Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 2d. 16:10

VRK: reklama su Algimantu Čekuoliu nėra politinė agitacija

Algimantas Čekuolis
Viganto Ovadnevo nuotr. / Algimantas Čekuolis

Reklamas apie naujos atominės elektrinės naudą į televizijos ir radijo eterį paleidusi UAB „Visagino atominė elektrinė“ (VAE) kategoriškai neigia, kad tai yra įmonės agitacija artėjančiame patariamajame referendume. „Mes nesame politinės kampanijos dalyvis“, – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje tvirtino VAE atstovas Mantas Burokas.

VRK teko pripažinti, kad VAE teisi tvirtindama, kad, pagal Lietuvos įstatymus, juridiniams asmenims nėra numatyta teisė tapti politinės kampanijos dalyviais, o dėl to nėra reikalo savo skleidžiamos reklamos žymėti kaip politinės.

„Kyla tokia teisinė kolizija“, – pažymėjo VRK narys Justinas Žilinskas.

Todėl VRK nutarė įpareigoti VAE skleidžiamą reklamą žymėti tik kaip VAE informaciją, apmokėtą iš įmonės lėšų, ir neatsiskaityti už tam panaudotus pinigus VRK.

Taip pat VRK nutarė kreiptis į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, kad Seimas artimiausiu metu šį teisinį nesusipratimą išspręstų.

VAE atstovai posėdyje tvirtino, kad platinamos reklamos, tarp kurių ir žurnalisto Algimanto Čekuolio pasakojimas apie VAE naudą, yra tik bendrovės viešųjų ryšių akcija, tiesiogiai nesusijusi su artėjančiu referendumu.

Jie teigė, kad reklamos kampaniją pradėjo išgirdę piliečių ir politikų skundus esą jiems trūksta žinių apie naujos atominės elektrinės statybų projektą, o ne sužinoję, kad dėl to bus rengiamas referendumas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min