Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratų rinkiminiai užmojai: progresiniai mokesčiai, biokuro plėtra, draugystė su Rytais

Juozas Olekas ir Algirdas Butkevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Juozas Olekas ir Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nutraukti ryšius su Rytų tinklais būtų neprotinga“, – apie Lietuvos elektros ūkį socialdemokratų konferencijoje „Lietuvos energetikos ir ekonomikos strateginės vystymosi kryptys“ kalbėjo Juozas Olekas. Jo teigimu, svarbu, kad, prijungdami Lietuvos elektros tinklus prie Vakarų, neatsiskirtume visiškai nuo Rusijos. Energetinės nepriklausomybės nuo Rytų esą galima siekti ir kitais būdais.

Socialdemokratų surengtoje konferencijoje J.Olekas kalbėjo apie tai, kaip partija taisytų Lietuvos ekonomiką, jei po rinkimų ateitų į valdžią.

Politiko teigimu, konservatorių taupymo politika nepakankamai sprendė Lietuvos ekonomikos problemas, o kai kuriais atvejais galbūt jas net pagilino.

„Biudžeto išlaidų taupymą grįstume konkrečiais projektais, galbūt kai kurioms sritims išlaidos neturėtų būti mažinamos, o kai kurioms sritims net ir padidinamos“, – sakė socialdemokratas.

Jis kaltinio konservatorius, esą šie pamiršo pramonę, kuri vis dar sudaro didelę dalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP). Socialdemokratai siektų didinti pramonės dalį šalies ūkyje, bandytų kurti naujas darbo vietas, plėsti pramoninius parkus, kurti inovacijų centrus.

J.Oleko teigimu, itin svarbu yra peržiūrėti ir mokesčių politiką.

„Taikyti tik ekonomiškai pagrįstas, ūkio plėtrą skatinančius mokesčių pakeitimus“, – sakė J.Olekas.

Jokios naktinių mokesčių reformos esą nebūtų toleruojamos, stengiamasi užtikrinti verslo mokestinės aplinkos pastovumą, nauji mokesčiai įsigaliotų ne anksčiau nei po 6 mėnesių.

Socialdemokratai norėtų grįžti prie svarstymų dėl progresinių mokesčių įvedimo, tai turėtų mažinti socialinę atskirtį.

„Reikia sugrįžti prie prabangaus turto mokesčio aptarimo“, – sakė socialdemokratas.

Kalbėdamas apie partijos energetinius tikslus, J.Olekas sakė, kad, statant elektros jungtis su Vakarų Europa, nereikėtų skubėti atsijungti nuo Rusijos elektros tinklų.

Kalbant apie Visagino atominę elektrinę, reikėtų grįžti prie išlaidų ir naudos analizės. Dabar, socialdemokratų teigimu, investicijos būtų per didelės, palyginti su nauda Lietuvai.

Energetinę nepriklausomybę geriausiai esą padėtų užtikrinti žaliosios energetikos vystymas.

Socialdemokratai parengė ir naują namų renovacijos projektą, kuris, kaip jie tikina, turėtų būti veiksmingas.

„Renovavimo projektas galėjo duoti žymiai didesnį efektą, naujas papildomas darbo vietas, šiltesnius butus, mažesnį šilumos energetikos suvartojimą. Tai konservatorių fiasko. Yra galimybė naujai sustiprinti vartojimo sumažinimą. Nes mes dažnai kalbame apie kainą, bet ne apie šilumos, o apie užmokestį už sunaudotą šilumą. Didžiausia problema yra nepagrįstas šilumos suvartojimas“, – sakė J.Olekas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min