Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Gapšys: „I.Degutienės paaiškinimai dar labiau verčia abejoti dovanotų bilietų istorijos skaidrumu“

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Po Seimo pirmininkės Irenos Degutienės paaiškinimo, kuriame ji teigia buvusi apjuodinta, Darbo partija išplatino pranešimą. Jame teigiama, kad rinkimų štabo vadovą Vytautą Gapšį stebina itin agresyvi ir neadekvati Seimo pirmininkės reakcija į partijos skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl galimo rinkėjų papirkimo Klaipėdoje dalinant jiems nemokamus bilietus į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklius.

„Seimo pirmininkė apkaltino Darbo partiją melagingos informacijos skleidimu. Tačiau šiuo atveju Seimo pirmininkė pati užsiima tuo, kuo kaltina darbiečius“, — teigia V. Gapšys.

Anot V. Gapšio, skundas VRK buvo parašytas remiantis Klaipėdos ir Klaipėdos rajono pensininkų organizacijos viešai išplatinta informacija, kur jie patys prisipažįsta gavę nemokamus bilietus ir už tai dėkoja Seimo pirmininkei.

„Kreipimesi į visas Klaipėdos ir Klaipėdos rajonų pensininkų organizacijas ir pavienius senjorus“ rašoma, jog yra „parašytas kreipimasis Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei gerb. Irenai Degutienei, kuriame išdėstyta daugelis mūsų problemų ir štai jos atsakas — nemokami bilietai į Klaipėdos Valstybinį Muzikinį teatrą“.

„Keista, kodėl į šį faktą sureagavo tik Darbo partija, juk rinkimų metu stebėti tokią informaciją viešojoje erdvėje ir į ją reaguoti turėtų atitinkamos institucijos, tačiau kažkodėl, kai rinkimų įstatymus pažeidžia Seimo pirmininkė, į tai reaguojama labai vangiai, o juk šiandien Konstitucinis Teismas aiškiai paskelbė, jog masiniu rinkėjų papirkimu laikytinas ir vienkartinis prekių, pinigų ar kitokių dovanų dalijimas“, – sako V. Gapšys.

Darbo partijos rinkimų štabo vadovas įsitikinęs, kad I. Degutienės ir jos atstovų bandymai aiškinti, jog bilietus į spektaklius dovanojo ne jie, o Kultūros ministerija, ne tik nepaaiškina šio įvykio, bet ir dar labiau jį apsunkina.

„Jeigu tikrai šie bilietai buvo pirkti už Kultūros ministerijos pinigus, o dalinami taip, kad žmonės suprato juos gavę iš konkrečių politikų, išeina, kad rinkėjai buvo paperkami už mokesčių mokėtojų pinigus, o tai būtų žymiai sunkesnis pažeidimas. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kaip žmonės suprato gautos dovanos esmę, o supratimas buvo vienareikšmis — dovana iš Seimo pirmininkės, apie ką jie viešai ir skelbia“, — teigia V. Gapšys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min