Vyriausybėje suklestėjo korupcija“, – jam atsakė E.Masiulis.

Jo teigimu, labai negražiai atrodo tai, jog Darbo partija, laukdama senaties, vilkina juodosios buhalterijos bylą.

„Pasak spaudos, jūsų rėmėjai gavo 2 mlrd. Lt valstybinių užsakymų, o jūs ne apie politinę korupciją kalbate?“, – jam atšovė Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas debatuose nedalyvavo, nes yra išvykęs į užsienį.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkui Andriui Kubiliui buvo priminta jo partijos nario, parlamentaro Vito Matuzo istorija. Šis politikas yra įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu. Socialdemokratai pasiūlė konservatoriams pradėti valytis nuo savęs.

A.Kubilius buvo paklaustas, ar normalu, kai korupcija įtariamas žmogus kandidatuoja į Seimą. „V.Matuzas narystę sustabdė. Mes balsavome už tai, kad sudaryti teisėsaugai galimybę tirti, išrs, ir bus aišku. Yra Seime buvę kitų pavyzdžių, kai neleisdavo atimti imuniteto. Keista girdėti tokius priekaištus iš Artūro Paulausko, kuris yra Darbo partijos dabar sąrašo vienas iš narių. Na, aš to negaliu tinkamai suvokti, kai lyderis, vengdamas šios diskusijos ir negalėdamas dalyvauti bylose... A.Paulauskas dabar pats yra šios partijos vienas iš kandidatų“, – A.Paulauskui įgėlė A.Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min