Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 26d. 19:10

Už Kęstą Komskį balsavo, nes tikėjosi gauti po butelį degtinės

Kaltinamasis V.Mertins
Aldonos Aleksėjūnienės nuotr. / Kaltinamasis V.Mertins

Šilutės apylinkės teismo teisėja Nijolė Bagdonienė penktadienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pagal LR BK 172 str. už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise buvo teisiamas Rusnės (Šilutės rajonas) miestelio gyventojas, niekur nedirbantis 43-ejų Viktoras Martins.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai pagreitinto proceso tvarka baigė vakar, ketvirtadienį, pradėtą  ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkėjų papirkimo.

Spalio 25 dieną, vykstant rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą antrojo turo išankstiniam balsavimui, policijos pareigūnai sulaikė grupę asmenų, kuriems galimai buvo pažadėtas atlygis, jeigu šie balsuosią už nurodytą kandidatą į Seimą.

Automobilį „Opel Vectra“, kuriuo iš balsavimo vietos buvo vežami minėti asmenys, pareigūnai sustabdė apie 14 val. Gaidelių kaime.

Automobilio vairuotojas Rusnės miestelio gyventojas V. Mertins ir su juo važiavę keleiviai – rusniškiai Aivaras Marozas, Algirdas Radvinskas ir Laima Gustaitė – buvo pristatyti į policijos komisariatą. Dėl įvykio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Apklausų policijoje metu automobilio keleiviai prisipažino, kad V. Mertins jiems pažadėjo po 10–15 litų arba po butelį degtinės, jeigu jie balsuos už  kandidatą į Seimą Kęstą Komskį.

Šis kandidatas antrajame ture rinkimuose į Seimą varžosi su socialdemokratu Artūru Skardžiumi. Nuvežti į Šilutę, į išankstinio balsavimo vietą, minėti rinkėjai atidavė savo balsus už K.Komskį.

Tą pačią dieną  sulaikytam V. Mertins buvo pareikšti įtarimai dėl bandymo papirkti asmenis taip sutrukdant jiems pasinaudoti rinkimų teise. Savo kaltės rusniškis neneigė. Liudininkai – taip pat.

Teisme V.Mertins prisipažino esąs Tvarkos ir teisingumo partijos narys nuo 2000-ųjų ir todėl kvietęs pažįstamus rusniškius balsuoti už K.Komskį.  Bet ne už atlygį, o kad kartu visi po balsavimo išgertų.

Bet A.Marozas paneigė jo išsisukinėjimus, teismą patikinęs, jog jei ne žadėta degtinė, jis iš viso nebūtų į rinkimus ėjęs, nes  ir pirmajame ture už K.Komskį nebalsavo.

Prokurorė J.Ališauskaitė šiam „tvarkiečiui“ už trukdymą rinkėjams pasinaudoti rinkimų teise siūlė skirti 6 mėnesius viešųjų darbų, kiekvieną mėnesį – po 40 val.

Teisėja N.Bagdonienė skelbs nuosprendį lapkričio 2 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:52
01:27
07:15

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min