Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TS-LKD Tauragės socialdemokratus kaltina neteisėtai kaupus rinkėjų asmens duomenis

Moteris su telefonu rankose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Moteris su telefonu rankose
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją (VDAI) dėl socialdemokratų partijos kandidato į Seimo narius Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje Dariaus Petrošiaus ir kaltiną jį galimai neteisėtai sudarasius rinkėjų duomenų bazes ir neteisėtai panaudojus asmens duomenis.

Kaip rašoma TS-LKD pranešime spaudai, Tauragės rajono laikraščiuose buvo skelbiama informacija, kad sudarinėjami už socialdemokratų atstovą ketinančių balsuoti rinkėjų sąrašai, renkami jų parašai ir asmens duomenys.

„Kaip vėliau paaiškėjo, rinkimų dieną sąrašuose pasirašę asmenys iš socialdemokratų gavo trumpąsias (SMS) žinutes su priminimu balsuoti, o pasibaigus pirmajam rinkimų turui, buvo pamaloninti padėkos žinutėmis“, – skundžiasi konservatoriai.

„Pasirodo, prašomi savo draugų ir pažįstamų – socialdemokratų partijos narių, tokiuose sąrašuose pasirašė gana daug tauragiškių. Nemaža dalis pasirašiusiųjų darbo ar tarnybiniais santykiais pavaldūs socialdemokratams, todėl bijojo nepasirašius sulaukti neigiamų padarinių. Spaudoje buvo ne kartą skelbta, kad Tauragės savivaldybės administracijos tarnautojai, savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai bei darbuotojai nuolat spaudžiami įstoti ar pereiti į socialdemokratų partiją arba palikti darbą“, – pranešime cituojamas TS-LKD atstovas rinkimams Tauragės rinkimų apygardoje Darius Bredelis.

Anot konservatorių, duomenis rinko ir kai kurių Tauragės rajono savivaldybės administracijos, savivaldybei priklausančių įstaigų ir įmonių darbuotojai.

„Po pirmojo Seimo rinkimų turo minėtuose sąrašuose pasirašę asmenys gavo trumpąsias (SMS) žinutes su socialdemokratų partijos narių D. Petrošiaus ir Z. Balčyčio padėkomis, tai  leidžia daryti išvadą, kad minėtų sąrašų pagrindu buvo suformuotas Tauragės vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų duomenų registras ir duomenys neteisėtai panaudoti, siunčiant SMS“, – įsitikinęs D. Bredelis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min