TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio merą Vitalijų Satkevičių Seimo rinkimuose nesivaržyti su Vitu Matuzu įkalbinėjo pats Andrius Kubilius

Vito Matuzo rėmėjos.
Liepos Želnienės nuotr. / Vito Matuzo rėmėjos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio merą konservatorių Vitalijų Satkevičių Seimo rinkimuose savarankiškai nesibalotiruoti ir nesivaržyti su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) remiamu įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba sulaukusiu Vitu Matuzu įkalbinėjo TS-LKD pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius. Tačiau V.Satkevičius nepasidavė. Todėl partijos Priežiūros komitetas trečiadienį pakartotinai svarstys, ar dėl to nevertėtų V.Satkevičiaus išmesti iš partijos.

V.Satkevičius sprendimo rinkimuose dalyvauti savarankiškai neatsisakė ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) jau įteikė 1600 rinkėjų parašų.

Jis rinkimuose dalyvaus toje pat Panevėžio Vakarinėje rinkimų apygardoje, kurioje TS-LKD kelia narystę partijoje sustabdžiusio, įtariamo piktnaudžiavimu tarnyba, Seimo nario Vito Matuzo kandidatūrą.

Praėjusią savaitę TS-LKD Priežiūros komitetas, vadovaujamas Arvydo Anušausko, rekomendavo V.Satkevičiui laikytis partijos įstatų ir viešai susilaikyti nuo įžeidžiančių pareiškimų apie kitus partijos narius.

Be to, savarankiškai nedalyvauti rinkimuose V.Satkevičių įkalbinėjo ir TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

„Su premjeru teko kalbėtis, bet apsikeitėme argumentais ir likome prie savo nuomonių. Mūsų buvo anksčiau aptarti tam tikri dalykai, bet neįvyko taip, kaip buvo aptarta, o dabar jau yra kaip yra“, – teigė V.Satkevičius. 

Panevėžio meras mano, kad rinkimuose dalyvaudamas kaip savarankiškas kandidatas partijai nepakenks.

„Jau pridaviau dokumentus, nes negaliu pavesti tų žmonių, kurie manimi pasitikėjo. Surinkau daugiau nei 1600 parašų ir man tai yra labai svarus argumentas. Prieš partiją aš nieko nei sakiau, nei dariau. Toje apygardoje nėra partijos nario kandidatuojančio prieš mane. Esu už partiją ir agituosiu per rinkimus už save ir už TS-LKD“, – kalbėjo jis.

Tuo tarpu TS-LKD Priežiūros komiteto vadovas A.Anušauskas 15min.lt patvirtino, kad V.Satkevičiaus sprendimas nesitraukti iš rinkimų net po partijos rekomendacijos tai padaryti, verčia Priežiūros komitetą jo veiklą svarstyti dar kartą.

„Mes, žinoma, svarstysime. Trečiadienį yra numatytas posėdis, nes buvo rekomendacija skyriuje tuos asmeninius santykius susitvarkyti tarpusavyje, buvo duotas laikas, o jei nesusitvarko ir nevykdo Tarybos sprendimų, tai Priežiūros komitetas atitinkamai reaguos“, – kalbėjo A.Anušauskas.

Ar bus siūloma V.Satkevičių mesti iš partijos A.Anušauskas neatsakė, tačiau pašalinimas iš partijos yra viena iš TS-LKD įstatuose numatytų nuobaudų, jei partijos narys nesilaiko bendrų sprendimų.

A.Anušauskas sako, kad remti V.Matuzo kandidatūrą buvo bendras partijos Tarybos sprendimas, kurio V.Satkevičius turėtų laikytis.

„Tarybos sprendimas yra toks, koks jis yra. Aš manau, kad šiuo konkrečiu atveju tai yra daugiau asmeninių ambicijų klausimas, negu kalba apie kokias ten ypatingas normas. Tarybos sprendimai privalomi. Juos galima buvo kritikuoti toje pačioje Taryboje, bet tai nebuvo daroma iš to paties V.Satkevičiaus pusės“, – pabrėžė A.Anušauskas.
Pats Panevėžio meras V.Satkevičius sako, kad net ir pašalintas iš partijos jis toliau laikytųsi TS-LKD partijos programos bei ją remtų.

„Aš suprasčiau tokį sprendimą. Jie tokią teisę turi, tačiau aš dar kartą pabrėžiu, kad partijos narys esu nuo 1995 m., užėmiau įvairias vadovaujančias pareigas partijoje, dabar jas užimu. Jei būsiu išrinktas Seimo nariu, aš vadovausiuosi TS-LKD programinėmis nuostatomis. Jei pakvies, būsiu ir TS-LKD frakcijoje“, – sakė jis.

Paklaustas, ar nėra skaudu, kad partija stoja įtarimų sulaukusio nepartinio, o ne jo pusėn, V.Satkevičius teigė apie emocijas nenorintis kalbėti.

Savarankišku kandidatu rinkimuose išsikelti norą buvo pareiškęs ir kitas TS-LKD narys parlamentaras Naglis Puteikis. Tačiau tokio jo sprendimo TS-LKD Priežiūros komitetas nesvarstys, nes, pasak A.Anušausko, jis „nutarė kandidatuoti pats prieš save“.

„Jis kandidatuoja kaip savarankiškas kandidatas prieš save, iškeltą partijos. Manau, kad čia daugiau jo asmeninė problema, jei jis nori išleisti papildomus pinigus savarankiškai keldamas kandidatūrą, nors partija už jį įnašą jau yra sumokėjusi. Įstatai tokių dalykų nereglamentuoja“, – pabrėžė A.Anušauskas.

Savo ruožtu N.Puteikis tvirtino, kad savarankišku kandidatu registravosi norėdamas pademonstruoti, kad į rinkimus „eina kaip žmogus“, o ne „atvažiuoja partijos limuzinu“. Jis įžvelgia savarankiškų kandidatų diskriminaciją, nes partiniams norint dalyvauti rinkimuose nereikia rinkti rinkėjų parašų.

„Be to, man labai pravertė tas parašų rinkimas, nes jau žinau 1300 rinkėjų nuomones, požiūrius. Šiaip į susitikimus su kandidatu juk niekas neina, o renkant parašus gauni progą pasikalbėti su rinkėju akis į akį“, – savo dalyvavimą rinkimuose ir savarankiškai, ir su partija argumentavo N.Puteikis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min