Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 17d. 15:26

Prokuroras prašo panaikinti rinkėjų papirkimo organizavimu įtariamo „darbiečių“ kandidato į Seimą Rimvydo Podolskio teisinę neliečiamybę

Rimvydas Podolskis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Rimvydas Podolskis

Trečiadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Genadijus Jefimovas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise, kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas duoti sutikimą, kad kandidatas į Seimo narius Rimvydas Podolskis iki Seimo nario priesaikos galėtų būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, kitaip suvaržyta jo laisvė, išskyrus suėmimo taikymą.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, antradienį Zarasų apylinkės teismas, patenkinęs Utenos apylinkės prokuroro prašymą, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo nusikaltimų piliečių rinkimų teisėms, Seimo rinkimų ir referendumų tvarkai baudžiamąją bylą, kurioje Zarasų miesto 37 metų gyventojas R. G. įtariamas papirkimu trukdęs asmenims realizuoti savo teisę rinkti.

Antradienį valstybės kaltintojas prokuroras Genadijus Jefimovas prašė teisiamąjį pripažinti kaltu ir paskirti dvejų metų laisvės apribojimo bausmę. Nuosprendį teismas numato skelbti penktadienį, spalio 19 d.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad spalio 10 ir 11 d. Zarasų mieste R. G., paprašytas kandidato į 2012 metų Lietuvos Respublikos Seimo narius papirkti asmenis ir tikėdamasis gauti sau materialinį atlygį, keliems asmenims pažadėjo atsilyginti po dešimt litų, jei jie balsuos už numeriu „3“ pažymėtą Darbo partiją ir Darbo partijos kandidatą. Papirkti asmenys įvykdė prašymą ir jiems buvo sumokėta.

Ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise ir rinkėjų papirkimo per dvi dienas atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Zarasų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras.

Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorai Zarasuose organizuoja ir kontroliuoja dar du ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Už papirkimą arba apgaulės būdu trukdymą piliečiui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min