Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK vadovas: Liutaurui Ulevičiui ne vieta VRK ir valstybės tarnyboje apskritai

Liutauras Ulevičius
Asmeninio arch. nuotr. / Liutauras Ulevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad komisijos nario Liutauro Ulevičiaus elgesys, kai šis siuntė opozicijos lyderiui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui žinutę, kuria prašė padaryti įtaką naujam aplinkos ministrui, yra nepateisinamas.

Z.Vaigausko nuomone, po šio veiksmo L.Ulevičius turėtų trauktis iš VRK nario pareigų.

„Mano supratimu, VRK turi būti rimta institucija. Jeigu komisijos narys užsiima, kaip jis sako, trolinimu, o paprastai išvertus į žmonių kalbą, šantažu, jam tikrai ne vieta jokioje valstybinėje institucijoje. Aš kito kelio nematau“, – sakė Z.Vaigauskas.

Anot jo, VRK nariui tokios provokacijos neleidžiamos.

„Ar jūs suprantate, kada žmogus kalba rimtai, o kada trolina? Vienareikšmė problema. Aš norėčiau kartais irgi pats pajuokauti, bet provokuoti tokiu būdu visiškai nedera nei apylinkės komisijos nariui, nei VRK. Tai dabar ką mums ta stebėtoja iš „Drąsos kelio“ irgi aiškins, kad ji trolino? Dar kas nors ką nors padarys? Aš jums čia prisišnekėsiu niekų irgi trolinu? Tai griauna santykius tarp žmonių ir valstybės pareigūnų“, – kalbėjo Z.Vaigauskas.

Tiesa, VRK nepageidaujamo nario iš savo tarpo išmesti neturi galių.

VRK narius, pagal įstatymus skiria ir atleidžia Seimas.

L.Ulevičių į VRK pasiūlė Teisingumo ministerija.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas pirmadienį teigė, kad šiųmečiai rinkimai parodė, kad daugumos naujų rinkimų komisijų narių kompetencija yra per silpna šiam darbui, kad šiemet pirmą kartą vienoje komisijoje dirbo jau 86 metų sulaukusi narė.

Jis teigė, kad tinkamai organizuoti trukdė ir tai, kad VRK buvo suformuota tik likus 4 mėnesiams iki rinkimų. Pasak jo, komisija iki rinkimų kartu turėtų dirbti bent metus.  

Papildyta 17.15 val. Reaguodamas į VRK pirmininko pareiškimą L.Ulevičius pirmadienį savo tinklaraštyje pareiškė atsistatydinsiąs iš VRK nario pareigų iškart po II rinkimų turo.

„Visiems bijantiems skaidrių ir teisingų rinkimų duodu žodį – po Seimo rinkimų II turo įteiksiu atsistatydinimo pareiškimą ir tegu kiti asmenys sprendžia, ar mano veiksmai verti pasitikėjimo“, – rašo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min