TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Drąsos kelyje“ – tarpusavio kovos ir nepasitikėjimas

Neringa Venckienė ir Valdas Vasiliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neringa Venckienė ir Valdas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kuo arčiau rinkimai, tuo daugiau vidinių nesutarimų tarp su „Drąsos keliu“ Seimo rinkimuose ketinančių dalyvauti asmenybių. Ugnį smarkiai pakurstė ir vieno iš šios partijos kandidatų Aurimo Drižiaus leidžiamame „Laisvame laikraštyje“ publikuotas straipsnis, kuriame kiti „Drąsos kelio“ kandidatai maišomi su žeme.

„Laisvame laikraštyje“ praėjusią savaitę pasirodė straipsnis, kuriame kuriama sąmokslo teorija esą „Drąsos kelio“ kandidatai rinkimuose: buvęs „Lietuvos žinių“ redaktorius Valdas Vasiliauskas ir buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pulkininkas Linas Petronis partijoje yra lyg „Trojos arklys“.

„Laisvo laikraščio“ vyriausiasis redaktorius Aurimas Drižius, „Drąsos kelio“ kandidatų sąraše užimantis 33 vietą ir besivaržysiantis dėl Seimo nario mandato Žirmūnų vienmandatėje apygardoje sako, kad jo vadovaujamame laikraštyje tokia publikacija pasirodė per klaidą.

„Įvyko toks nesusipratimas, kad aš buvau išvykęs atostogauti tą savaitę, kai išėjo tas numeris ir mano pavaduojantis žurnalistas Juozas Ivanauskas įsidėjo tokį straipsnį, kuriame pacitavo teisininką Stanislovą Stulpiną. V.Vasiliauskui tai nepatiko ir jis atsiuntė paneigimą, mes jį įsidėjome šiame numeryje“, – kaip jo vadovaujame leidinyje atsirado griežta kritika partijos kolegoms, 15min.lt pasakojo A.Drižius.

Anot jo, tas straipsnis pasirodė ne vietoje ir ne laiku, o tiek V.Vasiliauskui, tiek L.Petroniui pats „Laisvo laikraščio“ redaktorius negailėjo gerų žodžių.

„Linas Petronis yra labai geras vyras. Visai be reikalo Juozas Ivanauskas ant jo ten užvažiavo. Dėl to paskui V.Vasiliauskas buvo labai supykęs. (...) Grįžęs po atostogų aš pakalbėjau ir su V.Vasiliausku, ir su L.Petroniu ir su J.Ivanausku. Mes čia išsiaiškinome, kad be reikalo buvo padarytas tas užvažiavimas“, – aiškino „Laisvo laikraščio“ vadovas.

Tiesa, „užvažiavęs“ žurnalistas J.Ivanauskas nuobaudų už tokį „neapsižiūrėjimą“ nesulaukė – jis ir toliau dirba laikraštyje bei neatsisako toliau kritikuoti L.Petronį.

„Ponas J.Ivanauskas liko prie savo nuomonės. Jis labai žmogus principingas, laikosi savo nuomonės ir jis sako, kad nenusileis. Tuo labiau, kad jis nieko neįžeidė, neapšmeižė, o tik pacitavo S.Stulpiną. Žodžiu, visi nelaimingi, o aš vienas turiu srėbti šitą košę“, – apibendrino A.Drižius.

Aiškinsis teisme

Savo ruožtu V.Vasiliauskas 15min.lt komentuodamas kilusį konfliktą teigė, kad su A.Drižiumi sutaria normaliai, tačiau už šmeižtą publikacijos autoriams neatleis.

„Su A.Drižiumi mūsų santykiai yra normalūs, niekada nebuvo konfliktiški, bet yra santykiai su jo "Laisvu laikraščiu". A.Drižius tuo metu buvo užsienyje atostogų, atrodo, kai ta publikaciją šmeižikišką paskelbė jo pavaduotojas J.Ivanauskas su eksprokuroru S.Stulpinu.

Aš manau, kad tai buvo kerštas, nes aš buvau prieš tai, kad į sąrašą patektų tokios odiozinės figūros kaip J.Ivanauskas ir S.Stulpinas, - vertina V.Vasiliauskas.

Visas paradoksas tas yra, kad esame vienam „Drąsos kelio" sąraše su ponu A.Drižiumi, o jo redaguojamas, vadovaujamas laikraštis skelbia šmeižtą apie to paties sąrašo dalyvius. Visiškai negirdėta istorija, nes, jei oponentai pultų ir surastų kokius šešėlius iš praeities, dėmių, tai būtų natūrali politinė kova, tačiau tai, kad to paties sąrašo dalyviai nesusitaria tarp savęs yra, švelniai tariant, paradoksas, o šiaip tai yra absurdas", – konflikto esmę nusakė V.Vasiliauskas.

