Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 5d. 16:36 , atnaujinta: 2012 spalio 5d. 19:44

Rima Baškienė rinkėjų nepapirkinėjo: knygeles, kompaktinius diskus ir spektaklius dovanojo nesiekdama populiarumo

Rima Baškienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rima Baškienė

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nutarė, kad Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė parlamento rinkimuose Rima Baškienė nepapirkinėjo rinkėjų jiems dalindama knygeles, kompaktinius diskus ir kviesdama žiūrėti spektaklių. Anot komisijos, R.Baškienė rinkėjų nepapirkinėjo, nes „Naisių vasara“ yra tęstinis, o ne vienkartinis – tiesiogiai rinkimams sukurtas projektas.

„Jei teatras, veikęs trejus metus, turi nevaidinti per rinkimų kampaniją, tai gal Juozas Juozapaitis turi nedainuoti per kampaniją, o broliai Lavrinovičiai nežaisti krepšinio?“ – komisijos esminiu palaikytą argumentą įvardijo VRK narys Julius Jasaitis.

Savo ruožtu VRK narė Živilė Verbylaitė teigė, kad jos nuomone papirkinėjimo būta. Be to, ji atkreipė dėmesį ir į tai, kad kone kas antras Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Seimo rinkimuose yra „Naisių vasaros“ teatro trupės narys ir tai taip pat kelia įtarimų.

Tiesa, paskelbus balsavimą, už tai, kad R.Baškienė papirkinėjo rinkėjus pasisakė tik Ž.Verbylaitė, trys komisijos nariai pareiškė manantys, kad R.Baškienė nepapirkinėjo rinkėjų, o dauguma – septyni – VRK nariai balsuodami susilaikė.

Pati R.Baškienė kategoriškai nesutinka papirkinėjusi rinkėjus. Pasak jos, 45 vaikiškas knygeles su pasaka apie gandrus ir kompaktinius diskus „Garny, garny, pasuk ratą“ ji išdalijo tik dėl to, kad to paprašė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, knygelių vaikams Seimo narė nedovanojo, o tik atidavė vaikams jų konkurse laimėtus prizus.

Be to, jis pabrėžė, kad knygelę vaikams apie gandrus jo paprašyta autorė parašė prieš kelerius metus, o partija gandro simboliką ėmė naudoti tik prieš pusmetį. R.Karbauskis VRK nariams gyrėsi jau kelerius metus mecenuojantis „Naisių vasaros“ projektą – teatrą, muziejų kūrimą, serialo filmavimą ir transliavimą ir kitus dalykus. Pasak jo, spektaklius teatras rodo nemokamai.

„Naisių vsaros„ projektas yra ir serialas, ir muziejus, ir, pasakysiu, ko jūs nežinote, net maisto produktai“, – posėdyje kalbėjo R.Karbauskis.

Jis teigė, kad R.Baškienė su “Naisių vasaros„ projektu neturi nieko bendro ir ragino VRK verčiau bausti jį nei Seimo narę.

„Jei ką nors galima kaltinti, tai mane, kad aš išvis egzistuoju ir nurodyti, kad žmogus, kuris tuo užsiima, negali dalyvauti rinkimuose“, – teigė jis.

Pati R.Baškienė teigė, kad jai metami kaltinimai yra melagingi ir šmeižikiški. Todėl VRK ji prašė pateikti visų skundų kopijas ir teigė juos skųsianti teismui.

Seimo narė keliskart pakartojo, kad būti su žmonėmis, dovanoti jiems gėlelę ar Konstituciją jai yra didelis džiaugsmas.

Jai pritarė ir R.Karbauskis. Jis teigė, kad nė viename iš jo mecenuojamų kultūrinių renginių nėra kalbama apie politiką.

„Mums nereikia agituoti nė vieno rinkėjo, papirkinėti tuo labiau, kad gautume jų palaikymą. Prie vaikų aš nė karto nesu kalbėjęs apie politiką. R.Baškienė buvo mano padėjėja ir  ji praėjo tą pačią mokyklą“, – teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

VRK posėdyje pasisakė ir socialdemokratų kandidatas Šiaulių kaimiškojoje rinkimų apygardoje socialdemokratas Linas Andrulis, kurį R.Baškienė įtarinėja galėjus ją skųsti VRK. Jis teigė neturintis nieko prieš R.Baškienę ir piktinosi, kad jį rinkėjų papirkinėjimu taip pat įtarinėja anonimai.

„Ir pas mane iš šuns būdos yra rašyta skundų“, – kalbėjo jis.

Socialdemokratų kandidatas Šiaulių kaimiškojoje apygardoje Linas Andrulis papirkinėjo rinkėjus

VRK penktadienio posėdyje tyrė, ar L.Andrulis nepapirkinėjo rinkėjų, nes yra gavusi tai nurodančių skundų. Skunduose teigiama, kad jis papirkinėjo rinkėjus veždamas juos į savo šeimai priklausiusį Šiaulių turgų, dovanodamas šratinukus, saldainius su savo vardu ir dalijo kuponus pietauti už 10 litų.

L.Andrulis aiškino, kad šią veiklą vykdo ne jis, o jo šeimos narių valdoma viešoji įstaiga „Linas Publicum“.

Tyrimą dėl L.Andrulio veiksmų atlikusiai darbo grupei vadovavusi VRK narė Laura Gumuliauskienė rekomendavo komisijai pripažinti, kad socialdemokratas rinkėjus papirkinėjo.

Visgi L.Andrulio sąsajų su Šiaulių turgumi VRK darbo grupei patvirtinti nepavyko. Esą jo šeima turgaus jau nebevaldo.

Pats kandidatas teigė, kad pirmą kartą dalyvauja rinkimuose ir esąs nustebintas, kad dėl Seimo nario mandato kovojama ne idėjomis, o šmeižtu.

„Reikia suprasti visą Šiaulių rajono atmosferą. Ten 16 metų valdo R.Karbauskio žmonės. Norėčiau, kad į tai atsižvelgtumėte“, – kalbėjo socialdemokratas.

Pasak jo, visi skundai yra nepagrįsti, nes šratinukai jo asociacijos buvo dalijami kelis metus iš eilės tik tada jis nesibolatiravo į Seimą.

Turgų, pasak L.Andrulio, jo šeima pardavė 2009 m.

VRK posėdyje kandidatas dalyvavo su advokatu. Advokatas tikino, kad papirkimu negalima laikyti įteikto saldainio. Pasak jo, papirkimu būtų galima laikyti tik tokius veiksmus, kurie aiškiai pakeičia paperkamojo finansinę padėtį. 

Papildyta 19:43: Socialdemokratų partijos kandidatas Šiaulių kaimiškojoje rinkimų apygardoje Linas Andrulis papirkinėjo rinkėjus, penktadienį konstatavo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Už tokį sprendimą balsavo šeši VRK nariai, vienas buvo prieš, keturi susilaikė.

Šį sprendimą parengusi darbo grupė siūlė L.Andrulio padarytus pažeidimus laikyti šiurkščiais, bet VRK tam nepritarė.

VRK nurodė L.Andruliui kaip politinės kampanijos išlaidas nurodyti per 6,6 tūkst. litų, kurias jis išleido iki politinės kampanijos pradžios ir šių išlaidų nedeklaravo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min