Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas: po Konstitucinio Teismo sprendimo Darbo partija gali sustiprinti pozicijas

Viktoras Uspaskichas
Luko Balandžio nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas teigia esąs labai patenkintas Konstitucinio Teismo sprendimu, kuris ne tik nepanaikina rinkimų rezultatų daugiamandatėje apygardoje, bet kartu atveria galimybę Darbo partijai pakovoti dėl dar vieno Seimo nario mandato.

V.Uspaskichas taip pat sako, kad galutinį sprendimą dėl to, ar atsisakys europarlamentaro mandato, ar ne, priims pirmadienį po pokalbio su socialdemokratų partijos vadovu Algirdu Butkevičium.

„Mes labai esame patenkinti, daugiamandatės rezultatai patvirtinti ir mūsų sąrašas kiek yra mandatų tiek yra, aišku, jis persiskirstys kažkiek. Gaila, kad šitas sprendimas priimtas ik baudžiamosios bylos nagrinėjimo dėl balsų papirkimo (kalėjimuose – red.), nes kiek aš turiu informacijos iš šios bylos – greičiausiai tai buvo įvykdyta provokacija“, – BNS šeštadienį sakė V.Uspaskichas.

Konstitucinio Teismo sprendimas numato, kad turi būti pripažinti negaliojančiais Seimo rinkimų rezultatai vienmandatėje Biržų – Kupiškio apygardoje, kurioje po antrojo turo nugalėjo socialdemokratas Aleksandras Zeltinis, „darbietis“ Ritas Vaiginas atsilikęs vos į balsais liko antras, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė taip pat atsilikusi mažiau nei trisdešimčia balsų liko trečioje vietoje.

„Mes labai patenkinti ir dėkingi, kad panaikinti Biržų – Kupiškio apygardoje rezultatai, todėl, kad mūsų kandidatas liko antroje vietoj, pralaimėjęs nežymiu balsų kiekiu ir mes turėsime galimybę pakovoti dėl trisdešimto mandato“, – sakė V.Uspaskichas.

Mes labai patenkinti ir dėkingi, kad panaikinti Biržų – Kupiškio apygardoje rezultatai, todėl, kad mūsų kandidatas liko antroje vietoj.

Anot jo, derybos dėl centro – kairės koalicijos su socialdemokratų ir „tvarkiečių“ lyderiais bus tęsiamos pirmadienį. Be to, anot jo, Darbo partija rengsis galimiems sprendimams partijos taryboje – bus tvirtinami kandidatai į galimus ministrų ar Seimo vadovų postus.

„Tikrai viskas yra, bet kol bus suderintos pavardės su kandidatu į premjero postą A.Butkevičium, mes neskelbsim“, – paklaustas apie kandidatų pavardes sakė V.Uspaksichas.

Paklaustas, ar nekeičia anksčiau skelbtos pozicijos atsisakyti europarlamentaro mandato ir tapti Seimo nariu, V.Uspakichas BNS šeštadienį užsiminė, jog galutinis sprendimas dėl to paaiškės pirmadienį.

„Aš turiu pakalbėti su A.Butkevičium, matysime, ar jam reikia mano pagalbos, ar ne“, – sakė V.Uspaskichas.

Anksčiau V.Uspaksichas buvo pareiškęs ketinąs tapti Seimo nariu ir imtis vadovauti Darbo partijos frakcijai Seime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min