Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktoras Uspaskichas tikisi, kad prezidentė pakeis nuomonę dėl valdančiosios koalicijos be Darbo partijos

Viktoras Uspaskichas
Luko Balandžio nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus, kad valdančiojoje koalicijoje nemato Darbo partijos, pastarosios pirmininkas Viktoras Uspaskichas, atrodo, supyko – Darbo partija esanti bandomasis triušis. Jis pareiškė, kad gerbia prezidentės nuomonę, tačiau vizijos būti valdžioje neišsižadėjo ir teigė, kad jų koalicijos programa įtikins prezidentę.

„Politika yra kompromisų menas.  (...) Aš manau, kad prezidentė įsiklausys į tai, ką nori daryti šita dauguma iš trijų partijų, kokia yra jos programa, kokie numatyti veiksmai. Galbūt ji peržiūrės savo nuomonę. Tikiuosi, kad mūsų programa bus geresnė, nei  buvo šitos Vyriausybės, ir gal ir prezidentei patiks“, – pirmadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V.Uspaskichas.

Konservatorius Jurgis Razma, paklaustas, ar, išreiškusi tokią poziciją, prezidentė neišreiškė palankumo konservatoriams, atsakė: „Neinterpretuočiau to kaip simpatijos išraiškos mums. Prezidentė reaguoja į konkrečius faktus.  Ji principingai reaguoja, ar tai liestų rinkimų pažeidimus, ar bendrai kokius nors teisėsaugos dalykus. Manau, kad kitokio, abejingo reagavimo mes niekada nepastebėjome. (...) Šiandien pareiškimas yra pirmiausia klausimas socialdemokratams, kiek jie laikosi tų vertybių, kurių laikosi prezidentė.“

V.Uspaskichas vadino konservatorius dviveidžiais, kalbėjo, kad Darbo partija esanti bandomasis triušis, o Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai skatina politinę prostituciją.

„Ar Valinsko grupuotė buvo tinkamesnė už Darbo partiją? Pasižiūrėkite – buvo nustatytas rinkimų parašų klastojimas, teistumas, jų rinkimų kampanija nusikaltėlių rūbuose. Konservatorių partijai svarbu moralė. Politikoje pagrindinė vertybė yra neleisti politinės prostitucijos, o jūs ją skatinate“, – J.Razmai sakė V.Uspaskichas.

Algirdas Butkevičius, komentuodamas prezidentės išsakytą nuomonę, sakė, kad socialdemokratai pozicijos kol kas nekeičia, tačiau politinis sprendimas dėl bendradarbiavimo su Darbo partija dar nepriimtas  – tą padarys partijos taryba sekmadienio posėdyje.

„Mes gerbiame jos išsakytas mintis, kol kas savo pozicijos nekeičiame. Aišku, kalbėsimės ir toliau. Manau, nereikia skubėti su tam tikromis išvadomis“, – sakė socialdemokratų lyderis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min