Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK atidėjo sprendimą neregistruoti Rolando Pakso kandidatu į Seimą

Rolandas Paksas
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / VRK vis dar netarė galutinio žodžio dėl R.Pakso.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų apygarda (VRK) įregistravo dar šešių politinių partijų kandidatus ir 16 savarankiškų kandidatų. Tačiau klausimas dėl Rolando Pakso neregistravimo kandidatu į Seimą buvo atidėtas, kadangi jo nebuvo darbotvarkėje. Toks sprendimas argumentuotas tuo, kad pats R.Paksas galbūt norėtų dalyvauti VRK posėdyje.

VRK dar kartą atidėjo sprendimą dėl R.Pakso neregistravimo kandidatu Seimo rinkimuose. Praeitame posėdyje tai padaryta laukiant Konstitucinio Teismo sprendimo, o pastarajam nusprendus, kad Seimo rinkimų įstatymo nuostata, pagal kurią apkaltos būdu pašalinti politikai į Seimą negali kandidatuoti ketverius metus, prieštarauja Konstitucijai.

Tačiau šįkart VRK išreiškė abejonę, ar būtų korektiška sekmadienio posėdyje neregistruoti R.Pakso, nes šio klausimo nebuvo darbotvarkėje, vadinasi, pats „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis negalėjo apie tai žinoti ir dalyvauti posėdyje. VRK apsispręsti ketina kitame posėdyje antradienį.

Mažiau diskusijų sukėlė Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Arkadijus Vinokuras. Anksčiau VRK jo neregistravo, kadangi neturėjo dokumentų, patvirtinančių, kad šis kandidatas atsisakė antrosios pilietybės. Švedijos ambasadai atsiuntus tai patvirtinantį raštą, VRK nariai abejonių nebeturėjo.

Sekmadienį VRK taip pat įregistravo dar šešių partijų kandidatus: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų sąjungos, Liberalų ir centro sąjungos, Darbo partijos, Tautininkų sąjungos ir Tautinės partijos „Lietuvos kelias“. Pastaroji iškėlė tik vieną kandidatą vienmandatėje Biržų–Kupiškio apygardoje.

Taip pat įregistruota dar 16 savarankiškų kandidatų, kurie pateikė visus dokumentus ir lapus su žmonių, gyvenančių tose apygardose, kur jie kelia savo kandidatūrą, parašais. Tarp įregistruotų savarankiškų kandidatų yra Vida Ačienė, kelsianti savo kandidatūrą Raseiniuose ir konkuruosianti su savo vyru, Raseinių meru Remigijumi Aču. Taip pat pakankamai parašų surinko Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, nors priklausantis TS-LKD partijai, tačiau nepatenkintas šios partijos pozicija dėl sukčiavimu, piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu įtariamo Vito Matuzo.

Savarankiškais kandidatais įregistruoti ir dabartiniai Seimo nariai Andrius Šedžius bei Gediminas Navaitis.

Iš viso parašų rinkimo lapai išduoti 45 asmenims, jau įregistruotas 21 kandidatas, 9-ių siūloma neregistruoti, tiesa, vienas iš jų yra pateikęs skundą, kurį VRK nagrinės artimiausiu metu.

Prognozuojama, kad šiuose Seimo rinkimuose į 141 parlamentaro vietą kandidatuos daugiau nei 2 tūkst. asmenų. Išnagrinėjus apie 650 kandidatų anketas paaiškėjo, kad 17 asmenų buvo pripažinti teismo kaltais, nuosprendžiai yra įsigalioję. Du norėję kandidatuoti asmenys teistumo nenurodė, todėl jų VRK neregistravo kandidatais. Dar du nėra atlikę bausmės, tad irgi nebus registruojami.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min