Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrasis Seimo rinkimų turas: socialdemokratai užtikrintai iškovojo pirmąją vietą, konservatoriai sutriuškino „Drąsos kelią“ ir nustūmė „darbiečius“ žemyn

Socialdemokratų rinkimų štabe
Luko Balandžio nuotr. / Socialdemokratų rinkimų štabe. Algirdas Butkevičius ir Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antrajame Seimo rinkimų rate sėkmingiausiai pasirodė Lietuvos socialdemokratų partija, daugiau nei dvigubai pagausinusi savo mandatų skaičių, o visišką fiasko patyrė naujokė partija „Drąsos kelias“, pralaimėjusi visuose frontuose ir likusi tik su tais pačiais septyniais mandatais, kuriuos jai rinkėjai padovanojo per pirmąjį rinkimų ratą.

Rinkimų nugalėtojais tapo socialdemokratai, per abu rinkimų ratus iš viso gavę 38 mandatus naujajame Seime (po pirmojo rato turėjo tik 15). Pirmajame rate triumfavusi ir 17 mandatų iškovojusi Darbo partija dabar turėjo pasitenkinti menkesniais rezultatais – „darbiečiams“ pavyko prisidurti tik 12 papildomų mandatų.

Juos aplenkė iš trečiosios vietos į antrąją iškopę konservatoriai. Pirmajame rate konservatoriai buvo laimėję 13 mandatų, o antrajame pačiupo dar 20.

Didžiausia nesėkme galima pavadinti „Drąsos kelio“ pasirodymą antrajame Seimo rinkimų ture. Po pirmojo rato turėję 7 mandatus „drąsuoliai“ tik su jais ir pasiliko, pralaimėję visas dvikovas.

Rinkimų vienmandatėse apygardose rezultatų lentelė ir visų naujojo Seimo narių sąrašas – straipsnio apačioje.

Seimo pirmininkei Irenai Degutienei pirštinę metusi „Drąsos kelio“ vedlė Neringa Venckienė pervertino savo jėgas – mandatą Vilniaus Naujamiesčio apygardoje užtikrinta persvara laimėjo I.Degutienė. Tiesa, abi kandidatės jau per pirmąjį rinkimų turą buvo patekusios į Seimą daugiamandatėje apygardoje pagal savo partijų sąrašus.

Kita violetinių kandidatė, kirpėja Audronė Skučienė, Kauno kaimiškojoje apygardoje pralaimėjo konservatoriui, socialinės apsaugos ir darbo ministrui Donatui Jankauskui nemaža persvara – atitinkamai 37 proc. ir 63 proc.

Po antrojo turo pasislinkus daugiamandačiams sąrašams, į Seimą su Tėvynės sąjunga pakliuvo buvęs „Žalgirio“ krepšininkas, Barselonos olimpinių žaidynių medalininkas Sergejus Jovaiša.

Premjeras Andrius Kubilius Antakalnio apygardoje nugalėjo „Drąsos kelio“ kandidatę Aureliją Stancikienę, gavęs 63 proc. balsų.

Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis (52 proc. balsų) įveikė konservatorę Viliją Aleknaitę Abramikienę Žirmūnų apygardoje.

Krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė Žaliakalnio apygardoje nugalėjo Algirdą Vaclovą Patacką („Drąsos kelias“) su 57 proc. balsų.

Dabartinis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis užtikrintai pralenkė (61 proc.) Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatą Zbignievą Maciejevskį Šeškinės apygardoje.

Gargždų apygardoje aršusis kovotojas su homoseksualais Petras Gražulis laimėjo prieš jauną, bet konservatyvią Agnę Bilotaitę su 58 proc. balsų. Tiesa, abu priešininkai jau turi vietas Seime.

Liberalų lyderis ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis Marių apygardoje sėkmingai nurungė darbietę Birutę Boreikiną.

Buvęs FNTT vadovas liberalas Vitalijus Gailius laimėjo mandatą Pakruojo-Joniškio apygardoje, gavęs 57 proc. balsų.

Konservatorius ir alkoholio reklamos draudėjas Antanas Matulas ir darbietis Vytautas Liepa žengė koja kojon, tačiau suskaičiavus visus balsus nugalėjo konservatorius su 52 proc. balsų.

Dešinioji Viktoro Uspaskicho ranka Loreta Graužinienė pralaimėjo Tvarkos ir teisingumo kandidatui Juliui Veselkai – suskaičiavus balsus visose apylinkėse, L.Graužinienė turi 49 proc. balsų. Abu kandidatai jau užsitikrino mandatus pagal partijų sąrašus.

Prieš dvi savaites balsų pirkimo kalėjimuose skandale pagarsėjusi darbietė Živilė Pinskuvienė Širvintų-Vilniaus abygardoje pralaimėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatei Ritai Tamašunienei, gavusiai 61 proc. rinkėjų balsų.

