TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienas kandidatų į užsienio reikalų ministro postą – ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius

Linas Linkevičius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialdemokratų partija, šių metų Seimo rinkimuose laimėjusi 38 mandatus, tikisi savo vietų skaičių Seime padidinti iki 39. Socialdemokratai beveik neabejoja, kad prie jų prisijungs savarankiškas kandidatas Andrius Palionis. Vienas kandidatų į užsienio reikalų ministrus – ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius, kandidatų į kitus postus socialdemokratai kol kas neatskleidžia.

Po pirmojo turo pirmavusi Darbo partija po antrojo rinkimų į Seimą turo smuko į trečiąją vietą – pirmą vietą užsitikrino socialdemokratai, gavę 38 mandatus. Kaip pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, greičiausiai prie socialdemokratų frakcijos Seime prisijungs pats save vienmandatėje rinkimų apygardoje išsikėlęs Andrius Palionis.

„Jis neturi jokių abejonių dėl prisijungimo prie mūsų“, – sakė A.Butkevičius. Andrius Palionis yra žuvusio parlamentaro Juozo Palionio sūnus.

Pirmasis naujos valdžios darbas esą bus  biudžeto rinkimų įstatymo peržiūrėjimas. Tam sudaryta darbo grupė įvertins, ar galima minimalią mėnesinę algą kelti iki 1000 Lt nuo kitų metų sausio pirmosios.

„Jis turėtų būti įveritntas ta linkme, ar mūsų pagrindinės kryptys, tokios, kaip gyvenamųjų namų renovacija, europinių pinigų panaudojimas pereinant prie biokuro, minimalios mėnesinės algos pakėlimas iki 1000 Lt nuo sausio pirmosios. Galutiniai sprendimai bus priimti mūsų partijos tarybos posėdyje ateinantį sekmadienį. Mūsų partijos statutas reikalauja, kad taryba patvirtintų būsimąją koaliciją“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Jo teigimu, nors ir ketinama kelti MMA, biudžeto deficitas nebus didinamas – ji esą turėtų likti toks, koks suplanuotas ir dabartiniame biudžeto projekte (2,5 proc.).

Socialdemokratų vedlio teigimu, tikslinga yra laikytis Mastrichto kriterijų ir 2015 metai yra reali data, kada Lietuva galėtų įsivesti eurą.

Galimų kandidatų į ministrus socialdemokratai dar neatskleidžia. A.Butkevičiaus teigimu, kandidatų jau yra ir per dvi savaites bus atskleistos jų pavardės. Ypač atsakingai žadama rinktis finansų ministrą.

Ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius yra vienas iš kelių galimų kandidatų į užsienio reikalų ministro postą.

„Stengsimės išlaikyti gerus santykius tiek su kaimyninėmis šalimis, bet užsienio politikos krypties tikrai nesiruošiame keisti“, – sakė A.Butkevičius.

A.Butkevičius pasisakė esąs prieš dabartinį Visagino atominės elektrinės projektą, tačiau ne prieš atominę energetiką apskritai. Tuo metu suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas esąs vienas prioritetinių projektų.

Priminsime, kad socialdemokratai, Darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą ir ketina formuoti valdančiąją koaliciją. anksčiau kalbėta apie ketvirtąjį koalicijos partnerį, tačiau dabar dar vienos partijos į koalicijos formavimą kviestis nežadama.Šios trys partijos kartu naujajame Seime jau užsitikrino 78 vietas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min