Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 spalio 27d. 16:24

Bomba Seimo rinkimų išvakarėse: iš Nacionalinės kredito unijos pagrobti 17 milijonų litų buvo skirti partijos finansavimui

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pinigai
Parlamento rinkimų antrojo turo išvakarėse naujienų portalas 15min.lt iš patikimų šaltinių sužinojo, kad sukčiavimo būdu iš Nacionalinės kredito unijos užvaldyta įspūdinga suma galėjo būti panaudota vienos į naująjį Seimą besiveržiančios politinės partijos reikmėms.

Penktadienį Lietuvos žiniasklaidoje paskelbta skandalinga informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba mažiausiai 10-čiai asmenų pareiškė įtarimus dėl 17 milijonų litų, sukčiavimo būdu užvaldytų iš Nacionalinės kredito unijos.

Šeštadienį naujienų portalas 15min.lt iš patikimų šaltinių sužinojo, kad kriminalinis skandalas virsta politiniu.

„Tie septyniolika milijonų litų buvo skirti vienos partijos finansavimui“, – teigė apie tyrimo eigą gerai informuotas asmuo.

Kokia tai partija, rinkimų išvakarėse skelbti draudžiama – pagal Seimo rinkimų įstatymo 53-iąjį straipsnį kandidatų sąrašą iškėlusią partiją kompromituojančios medžiagos skelbimas per žiniasklaidos priemones yra negalimas.

„Jeigu atsiranda įtarimas, kad tie pinigai įmerkti į rinkimus, reikia žiūrėti, kuo jie virto“, – pareiškė Z.Vaigauskas.

Tačiau galima neabejoti, kad pasibaigus rinkimams ši informacija bus sukonkretinta.

„Ar rinkimų išvakarėse teisėsaugos institucijų esate informuotas, kad iš kredito unijos pagrobti 17 milijonų litų galėjo būti skirti vienos partijos finansavimui?“ – šeštadienio popietę 15min.lt pasiteiravo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko.

„Aš negirdėjau dar tokios informacijos“, – atsakė VPK vadovas. Pačiam Z.Vaigauskui iškart kilo klausimas: „O į kurią čia partiją galėjo jie patekti?“

– Ar tokia informacija galėtų būti pagrindu stabdyti Seimo rinkimų antrąjį turą?

– Nemanau. Tai dalykas visiškai neįrodytas. O rinkimai – pakankamai patvarus dalykas. Ne kartą bandyta griauti rinkimus įvairiausiais būdais. Bet netgi prie žibalinių lempų jie vyksta, tiesa pasakius.

– Jei po rinkimų šie faktai pasitvirtintų, ar būtų svarstoma galimybė naikinti balsavimo rezultatus?

– Nebent tie pinigai būtų panaudoti juodajai rinkimų organizavimo daliai – kyšiams, papirkimams. Jeigu atsiranda įtarimas, kad tie pinigai įmerkti į rinkimus, reikia žiūrėti, kuo jie virto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min