Konservatorius Arvydas Anušauskas pirmauja prieš liberalą Petrą Auštrevičių Senamiesčio apygardoje.

Nepriklausomas kandidatas, atominės energetikos priešininkas buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys užtikrintai nugalėjo konservatorę Danutę Bekintienę su beveik 62 proc. balsų.

„Drąsos kelio“ kandidatas Saulius Stoma pralaimėjo konservatoriui Kazimierui Kuzminskui, turinčiam 56 proc. Dainavos apygardos rinkėjų balsų.

Varėnos-Eišiškių apygardoje triumfavo Liberalų sąjūdžio atstovas Algis Kašėta, surinkęs beveik 60 proc. rinkėjų balsų ir įveikęs varžovą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovą Zdislavą Palevičių.

Šilalės-Šilutės apygardoje nugalėjo tvarkietis Remigijus Žemaitaitis su daugiau kaip 71 proc. balsų.

Radviliškio apygardoje socialdemokratas Algimantas Salamakinas nugalėjo darbietę Zitą Žvikienę, surinkęs 62 proc. balsų.

Švietimo ministras Gintaras Steponavičius iš Liberalų Sąjūdžio nusileido konservatorių priešininkui Algiui Strelčiūnui, surinkusiam 59 proc.

Konservatorius Dainius Kreivys įveikė darbietį Artūrą Paulauską su 57 proc. balsų.

