Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus migracijos valdyba dirbs ir rinkimų į Seimą dieną

Rinkimai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba informuoja Lietuvos Respublikos piliečius apie papildomą padalinio darbo laiką rinkimų į Seimą dieną.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Vilniaus migracijos valdyba), kaip ir per ankstesnius rinkimus, spalio 14-ąją – Seimo rinkimų ir referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje dieną – dirbs. Tai daroma piliečių, norinčių pareikšti savo valią rinkimuose ir nespėjusių laiku įsigyti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento labui.

Tokių žmonių, anot Vilniaus migracijos valdybos viršininko Gintaro Bagužio, gali atsirasti jau vien dėl to, kad ne visi laiku pasitikrina turimo paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo terminą.

„Itin dėmesingai peržvelgti turimo paso įrašus prašome piliečių, gavusių pirmuosius nepriklausomos Lietuvos Respublikos piliečių pasus prieš 20 metų – 1992-aisiais, – primena G. Bagužis. – Nemažai pirmųjų pasų turėtojų – vyresnio amžiaus žmonės, kurie galbūt ir nedirsteli į paso galiojimo terminą, nurodytą turimo dokumento duomenų lape greta veido atvaizdo. Pasitikrinti turimo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento galiojimo terminą pravartu kiekvienam asmeniui, turinčiam dokumentą apie dešimtmetį, nes paprastai naujai išduotas dokumentas galioja dešimt metų. Norėčiau atkreipti ir jauniausių rinkėjų dėmesį – tarp jų gali būti asmenų, įgijusių pasą anksčiau nei šešiolikos metų, o asmenims iki 16-os metų amžiaus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantys dokumentai išduodami tik penkeriems metams.“

Trumpam atstoti LR pasą ar asmens tapatybės kortelę gali laikinasis pažymėjimas. Jis išduodamas asmenims, dėl kokių nors priežasčių praradusiems asmens tapatybės kortelę ar pasą. Laikinasis pažymėjimas yra asmens dokumentas, skirtas patvirtinti Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę ir naudojamas iki piliečiui išduodama nauja asmens tapatybės kortelė ar pasas. Laikinasis pažymėjimas išduodamas migracijos tarnyboje, pateikus prašymą išduoti (pakeisti) asmens tapatybės kortelę arba pasą, nuotrauką ir sumokėjus (arba pateikus mokėjimo kvitą) nurodytą sumą už pasirinktojo dokumento išdavimą. Laikinasis pažymėjimas galioja iki naujos asmens tapatybės kortelės ar naujo paso išdavimo, bet ne ilgiau kaip vieną mėnesį nuo laikinojo pažymėjimo išdavimo dienos. Nesuskubusiems įsigyti asmens tapatybės kortelės ar paso iki Seimo rinkimų ir referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje dienos, atlikti pilietinę pareigą pagelbės laikinasis pažymėjimas. 

Vilniaus migracijos valdyba įspėja piliečius, kad spalio 14-ąją dirbs mažesnėmis pajėgomis, ne visą darbo dieną – nuo 9.00 iki 14.00 – ir aptarnaus tik itin nepalankioje situacijoje atsidūrusius asmenis.

Seimo rinkimų ir referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje dieną dirbs ir kiti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato teritorinių policijos komisariatų migracijos padaliniai:

Elektrėnų policijos komisariato Migracijos poskyris (Elektrėnai, Draugystės g. 32) – 9.00–15.00 val.;

Šalčininkų rajono policijos komisariato Migracijos poskyris (Šalčininkai, Vilniaus g. 50) – 9.00–14.00 val.;

Širvintų rajono policijos komisariato Migracijos poskyris (Širvintos, Vilniaus g. 39)  – 8.00–14.00 val.;

Švenčionių rajono policijos komisariato Migracijos poskyris (Švenčionys, Vilniaus g. 30) – 9.00–14.00 val.;

Trakų rajono policijos komisariato Migracijos poskyris (Trakai, Vytauto g. 57) – 9.00–15.00 val.;

Ukmergės rajono policijos komisariato  Migracijos poskyris (Ukmergė, Vytauto g. 109) – 9.00–14.00 val.                  

Norintieji iki rinkimų įsigyti naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus, kviečiami kuo greičiau apsilankyti Vilniaus migracijos valdyboje Vilniuje, Naugarduko g. 100 arba arčiausiai gyvenamosios vietos esančiame migracijos padalinyje.

Vilniaus migracijos valdyba taip pat primena, jog asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus šiame padalinyje gali įsigyti visi norintieji, nesvarbu kur būtų deklaruota jų gyvenamoji vieta.  Interesantų priėmimo laikas Vilniaus migracijos valdyboje: pirmadieniais ir trečiadieniais – 7.30–16.00, antradieniais ir ketvirtadieniais – 7.30–18.00, penktadieniais – 7.30–14.45. Kiekvieno mėnesio antrąjį trečiadienį interesantai priimami iki 13.30 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min