Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio spauda: Seimo rinkimai – taupymo politikos pralaimėjimas

Kiaulė taupyklė
BFL/Tomo Urbeliono nuotr. / Kiaulė taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio žiniasklaidos akimis, Lietuvos Seimo rinkimų rezultatai reiškia griežtą Andriaus Kubiliaus vykdytos taupymo politikos atmetimą.

Konservatorių valdžia buvo „nubausta“ už krizės metu padidintus mokesčius ir sumažintas valstybės išlaidas, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“. Darbo partijos pergalę ji aiškina pažadais padidinti minimalų mėnesinį atlyginimą – tai neva rinkėjų ausims nuskambėjo daug artimiau nei valdančiųjų kalbos apie taupymą ir fiskalinę drausmę.

Jei balsuotų TVF, tuomet jis (dabartinis ministras pirmininkas) būtų perrinktas, bet TVF negyvena Lietuvoje ir netgi negalėtų išgyventi iš lietuviškos algos. „Reuters“ sakė politologas Kęstutis Girnius.

Vis dėlto „Bloomberg“ abejoja šių pažadų įgyvendinamumu. Agentūra cituoja Oksfordo universiteto mokslininką Ainių Lašą, tvirtinantį, kad dabartinė biudžeto būklė ir būsimosios valdančiosios koalicijos nevienalytiškumas neleis pernelyg nukrypti nuo A.Kubiliaus pradėtos finansų politikos.

„Centro-kairiosios partijos neįgyvendins savo gana populistinių pažadų dėl objektyvių priežasčių ir todėl, kad jiems neužteks galios tam padaryti, – „Bloomberg“ teigė A.Lašas. – Ir kaltė už tai bus suversta koalicijai.“

Balsuoja piliečiai, o ne TVF

„Reuters“ primena, kad premjero A.Kubiliaus vyriausybė, suvaldžiusi Lietuvos finansus ir užsibrėžusi tikslą atitikti Mastrichto kriterijus, sulaukė daugybės pagyrų iš kitų Europos valstybių ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

„Jei balsuotų TVF, tuomet jis (dabartinis ministras pirmininkas) būtų perrinktas, – „Reuters“ sakė politologas Kęstutis Girnius. – Bet TVF negyvena Lietuvoje ir netgi negalėtų išgyventi iš lietuviškos algos.“

Lenkai prisijungtų prie koalicijos

Lenkijos naujienų portalas news.pl atkreipia dėmesį, kad penkių procentų barjerą įveikė Lietuvos lenkų rinkimų akcija, laimėjusi šešis procentus rinkėjų balsų.

Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, pasak portalo, sutiktų prisijungti prie valdančiosios centro-kairiųjų koalicijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min