Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 25d. 11:50

Socialdemokratų rinkiminėje programoje – valdančiųjų kritika

Vilija Blinkevičiūtė ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilija Blinkevičiūtė ir Algirdas Butkevičius

Socialdemokratai, į Seimą keliaujantys su šūkiu „Svarbiausia – žmogus“, partijos programoje ne tik akcentuoja pagrindines savo vertybes (darbą, investicijas į žmones, lygias teises ir pan.), tačiau nepamiršta ir kritikuoti valdančiųjų. Pastarieji kaltinami opozicijos ir Lietuvos žmonių ignoravimu.

„Valdantieji, visus tuos ketverius metus priiminėdami sprendimus Vyriausybėje ir Seime, arogantiškai ignoravo tiek opoziciją, tiek Lietuvos žmones. Pavyzdžių yra pernelyg daug, kad juos čia vardinčiau“, – partiečiams sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Paviešinta dešiniųjų rinkiminės kampanijos strategija – pagrįsta ne valstybės valdymo idėjomis, o tiesos iškraipymu, – sakė A.Butkevičius.

Visgi vieną pavyzdį jis pateikė – valdantieji esą buldozeriu stumia energetinius projektus ir elgiasi taip, tarsi jie vieninteliai valstybėje būtų suinteresuoti energetine nepriklausomybe.

„Demagogiškai tvirtinama, kad visa reikalinga informacija apie Visagino atominės elektrinės projektą Lietuvos žmonėms yra prieinama viešai, jos pakanka adekvačiai suvokti situaciją ir susiformuoti atsakingą poziciją. Tačiau štai iki šiol nepasisprendusioms Latvijai ir Estijai kažkodėl neatsakytų klausimų vis dar yra labai daug, o Lenkija, neįtikinta argumentų dėl ekonominio atsipirkimo, apskritai atsisakė dalyvauti projekte“, – svarstė A.Butkevičius.

Konservatoriai kaltinami ir melu – A.Butkevičiaus teigimu, dešinieji, kalbėdami apie vertybes ir švarių rankų politiką, esą tik iškraipo tiesą.

„Paviešinta dešiniųjų rinkiminės kampanijos strategija – pagrįsta ne valstybės valdymo idėjomis, o tiesos iškraipymu siekiant paveikti rinkėją. Kai tokias strategijas kuria valdantieji, ar verta stebėtis rinkiminėje kovoje dalyvaujančių kitų labai margos reputacijos politinių jėgų elgesiu“, – kritiką konservatoriams žarstė A.Butkevičius.

Po rinkimų socialdemokratai koaliciją esą sudarys su tomis partijomis, už kurias balsuos rinkėjai. Tik apie bendradarbiavimą su konservatoriais abejojama, mat jų pastarieji sprendimai A.Butkevičiaus bendražygiams kelia abejonių. Pavyzdžiui, kritikuojamas sprendimas 40 mln. eurų paimti iš JESSICA fondo, skirto daugiabučių renovacijai, ir už juos pirkti tris straigtasparnius aplinkos stebėsenai.

Jau anksčiau Socialdemokratų partija jau buvo pasirašiusi susitarimą dėl koalicijos sudarymo su Darbo partija ir Tvarka ir teisingumu. Tačiau sąjunga ilgai netruko – socialdemokratai pasitraukė darbiečiams parėmus įstatymų projektus dėl Visagino atominės elektrinės.

Krizę suvaldė socialdemokratai?

A.Butkevičiaus teigimu, teisūs yra tvirtinantieji, kad pagal 2009-2011 metų skolinimosi tempus (kai pasiskolinti beveik 2 metų valstybės biudžetai) Lietuva smarkiai aplenkė net ant bankroto slenksčio atsidūrusias pietines ES valstybes.

„Palyginti su 2008 metais, valstybės skola išaugo 2,92 karto ir jau artėja prie 51 mlrd. litų. Lietuvą nuo finansinės griūties išgelbėjo tik nedidelės ankstesnio laikotarpio (kai šalis buvo valdoma socialdemokratų) skolos. Kaip taikliai pastebėjo ekonomikos apžvalgininkai, ši Vyriausybė per beveik ketverius metus sugebėjo prasiskolinti penkias atomines elektrines, arba dešimt suskystintų gamtinių dujų terminalų“, – pabrėžė Socialdemokratų partijos pirmininkas.

13 pažadų

Rinkėjus socialdemokratai tikisi papirkti 13 pažadų. Jie ketina išjudinti Lietuvos ekonomiką skatindami gamybą, atgaivinti daugiabučių renovaciją, skatinti šildymąsi biokuru.

Pasiryžę socialdemokratai taisyti ir vadinamosios mokesčių reformos klaidas. Mokesčių sistema esą bus reformuojama pamažu, taikomas lengvatinis PVM tarifas daržovėms ir atšaldytai mėsai.

Žadama sugriežtinti santykius tarp valstybės (savivaldybių) ir įmonių.

Socialdemokratai pasižada taip pat sutvarkyti sveikatos apsaugos sistemą, sumažinti eiles gydymo įstaigose, stabdyti emigraciją ir t.t.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min