TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologai prognozuoja pergalę kairiesiems

Eisenos akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eisenos akimirka
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Pagal gyventojų apklausas populiariausia šiuo metu Darbo partija, tačiau kai kurių politologų teigimu ne ji gaus daugiausia mandatų po mėnesio įvyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Daugiausia mandatų manau turės socdemai, kadangi jie surinks nemažai ne tik pagal partijų sąrašus, bet ir vienmandatėse, kur aktyviai dirba, ir socdemai turi daugiau merų – tai adminitraciniai resursai. Žinant žiniasklaidos verslo santykių su vietos valdžia ypatumus, aš neabejoju, kad bent jau antram ture socdemai bus stipresni. Antroje vietoj turėtų būti Darbo partija – rinkėjų atmintis yra trumpa ir Viktoro Uspaskicho nusižengimai, ir pabėgimai į Maskvą, ir kiti dalykai yra kaip ir primiršti“, – sako politologas Mindaugas Jurkynas.

Kiti politologai mano, kad Darbo partija bus pirma, o socialdemokratai antri, tačiau anot jų, nebūtinai šios dvi partijos ir formuos valdančiąją koaliciją bei perims valstybės vairą, praneša LTV Televizijos laida „Šiandien“.

„Kiek aš žinau iš neoficialių pokalbių, socialdemokratai nelabai džiaugiasi, arba nesidžiaugia galima koalicija su Darbo partija. Jie jau turėjo tokį darbo patyrimą 2006 metų Seime... Jei taip įvyktų, kaip kad įvyko tais metais – buvo susipykta su Darbo partija – tai tada iškiltų daug klaustukų. Vėlgi žiniasklaidoje pasirodė, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai nesako „ne“ koalicijai su Darbo partija. Darbiečiai, manau, yra partija be vertybių, ji galėtų su bet kuo eiti“, – sako politologas Vytautas  Dumbliauskas.

Kita vertus, LRT Televizijos Naujienų tarnybos kalbintas Jurgis Razma, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas, tokia galimybe bent jau šiuo metu abejojo.

„Būtų nelengva įsivaizduoti koaliciją su darbiečiais ir kol kas negaliu sakyti, kad mano fantazija šiandien tiek siektų. Na, nebent būtų pasirinktas koks nors labai jau nestandartinis variantas, kai tarkim visos pagrindinės partijos esant sudėtingai situacijai formuotų tokią labai plačią koaliciją – na gal nebent tokiu atveju“, – penktadienį sakė J.Razma.

Kai kurie socialdemokratai neslepia abejonių dėl būsimo bendradarbiavimo valdžioje su Darbo partija, kuriai ir kurios lyderiui V.Uspaskichui yra iškelta byla dėl galimo mokesčių slėpimo. Generalinė prokuratūra prašys Vyriausiosios rinkimų komisijos panaikinti V.Uspaskicho ir buvusios partijos būstinės vadovės Vitalijos Vonžutaitės teisinę neliečiamybę, kurią jie įgijo kaip kandidatai.

„Mūsų sąlyga – teisinė valstybė, pagarba teismui, pagarba teisingumo principui. Jeigu vyksta teisminis ginčas tas asmuo turi sąžiningai, nevilkindamas teismo, apginti savo garbę ir orumą, bet jei dedamos pastangos teismus vilkinti, tada kažkas negerai. Mes balsavom dėl Darbo partijos lyderio V.Uspaskicho imuniteto nuėmimo šioje kadencijoje, nes mes manome, kad jis turi teisę apginti savo garbę ir orumą teisme, kodėl jis taip tą teisminį ginčą vilkina, nežinau“, – sako Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis.

Tuo metu Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys LRT televizijos Naujienų tarnybai teigė, kad po rinkimų partija planuoja dirbti su socialdemokratais bei „Tvarka ir teisingumu“.

„Natūralu, kad žmogus kartais ir suserga. Jokio vilkinimo nėra ir šitoje vietoje V.Andriukaitis, tiesą sakant, ir nėra pagrindinis derybininkas, kuris galėtų kalbėti už socialdemokratus. Su V.Andriukaičiu mes niekada nesiderėjome“, – sako V.Gapšys.

Tačiau visi politikai pripažįsta, kad tikrosios naujos valdžios dėlionės prasidės tik tada, kai paaiškės rinkimų rezultatai, ne visada sutampantys su prognozėmis.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min