Apygarda Kandidatas Kandidatas
1. Naujamiesčio Irena Degutienė (TS-LKD) – 70,71% Neringa Venckienė (DK)
2. Senamiesčio Arvydas Anušauskas (TS-LKD) – 53,25% Petras Auštrevičius (LS)
3. Antakalnio Andrius Kubilius (TS-LKD) – 62,83 % Aurelija Stancikienė (DK)
4. Žirmūnų Vytenis Andriukaitis (LSDP) – 52,04 % Vilija Aleknaitė-Abramikienė (TS-LKD)
5 Fabijoniškių Dainius Kreivys (TS-LKD) – 56,77% Artūras Paulauskas (DP)
6 Šeškinės Audronius Ažubalis (TS-LKD) – 61,37% Zbigniev Maciejevski (LLRA)
7. Justiniškių Paulius Saudargas (TS-LKD) – 66,54% Sofija Matarevič (LLRA)
8. Karoliniškių Danutė Bekintienė (TS-LKD) Linas Balsys – 61,80%
9. Lazdynų Algis Strielčiūnas (TS-LKD) – 58,67% Gintaras Steponavičius (LS)
10. Naujosios Vilnios Tadeuš Andžejevski (LLRA) Sergej Ursul (DP) – 57,76%
11. Šilainių Rimantas Dagys (TS-LKD) – 54,72% Saulius Girdauskas (DP)
12. Aleksoto-Vilijampolės Rytas Kupčinskas (TS-LKD) – 58,08% Sigitas Klimas (DP)
13. Centro Vinca Margevičienė (TS-LKD) – 58,07% Gintaras Dručkus (DK)
14. Žaliakalnio Rasa Juknevičienė (TS-LKD) – 57,49% Algirdas Patackas (DK)
15. Kalniečių Rmantas Dumčius (TS-LKD) – 59,51% Zenonas Žymančius (DK)
16. Dainavos Kazimieras Kuzminskas (TS-LKD) – 55,82% Saulius Stoma (DK)
17. Pramonės Kazys Starkevičius (TS-LKD) – 59,69% Dainius Danilevičius (DK)
18. Panemunės Vida Marija Čigriejienė (TS-LKD) – 55,62% Jonas Varkala (DK)
19. Danės Naglis Puteikis (TS-LKD) – 54,62% Rimantas Taraškevičius (LiCS)
20. Baltijos Artūras Šulcas (LS) Raimundas Paliukas (DP) – 50,32%
21. Marių Eligijus Masiulis (LS) – 55,43% Birutė Boreikina (DP)
22. Pajūrio Pranas Žeimys (LS) – 50,18% Genoveita Krasauskienė (DP)
23. Aušros Edvardas Žakaris (LSDP) – 75,77% Mindaugas Kiesas (DP)
24. Saulės Arvydas Mockus (LSDP) – 56,76% Danguolė Martinkienė (DP)
25. Dainų Valerijus Simulik (LSDP) – 60,73% Valentinas Mazuronis (TT)
26. Nevėžio Julius Dautartas (TS-LKD) Petras Narkevičius (DP) – 52,95%
27. Vakarinė Povilas Urbšys – 70,94% Alfonsas Petrauskas (DP)
28 Aukštaitijos Rimantas Trota (DP) Domas Petrulis (LSDP) – 63,54%
29. Marijampoės Albinas Mitrulevičius (LSDP) – 67,16% Arvydas Vidžiūnas (TS-LKD)
30 Alytaus Kęstutis Daukšys (DP) Julius Sabatauskas (LSDP) – 52,83%
31. Gargždų Petras Gražulis (TT) – 58,34% Agnė Bilotaitė (TS-LKD)
32. Šilutės-Pagėgių Kęstas Komskis (TT) Artūras Skardžius (LSDP) – 50,68%
33. Šilalės-Šilutės Remigijus Žemaitaitis (TT) – 71,23% Jonas Gudauskas (TS-LKD)
34. Tauragės Darius Petrošius (LSDP) – 67,65% Stasys Šedbaras (TS-LKD)
35. Plungės-Rietavo Jurgis Razma (TS-LKD) – 50,20% Mindaugas Jurčius (DP)
36. Kretingos Vaidotas Bacevičius (TS-LKD) Jolita Vaickienė (TT) – 60,17%
37. Skuodo-Mažeikių Audronė Pitrėnienė (DP) – 62,23% Gediminas Anužis (TS-LKD)
38. Mažeikių Kęstutis Bartkevičius (TT) – 55,85% Laima Nagienė (LSDP)
39. Akmenės-Joniškio Saulius Bucevičius (DP) – 62,12% Zofija Paulikienė (LSDP)
40. Telšių Valentinas Bukauskas (DP) – 56,57% Vytautas Kleiva (LSDP)
41. Kelmės Alma Monkauskaitė (LSDP) – 52,34% Izidorius Šimkus (LVŽS)
42. Raseinių Edmundas Jonyla (LSDP) – 58,30% Darius Ulickas (DP)
44. Radviliškio Algimantas Salamakinas (LSDP) – 61,66% Zita Žvikienė (DP)
45. Šiaulių kaimiškoji Rima Baškienė (LVŽS) – 54,96% Linas Andrulis (LSDP)
46. Pakruojo-Joniškio Vitalijus Gailius (LS) – 56,79% Stasys Tuminas
47. Pasvalio-Panevėžio Antanas Matulas (TS-LKD) – 52,09% Vytautas Liepa (DP)
48. Biržų-Kupiškio Aleksandras Zeltinis (LSDP) – 51,94% Ritas Vaiginas (DP)
49 Anykščių-Kupiškio Ričardas Sargūnas (DP) – 59,25% Jonas Šimėnas (TS-LKD)
50. Rokiškio Vytautas Saulis (LSDP) – 61,96% Aloyzas Jočys (DP)
51. Utenos Mila Petrauskienė (LSDP) – 54,34% Edmundas Pupinis (TS-LKD)
53. Ignalinos-Švenčionių Šarūnas Birutis (DP) – 55,74% Vilius Cibulskas (LSDP)
54. Molėtų-Švenčionių Petras Čimbaras (DP) – 59,86% Valentinas Stundys (TS-LKD)
55. Širvintų-Vilniaus Rita Tamašunienė (LLRA) – 60,53% Živilė Pinskuvienė (DP)
57. Vilniaus-Trakų Jaroslav Narkevič (LLRA) – 55,59% Mingailė Binkauskaitė (DP)
58. Trakų-Elektrėnų Dangutė Mikutienė (DP) – 51,79% Jonas Liesys (LiCS)
59. Kaišiadorių-Elektrėnų Bronius Bradauskas (LSDP) – 58,74% Stanislovas Tomas (DP)
60. Jonavos Rimantas Sinkevičius (LSDP) – 63,81% Saulius Jakimavičius (DP)
61. Ukmergės Loreta Graužinienė (DP) Julius Veselka (TT) – 51,35%
62. Jurbarko Bronius Pauža (LSDP) – 63,92% Robertas Raimundas Išganaitis (DP)
63. Suvalkijos Juozas Olekas (LSDP) – 60,80% Algimanta Pabedinskienė (DP)
64. Šakių Mindaugas Bastys (LSDP) – 63,56% Algirdas Klimaitis (TS-LKD)
65. Kauno-Kėdainių Vidas Gedvilas (DP) Raminta Popovienė (LSDP) – 52,32%
66. Kauno kaimiškoji Donatas Jankauskas (TS-LKD) – 63,19% Audronė Skučienė (DK)
67. Prienų-Birštono Andrius Palionis – 72,84% Alvydas Vaicekauskas (LSDP)
69. Dzūkijos Raimundas Markauskas (DP) – 57,53% Gediminas Krasauskas (TS-LKD)
70. Varėnos-Eišiškių Algis Kašėta (LS) – 59,65% Zdzislav Palevič (LLRA)
71. Lazdijų-Druskininkų Kristina Miškinienė (LSDP) – 61,87% Vaidas Šalaševičius (TS-LKD)

