Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 28d. 11:25 , atnaujinta: 2012 spalio 28d. 19:47

Seimo rinkimų antrajame ture rinkėjų aktyvumas smarkiai krito

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Zenonas Vaigauskas

Seimo rinkimų antrajame ture rinkėjų aktyvumas smarkiai sumažėjo, palyginti su pirmuoju. Sekmadienį iki 19 valandos 1820-oje apylinkių iš 1861 balsavo 30,03 proc. rinkėjų, tuo tarpu pirmajame ture tokiu metu balsavusių buvo 44,62 procento.

Iš anksto, specialiuosiuose paštuose bei namuose antrajame ture dar balsavo 4,92 proc. rinkėjų, tuo tarpu pirmajame – 5,51 proc. rinkėjų.

Bendras aktyvumas pirmajame ture siekė 52,93 proc. rinkėjų.

Aktyviausiai sekmadienį balsuota sostinėje, pagal aktyvumą pirmos – septynios Vilniaus apygardos, kur balsavo nuo 35 iki 37 proc. rinkėjų. Mažiausiai aktyvūs rinkėjai buvo Suvalkijos apylinkėje – čia balsavo 22,39 proc. rinkėjų.

Rinkėjų aktyvumas antrajame ture tradiciškai mažėja – per 2008 metų Seimo rinkimų pirmąjį turą balsavo per 48 proc. rinkėjų, o antrajame ture savo valią pareiškė per 32 proc. rinkėjų.

Sekmadienį iki 14 valandos buvo balsavę 18,89 proc. rinkėjų, tuo tarpu tuo pačiu metu prieš dvi savaites savo valią buvo pareiškę 25,85 proc. rinkėjų.

Z.Vaigauskas: Gaunama pranešimų apie vežamus rinkėjus

Anot VRK pirmininko Zenono Vaigausko, rinkimai vienmandatėse apygardose vyksta sklandžiai, išskyrus Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardą, iš kurios plaukia pranešimai apie galimus pažeidimus.

Z.Vaigauskas spaudos konferencijoje sekmadienio rytą sakė, jog policijos pareigūnai dirba aktyviai, iš daugelio regionų plaukia informacija, jog kol kas rinkimai vyksta sklandžiai.

„Išskyrus Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardą. Ten gaunama pranešimų, kad bandoma vežti rinkėjus balsuoti, atsilyginti. Šiuos faktus intensyviai registruoja policija, tikimės, kad bus atitinkamas įvertinimas. Matosi, kad nepasimokyta iš pirmojo rato ir iš Konstitucinio Teismo nutarimo“, – kalbėjo Z.Vaigauskas.

Šioje apygardoje konkuruoja „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Kęstas Komskis ir socialdemokratų partijos kandidatas Artūras Skardžius.

Sekmadienį policija Šilutėje sulaikė keturis asocialus, kurie galėjo parduoti savo balsus.

Anot Z.Vaigausko, Baltų pirštinių akcijos, kurios metu visi norintieji gali stebėti aplinką prie rinkimų apylinkių, dalyviai kol kas nėra labai aktyvūs. „Kol kas jie tik pradeda, matysime, kokią informaciją iš jų gausime“, – pridūrė jis.

Kai kurių rinkimų apylinkių darbą sutrikdė gausiai iškritęs šlapias sniegas. Pasak Z.Vaigausko, kai kuriose Lazdijų-Druskininkų apygardos apylinkėse naktį buvo dingusi elektra, dabar elektros tiekimas jau atstatytas.

Kalviškių apylinkėje elektros tiekimas turėjo būti atstatytas 12 valandą.

Balsavimas antrajame ture sekmadienį vyksta 67 vienmandatėse apygardose, dėl mandato varžosi 134 kandidatai. Balsavimas vyks iki 20 valandos.

Antrajame rinkimų ture varžosi po 35 Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatus, 28 socialdemokratai, devyni „Drąsos kelio“ partijos kandidatai, septyni partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai, po šešis Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovus, keturi savarankiškai išsikėlę kandidatai, du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, du Liberalų ir centro sąjungos atstovai.

Antras turas neorganizuojamas trijose vienmandatėse, kuriose Seimo nariai išrinkti jau pirmajame ture, taip pat Zarasų-Visagino apygardoje, kurioje pirmojo turo balsavimo rezultatai pripažinti negaliojančiais. Zarasų-Visagino apygardoje turės ne vėliau kaip po pusės metų vykti pakartotiniai rinkimai.

RINKĖJŲ AKTYVUMO RINKIMŲ DIENĄ ŽEMĖLAPIS

Žemėlapiai sukurti UAB „HNIT-BALTIC“ naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

http://support.hnit-baltic.lt/map.html

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:46
02:03

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min