Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 20d. 15:48

Dėl sistemingo rinkėjų papirkinėjimo VRK gali anuliuoti rinkimų rezultatus Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje

Korupcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Korupcija

Dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gali anuliuoti rinkimų rezultatus Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje. Rinkėjai buvo papirkinėjami dalijant jiems saldainius, valgomuosius ledus, vaišinami alumi ir vežami į rinkimų apylinkes. Tai VRK pripažino šiurkščiu rinkimų įstatymo pažeidimu ir sekmadienį spręs, ar leisti rinkėjams balsuoti iš naujo.

Zarasų–Visagino rinkimų apygardoje daugiausia balsų surinko Darbo partija (25,49 proc.), antra liko partija „Tvarka ir teisingumas“ (20,11 proc.), trečia – Lietuvos socialdemokratų partija (15,20 proc.). Į antrąjį rinkimų turą pateko „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava (28,82 proc.) ir „darbietis“ Rimvydas Podolskis (17,25 proc.).

Rimvydas Podolskis esą rinkėjams buvo dosnus – dovanojo ledus ir saldainius, galimai su jo žinia buvo organizuojamas rinkėjų vežimas. VRK pripažino, kad tai yra rinkėjų papirkinėjimas ir šiurkštus rinkimų įstatymo pažeidimas.

Ar suteikti rinkėjams galimybę balsuoti iš naujo, VRK svarstys sekmadienį.

VRK duomenimis, apie 8 žmonės derliaus šventės metu buvo vaišinami alumi, buvo išdalinta apie 100 porcijų ledų, per 300 žmonių buvo vežami balsuoti.

Komisijos narys Jonas Udris sakė nemanąs, kad Podolskio veiksmai yra šiurkštus pažeidimas: „Mano galva, man vertinant šiurkštumą, taip, jei būtų ten atvežtos tris populiarios grupės, tai būtų išskirtinis renginys surengtas, kur iš tikrųjų būtų galima vertinti, kad paprastai tokie dalykai nevyksta. Kad padalino ledų, taip, tai yra negerai, bet ar tai lemia apsisprendimą, kontroliuoja jo valią, aš tikrai abejoju, arba man tokių rinkėjų labai gaila.“

Jei būtų anuliuoti šios apygardos rinkimų rezultatai, tą esą reikėtų padaryti ir dar su maždaug 7 apygardomis.

VRK diskutavo, ar galėjo būti nupirkta pakankamai balsų, kad būtų padaryta įtaka rinkimų rezultatams. Tačiau Z.Vaigauskas teismų praktiką pavadino buhalterine apskaita, kur viskas tiksliai apskaičiuojama matematiškai.

O Zarasų–Visagino rinkimų apygarda, jo teigimu, esanti viena tų, kurios rinkėjai turėtų turėti galimybę balsuoti dar kartą. Be to, skirtumas tarp antrosios ir trečiosios vietos vienmandatėje rinkimų apylinkėje esąs pernelyg mažas – papirkinėjimo mastas esą jį viršija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min