RINKIMŲ REZULTATAI VIENMANDATĖSE APYGARDOSE

Žemėlapiai sukurti UAB „HNIT-BALTIC“ naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

http://support.hnit-baltic.lt/map.html

Seimo rinkimai 2012. Mandatų dalybos
Partija Iš viso iškovota mandatų Daugiamandatėje apygardoje iškovoti mandatai Vienmandatėse apygardose iškovoti mandatai

Mandatus iškovoję kandidatai (tamsesniu šriftu – nugalėję vienmandatėse apygardose)

Lietuvos socialdemokratų partija 38 15 23 Algirdas Butkevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas, Vytenis Povilas Andriukaitis, Zigmantas Balčytis, Algirdas Sysas, Birutė Vėsaitė, Algimantas Salamakinas, Gediminas Kirkilas, Marija Aušrinė Pavilionienė, Milda Petrauskienė, Julius Sabatauskas, Edvardas Žakaris, Juras Požela, Irena Šiaulienė, Valerijus Simulikas, Rimantė Šalaševičiūtė, Benediktas Juodka, Juozas Bernatonis, Bronius Bradauskas, Rimantas Sinkevičius, Bronius Pauža, Edmundas Jonyla, Domas Petrulis, Giedrė Purvaneckienė, Mindaugas Bastys, Raminta Popovienė, Eduardas Šablinskas, Arvydas Mockus, Arūnas Dudėnas, Darius Petrošius, Alma Monkauskaitė, Antanas Nesteckis, Albinas Mitrulevičius, Artūras Skardžius, Aleksandras Zeltinis, Vytautas Saulis, Kristina Miškinienė
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 33 13 20 Andrius Kubilius, Irena Degutienė, Rasa Juknevičienė, Agnė Bilotaitė, Jurgis Razma, Kęstutis Masiulis, Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Vytautas Juozapaitis, Kazys Starkevičius, Dainius Kreivys, Paulius Saudargas, Rimantas Jonas Dagys, Arimantas Dumčius, Stasys Šedbaras, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Naglis Puteikis, Emanuelis Zingeris, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Vida Marija Čigriejienė, Mantas Adomėnas, Antanas Matulas, Algis Strelčiūnas, Arvydas Vidžiūnas, Valentinas Stundys, Sergejus Jovaiša, Liutauras Kazlavickas, Donatas Jankauskas, Egidijus Vareikis, Pranas Žeimys, Rokas Žilinskas
Darbo partija 29 17 12 Viktoras Uspaskichas, Loreta Graužinienė, Vytautas Gapšys, Artūras Paulauskas, Virginija Baltraitienė, Kęstutis Daukšys, Dangutė Mikutienė, Saulius Bucevičius, Viktoras Fiodorovas, Živilė Pinskuvienė, Valdas Skarbalius, Vydas Gedvilas, Valentinas Bukauskas, Vitalija Vonžutaitė, Šarūnas Birutis, Jonas Kondrotas, Jolanta Gaudutienė, Darius Ulickas, Zita Žvikienė, Audronė Pitrėnienė, Mečislovas Zasčiurinskas, Sergejus Dmitrijevas, Raimundas Markauskas, Sergejus Ursulas, Petras Narkevičius, Raimundas Paliukas, Petras Čimbaras, Ričardas Sargūnas, Jonas Pinskus
Partija „Tvarka ir teisingumas“ 11 6 5 Valentinas Mazuronis, Julius Veselka, Petras Gražulis, Andrius Mazuronis, Remigijus Žemaitaitis, Kęstas Komskis, Remigijus Ačas, Kęstutis Bartkevičius, Jolita Vaickienė, Ona Valiukevičiūtė, Vytautas Kamblevičius
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 10 7 3 Eligijus Masiulis, Remigijus Šimašius, Eugenijus Gentvilas, Gintaras Steponavičius, Petras Auštrevičius, Kęstutis Glaveckas, Algis Kašėta, Dalia Kuodytė, Dalia Teišerskytė, Vitalijus Gailius
Lietuvos lenkų rinkimų akcija 8 5 3 Valdemaras Tomaševskis, Vanda Kravčionok, Juzefas Kvetkovskis, Michalas Mackevičius, Zdislavas Palevičius, Leonardas Talmontas, Rita Tamašunienė, Jaroslavas Narkevičius
„Drąsos kelias“ politinė partija 7 7 0 Neringa Venckienė, Jonas Varkala, Aurelija Stancikienė, Algirdas Vaclovas Patackas, Vytautas Antanas Matulevičius, Povilas Gylys, Valdas Vasiliauskas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 1 0 1 Rima Baškienė
Išsikėlę patys 3 3 Andrius Palionis, Linas Balsys, Povilas Urbšys

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min