Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 7d. 18:06

Verslininkas Kęstutis Pūkas nuslėpė teistumą ir šalinamas iš rinkimų sąrašo (papildyta 18.15 val.)

Kęstutis Pūkas su žmona
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Kęstutis Pūkas su žmona

Į Kauno miesto tarybą koalicijoje „Kitokia Lietuva“ kandidatuojantis verslininkas Kęstutis Pūkas iš sąrašo gali būti pašalintas dėl nuslėpto teistumo. Tuomet sugriūtų dviejų žmonių koalicija ir antrasis jos narys Jonas Viesulas turėtų kandidatuoti savarankiškai.

Įstatymas įpareigoja kandidatus anketoje nurodyti, jei po nepriklausomybės atkūrimo įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltais, reikia prisipažinti ir dėl teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus sovietmečiu.

Sovietmečiu už tuomet sunkiu nusikaltimu įvardytą spekuliaciją teistas K.Pūkas teigia, jog jei Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienio vakarą nuspręstų pašalinti iš kandidatų, tai būtų jo orumo įžeidimas ir teisių pažeidimas, kadangi po Sovietų Sąjungos žlugimo toks nusikaltimas dekriminalizuotas ir už jį nebebaudžiama.

„Nesijaučiu kaltas ir nesu teistas nepriklausomoje Lietuvoje. Negali būti kalbos apie tai, kad tai yra sunkus nusikaltimas, ir aš turiu nešti ant savo kupros kažkokį ženklą, kad aš padaręs nusikaltimą, kuris inkriminuotas buvo prieš 30 metų. Manau, kad čia pažeistos mano kaip žmogaus teisės, pažeistas orumas“, – BNS surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį aiškino K.Pūkas. Nesijaučiu kaltas ir nesu teistas nepriklausomoje Lietuvoje. Negali būti kalbos apie tai, kad tai yra sunkus nusikaltimas, ir aš turiu nešti ant savo kupros kažkokį ženklą, kad aš padaręs nusikaltimą, kuris inkriminuotas buvo prieš 30 metų.

Jis teigia, kad esą prieš išbraukydama kandidatus VRK turėtų aiškintis, kaip traktuoti sovietmečiu buvusius sunkius nusikaltimus. Anot K.Pūko, pašalinimas iš pretendentų į savivaldybių tarybas tokiu pagrindu leidžia susidoroti su nepriklausomais kandidatais.

„Reikalausime, kad teismas, Konstitucinis Teismas išaiškintų šio nusikaltimo esmę, ar tai yra sunkus nusikaltimas padarytas, ar nėra. Jei VRK sovietinių laikų įstatymai galioja, ar jie protingumo kriterijus nusistato? Manyčiau, kad turėtų ne nepatogius sau kandidatus tokiais būdais eliminuoti, o išsiaiškinti, ir jei tas klausimas neišspręstas teismo, turėtų kreiptis į teismą“, – dėstė verslininkas.

„Partijoms mes daromės nepatogūs ir partijos darosi nelaimingos, jei ateina savarankiški, apsisprendę žmonės. Partijų tikslas – kuo daugiau kandidatų eliminuoti, šiuo atveju K.Pūkas – vienas iš to aukų“, – teigė K.Pūko bendražygis J.Viesulas.

Sekmadienį VRK iš rinkimų kovos pašalino 230 kandidatų, kurie nuslėpė teistumą. Dėl to kai kuriose savivaldybėse žlunga ir partijų, ir kandidatų sąrašai.

Sekmadienį taip pat buvo pateikta preliminari informacija, jog Lietuvoje iš viso bus išbraukta per dešimt kandidatų sąrašų, sprendimą dėl to planuojama priimti komisijos posėdyje pirmadienį.
Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Tai yra 14 tarybos narių mažiau nei per praėjusius rinkimus 2007-aisiais.  

Papildyta 18.15 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį nusprendė atmesti verslininko Kęstučio Pūko prašymą palikti jį kandidatu savivaldybių tarybų rinkimuose, nepaisant to, kad anketoje jis nenurodė teistumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min