Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 14d. 08:33

Prasidėjo balsavimas Seimo rinkimuose ir referendume dėl atominės elektrinės

Išankstinis balsavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Balsavimas

Sekmadienio rytą Lietuvoje prasidėjo rinkimai į Seimą bei patariamasis referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybų.

Rinkimų apylinkės atsidarė 7 valandą ir dirbs iki 20 valandos.

Šiuose eiliniuose Seimo rinkimuose dalyvauja 17 partijų ir viena keturių partijų koalicija, į naująjį parlamentą iš viso pretenduoja 1 tūkst. 927 kandidatai, tarp jų – 127 šios besibaigiančios kadencijos parlamentarai.

Pirmieji prie balsavimo urnų atėję rinkėjai sakė, kad jie balsuoti suskubo, nes sekmadienį vėliau laukia darbas.

Vilniaus Justiniškių rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Zita Tamušauskienė sakė, kad didesnio rinkėjų antplūdžio laukiama apie vidurdienį, kai ateis sekmadienio mišiose dalyvavę rinkėjai, o didžiausias srautas paprastai būna vakare.

Didesnio rinkėjų antplūdžio laukiama apie vidurdienį, o didžiausias srautas paprastai būna vakare.

„Didžiausias antplūdis paprastai būna vakarop, kai žmonės grįžta iš sodų ar kitur į miestus. Taip pat žinau vieną porą, kuri per visus rinkimus ateina balsuoti be penkių minučių aštuonios“, – sekmadienio rytą BNS sakė Z.Tamušauskienė. Ji prognozavo, kad balsų skaičiavimas baigsis tik pirmadienio rytą.

Sekmadienį į rinkimų apylinkes atvykti negalintys rinkėjai šią savaitę turėjo galimybę savo valią pareikšti iš anksto.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip vienas ketvirtadalis visų rinkėjų. Partijos kandidatų sąrašas dalyvauja skirstant mandatus, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų arba su mažesniu aktyvumu kandidatas surenka penktadalį visų apygardos rinkėjų balsų.

Jei Seimo narys pirmajame ture neišrenkamas, po dviejų savaičių rengiamas antras turas, kuriame dalyvauja du daugiausiai balsų gavę kandidatai.

Kartu su Seimo rinkimais vyksta patariamasis referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybų Lietuvoje. Referendumo balsavimo biuletenyje pateiktas teiginys: „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje“, o žmonės gali pasirinkti vieną iš dviejų atsakymų: „taip“ arba „ne“.

Konsultacinis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių. Tuo atveju, kai referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas laikomas priimtu. Jei referendume dalyvauja mažiau kaip pusė piliečių, jis laikomas neįvykusiu, o į jo metu pareikštą piliečių nuomonę gali būti atsižvelgiama Seime svarstant įstatymų ir kitų teisės aktų projektus.

Rinkimų teisę šiuose Seimo rinkimuose bei referendume turi 2 mln. 579 tūkst. 466 rinkėjai. Iš jų apie 14 tūkst. užsiregistravo balsuoti užsienyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Rinkimai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min