Pasak jo, nepaisant to, kad A.Drižiaus iniciatyva kitame numeryje „Laisvas laikraštis" išspausdino paneigimą ir atsiprašė V.Vasiliausko ir skaitytojų už neteisingą informaciją, teismo publikacijos autoriai neišvengs.

„Žala yra padaryta milžiniška, nes praėjusio numerio beveik pusė buvo skirta man. Su nuotraukomis, su viskuo apšmeižė ir mane, ir mano bičiulį L.Petronį. Pavadino jį VSD kurmiu, o mane KGB agentu. Tai viskas keliauja į Vilniaus apylinkės teismą. Privataus kaltinimo tvarka ne laikraščiui, o J.Ivanauskui ir eksprokurorui S.Stulpinui bus keliamos bylos", – teigė V.Vasiliauskas.

Jis teigia, kad šmeižtas buvo paskelbtas sąmoningai. 

„J.Ivanauskas jis nėra joks žurnalistas. Jis yra nevykęs teatro režisierius ir tapo žurnalistu tik iš vargo, kadangi kito darbo neturi žmogus. Jis gal nesupranta, kas yra darbas su informacija, kas yra šaltinių tikrinimas, faktų tikrinimas, bet prokuroras, kuris eilę metų vadovavo Klaipėdos apylinkės prokuratūrai S.Stulpinas puikiai žino, kas yra faktai, kas yra KGB agentas", – įsitikinęs V.Vasiliauskas.

Buvęs „Lietuvos žiniųLietuvos žinių" redaktorius mano, kad tokio užsipuolimo jis susilaukė todėl, kad neleido šių dviejų žmonių įtraukti į „Drąsos kelio" partijos sąrašus.

„Aš manau, kad tai buvo kerštas, nes aš buvau prieš tai, kad į sąrašą patektų tokios odiozinės figūros kaip J.Ivanauskas ir S.Stulpinas, nes jis yra išmestas iš prokuratūros su trenksmais, kaip suskompromitavęs, jis yra nuteistas, tai jis būtų kompromitavęs sąrašą", – aiškino, kodėl J.Ivanauskas ir S.Stulpinas galėjo jam kerštauti, V.Vasiliauskas.

Kovų partijoje yra, nes visi nori būti aukščiau Saulės, – sako A.Drižius.

Nori būti aukščiau už Saulę

A.Drižius neslepia, kad „Drąsos kelio“ kandidatai vienas kitam nėra geriausi draugai ir tarp jų pasitaiko nesutarimų.

„Žmonės toje partijoje visi labai savarankiški, labai principingi ir visi turi savo nuomonę. Čia nėra tokio gelžbetonio, kaip konservatorių ar Darbo partijos. Čia visi nori pasireikšti ir visi su tokiu nepasitikėjimu žiūri vienas į kitą. Žinoma, kovų partijoje yra, nes visi nori būti aukščiau Saulės arba imperatoriaus ir dėl to vyksta visi šiti dalykai, bet aš galvoju, kad tai natūralu ir visiškai žmogiška bei suprantama“, – apibūdino santykius tarp partiečių A.Drižius.

Jis pripažino, kad daugiausia nepasitikėjimo partijos viduje kelia buvęs VSD pulkininkas Linas Petronis.

„Buvo tokia nuostata, kad kaip čia tokios struktūros kaip VSD, kuri iš principo yra labai prastos reputacijos, atstovas L.Petronis atsiranda šalia V.Vasiliausko“, – pasakojo jis. 

A.Drižiaus teigimu, L.Petronį į partiją tikrai atsivedė V.Vasiliauskas, nes jiedu yra geri draugai.

„Bet aš padariau interviu su L.Petroniu ir jis išsklaidė visas tas abejones, kad jis yra susitepęs. Iš esmės jis paneigė tuos J.Ivanausko nuogastavimus“, – pažymėjo A.Drižius.

Paklaustas, kaip, jo nuomone, tokių skirtingų pažiūrų ir stiprių principų „Drąsos kelio“ kandidatams pavyktų sutarti po rinkimų, jei partija gautų didžiausią rinkėjų pasitikėjimą ir jai tektų valdyti Lietuvą, A.Drižius sakė „taip toli neplanuojantis“.

„Aš taip toli neplanuoju. Ta partija susikūrė taip stichiškai ir būtent dėl Garliavos įvykio, nes visi pamatė, kokia yra politinė ta teisėtvarkos sistema Lietuvoje“, – kalbėjo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min