Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 19d. 10:30

Tyrimas: tarp apsisprendusių rinkėjų populiariausios socialdemokratų ir konservatorių partijos

Rinkimai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rinkimai

Bendrovė „Factus“ rugsėjo 10-16 d. atliko 1000 Lietuvos gyventojų viešosios nuomonės tyrimą aiškinantis, kiek rinkėjų žada balsuoti Seimo rinkimuose ir kokią partiją jie pasirinktų.

Tyrimo rezultatai rodo, jog balsuoti Seimo rinkimuose rudenį apklausos vykdymo laikotarpiu buvo nusprendę 66,7 proc. apklaustųjų, rinkimuose nedalyvautų 20,3 proc., neapsisprendę – 13 proc.

Didžiausia rinkėjų, ketinančių dalyvauti rinkimuose, dalis vis dar yra neapsisprendę už kurią partiją balsuos (40,8 proc.), taip pat nemaža dalis ketinančiųjų balsuoti atsisakė nurodyti už ką balsuotų (8,7 proc.).

Jeigu Seimo rinkimai vyktų šį sekmadienį, iš apsisprendusiųjų dalyvauti rinkėjų (66,7 proc. apklaustųjų) daugiausiai balsuotų už socialdemokratų ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijas – atitinkamai 12,7 proc. ir 11,8 proc. apklaustųjų. Trečioje vietoje – Darbo partija – 10,3 proc., ketvirtoje – partija „Drąsos kelias“ – 4,2 proc.

Partiją „Tvarka ir teisingumas“ palaikytų – 2,8 proc., Liberalų ir centro sąjungą – 2,4 proc., Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį – 1,8 proc. respondentų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą rinktųsi 1,2 proc., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų sąjungos koaliciją – 0,6 proc., Artūro Zuoko sąjungą TAIP – 0,3 proc. apklaustųjų.

Reprezentatyvią apklausą rugsėjo 10-16 d. atliko bendrovė „Factus“. Tyrimo metu telefonu buvo apklausti 1000 respondentų, kurių pasiskirstymas buvo suformuotas, remiantis kvotinės duomenų atrankos principais.

Bendrųjų atsakymų pasiskirstymų paklaida neviršija 5 proc. Į klausimą, už kurią partiją balsuotų, buvo apklausiami ketinantys dalyvauti Seimo rinkimuose (imtis 667 respondentai).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min