Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 19:07

Už smurtinę reklamą „Tvarkai ir teisingumui“ bei BTV gresia baudos

Kadras iš partijos reklaminio klipo.
Youtube.com nuotr. / Kadras iš partijos reklaminio klipo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienio posėdyje apsvarstė partijos „Tvarka ir teisingumas“ paskelbtą reklamą, kurioje vyras televizoriumi užmuša moterį. Nors pati partija neįžvelgia reklamoje nieko bloga, VRK mano, kad partijos reklama neetiška. „Tvarkai ir teisingumui“ už šią reklamą gali tekti atsakyti pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą ir susimokėti baudą. Bauda gresia ir reklamą transliavusiai BTV.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už politinės reklamos skleidimo reikalavimų, numatytų Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės, rinkimų ir Referendumo įstatymuose, nesilaikymą partijai ir BTV gali būti skirtos nuo tūkstančio iki 5 tūkst. litų dydžio baudos.

Ar skirti baudas, VRK spręs sulaukusi oficialių „Tvarkos ir teisingumo“ bei BTV pasiaiškinimų. 

„Jeigu išmes koks nors pilietis televizorių ant praeivio, tai jūsų partija iškart bus susieta su tais dalykais“, – į „Tvarkos ir teisingumo atstovus“ ketvirtadienio posėdyje svarstant reklamą kreipėsi VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Jeigu juokais, tai būtų gražu, kad sukurtų antrą seriją, kur atsigauna ta mergina“, – siūlė VRK narys Julius Jasaitis. Pasak jo, reklamą dar turėtų įvertinti ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

VRK narys Valdas Benkunskas pareiškė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ reklaminis klipas buvo rodomas ir per BTV televiziją. Todėl nuobaudos už rodomą reklamą turėtų, pasak VRK nario, sulaukti ir ji, nes kanalas esą pats turėjo atkreipti dėmesį į smurtinį reklamos pobūdį ir neleisti jos į eterį.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas atkreipė dėmesį ir į tai, kad rodydama „Tvarkos ir teisingumo“ reklamą BTV galėjo teikti nedaiktinę materialią paramą partijai, su kuria rinkimuose dalyvauja jos darbuotojas Arnas Klevečka.

„Jei tai daro, tai ar partija negauna neleistinos paramos iš juridinio asmens?“ – retoriškai klausė Z.Vaigauskas.

Be to, VRK ketvirtadienio posėdyje įpareigojo visus kandidatus, apie save kuriančius internetinius filmukus, juose nurodyti, kad tai yra politinė agitacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min