TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio lietuviai raginami iš anksto registruotis balsuoti Seimo rinkimuose

Šaltinis: BNS
0
A A

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, ketinantys spalį balsuoti Lietuvos Seimo rinkimuose, raginami iš anksto registruotis diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, kuriose jie balsuos.

„Nenukelkime to į paskutinę dieną, kai iš tiesų kai kuriose balsavimo komisijose pakankamai nemažas rinkėjų antplūdis, ir nesinorėtų tokių per didelių atsitiktinių, jeigu taip galima pasakyti, rinkėjų, kurie sugalvotų tą pačią sekundę ateiti balsuoti. Tokia galimybė yra ir bus, ji visą laiką buvo, bet tai bus šiek tiek susiję su sunkumais, nes turėsime sutikrinti tuos rinkėjų sąrašus, kad tas asmuo nebalsuotų kelis kartus, kad nebūtų įtrauktas į sąrašus keliose vietose“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Užsienio reikalų ministerijos (URM) Konsulinio departamento direktorius Andrius Pulokas.

Pasak jo, jau sudaryta per 50 balsavimo komisijų visose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, taip pat veikia balsavimo komisijos Los Andžele, Toronte bei Pasaulio lietuvių centre Lemonte. Balsavimo komisijų kontaktai paskelbti internete. Šiuo metu tikslinami rinkėjų sąrašai, baigus tai daryti, bus pradėta siuntinėti jiems rinkimų dokumentus.

„Praėjusių rinkimų patirtis rodo, kad potencialūs rinkėjai apsispręstų balsuoti rinkimuose kuo anksčiau, nes tai susiję su mūsų rinkimų sistema. Patirtis rodo, kad daugelis rinkėjų, esančių užsienyje, balsuoja iš anksto, paštu. Šalių patirtis yra ne vienoda – jeigu Europos kraštuose balsavimo dokumentai rinkėjus pasiekia labai greitai, yra kraštų, kur ilgai keliauja. Tai susiję su pašto veikimo specifika“, – aiškino A.Pulokas.

Apie savo ketinimus, kurioje diplomatinėje atstovybėje norėtų balsuoti, iš anksto raginami pranešti ir tolimųjų reisų vairuotojai, rinkimų metu keliausiantys užsienyje. Tiesa, užsienyje iš anksto balsuoti galima 10 dienų iki rinkimų, kurie vyks spalio 14-ąją, sekmadienį. Tuo metu Lietuvoje išankstinis balsavimas vyks tik dvi dienas prieš rinkimus – trečiadienį ir ketvirtadienį, tad tolimųjų reisų vairuotojams šia galimybe pasinaudoti esą bus nepatogu.

„Tie žmonės, kurie atvyksta į ambasadą, konsulatą, būtų pravartu, jeigu praneštų, kad konkrečiai į tą ambasadą, konsulatą atvyksta. Aišku, kad tas žmogus įtraukiamas į tos įstaigos rinkėjų sąrašą, (...) negalėtų balsuoti jokioje kitoje valstybėje, ir Lietuvoje, jeigu jau jis ten tampa rinkėju. (...) Balsuoti galima į vokus taip pat, jeigu balsuojama iš anksto. (...) Rinkėjas gali parašyti ambasadai, konsulatui laišką, galima užsiregistruoti tam balsavimui per internetą“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA prezidento Algimanto Kondrusevičiaus duomenimis, asociacijai priklauso apie 2 tūkst. vilkikų ir apie 3 tūkst. autobusų, kurie važinėja po 40 šalių nuo Portugalijos ir Afganistano ir Mongolijos. Pasak jo, vairuotojai pilietiškai aktyvūs ir ketina balsuoti rinkimuose.

„Turbūt tai, kad nebereikia juridiniams asmenims remti partijos, prisidėjo prie to, kad asociacija nukreipė pinigus būtent į visų rinkėjų skatinimą. (...) Turbūt tai yra geras, netikėtas to draudimo poveikis“, – svarstė Z.Vaigauskas.

Pasak VRK pirmininko, nors rinkėjams stengiamasi sudaryti palankias sąlygas balsuoti užsienyje, šia galimybe pasinaudoja daugiausiai kas dvidešimtas užsienio lietuvis. Esą tai daryti juos labiau paskatintų internetinis balsavimas.

„Yra kitų idėjų paskatinti rinkėjus balsuoti, tai yra, kad galbūt nustatyti, kad vienas Seimo narys būtų renkamas vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurią sudarytų užsienyje esantys rinkėjai“, – teigė jis.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min