Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas premjeru mato Algirdą Butkevičių ir vardija norimas ministerijas

Viktoras Uspaskichas
Luko Balandžio nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujajai Vyriausybei turėtų vadovauti socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, remdamasis preliminariais Seimo rinkimų rezultatais prognozuoja europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Jo vadovaujama Darbo partija (DP), priklausydama valdantiesiems, norėtų gauti švietimo ir mokslo, kultūros, susisiekimo, žemės ūkio, ūkio, energetikos ministrų portfelius.

Europarlamentaro mandato V.Uspaskichas teigia atsisakysiantis tik jei pats galės vadovauti kuriai nors ministerijai.

„Rezultatai rodo, kad premjeras greičiausiai bus A.Butkevičius“, – sekmadienio vakarą DP būstinėje žurnalistams sakė politikas.

„A.Kubiliaus kabinete buvau daug kartų, nieko ten ypatingo nėra“, – pajuokavo jis.

Paklaustas, ar „darbiečiai“ galėtų derėtis dėl koalicijos su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, V.Uspaskichas nepasakė „ne“. Jis pažymėjo kol kas nenorintis spėlioti, nes DP yra sutarusi dėl bendro darbo kalbėtis su socialdemokratais ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Nekeičiame savo krypčių, – tvirtino jis. – Gali būti partneriai, bet turime šnekėti trise.“

Anksčiau V.Uspaskichas kritikavo konservatorių ekonominę programą kaip „nulinę“. Jo nuomonę esą patvirtino šią savaitę tarptautiniame ekonomikos forume Vilniuje dalyvavęs žinomas Japonijos ekonomistas.

Derėdamasi dėl ministerijų DP esą pirmiausiai žiūrės, kurių sričių specialistų galėtų pasiūlyti į Vyriausybę. Tačiau partijos vadovas pripažino, kad kai kurie postai jau nusižiūrėti: Švietimo ir mokslo, Kultūros, Susisiekimo, Ūkio, Žemės ūkio, Energetikos ministerijos.

„Turime specialistų, bet reikia suprasti, kad bus nustatytos kvotos ir bus padalinta. Žiūrėsime, kurie kandidatai iš partijų bus stipresni, kad būtų ne diletantai, o specialistai“, – sakė V.Uspaskichas.

Europarlamentaro mandato jis pripažino atsisakysiantis tik jei taps ministru. ‚Bet tai yra antra sąlyga. O pirma – programa. Jei bus (Vyriausybės programoje – red. past.) daug DP programinių nuostatų, lyderiui reikės kontroliuoti jos vykdymą“, – pažymėjo politikas.

Per pirmą turą DP kandidatų sąrašas sulaukė didžiausios paramos – 19,82 proc. rinkėjų balsų jai garantavo 17 mandatų. Viena šios partijos atstovė - Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė - jau pateko į parlamentą, laimėjusi rinkimus vienmandatėje Kėdainių apygardoje. Preliminarūs antrojo turo rezultatai rodo, kad DP gauna dar 12 mandatų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min