Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į antrą rinkimų turą patekęs Zigmantas Balčytis: „Su Dalia Grybauskaite nesu kalbėjęsis jau metus“

Zigmantas Balčytis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Zigmantas Balčytis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į antrą Prezidento rinkimų turą patekęs socialdemokratų kandidatas prezidento rinkimuose Zigmantas Balčytis sako, kad tai padaryti nebuvo lengva, nes penkerius metus Lietuvos žmonėms buvo kalbama, kad jokio pasirinkimo nėra. Sekmadienį Z.Balčytis sakė besitikintis surinkti 20 proc. rinkėjų balsų, tačiau jo nenuliūdino ir prastesnis rezultatas, nes balsai labai pasiskirstė tarp jo ir kitų kairiųjų pažiūrų kandidatų.

„Esu apsisprendęs aktyviai dalyvauti antrajame rinkimų ture ir laimėti šiuos rinkimus“, – pareiškė Z.Balčytis pirmadienio ryte surengtoje spaudos konferencijoje.

Jis tikino, kad Lietuvos istorija rodo, kad tokio pasitikėjimo, kokį jis gavo, užtenka laimėti rinkimus antrajame ture.

„14 proc. visai pakanka, kaip rodo mūsų istorinė praeitis, kad patekus į antrą turą galima būtų laimėti. Būsiu ne Rolandas Paksas, bet Z.Balčytis, kuris kažkada žadėjo, nors daug kas netikėjo (nemanau, kad daug buvo Lietuvoje tikinčių), bet po antro turo būsiu išrinktas“, – sakė Z.Balčytis.

Jam paramą antrajame rinkimų ture jau pareiškė Vilniaus meras Artūras Zuokas, prezidento rinkimuose likęs šeštas.

Tačiau kartu Z.Balčytis pasilieka ir „planą B“ – dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose neatsisako. „Tai nelabai susiję dalykai“, – paklaustas, ar atsisakys rungtis dėl vietos Europos Parlamente, sakė socialdemokratas.

Su D.Grybauskaite nekalbėjo metus

Po pirmojo rinkimų turo nei premjeras Algirdas Butkevičius, nei Z.Balčytis dar nesikalbėjo su dabartine šalies vadove, taip pat į antrą turą patekusia Dalia Grybauskaite, nepasikeitė sveikinimais.

Z.Balčytis sakė, kad su D.Grybauskaite asmeniškai nėra bendravęs jau visus metus, o A.Butkevičius juokėsi, kad pasikalbėti su šalies vadove jam, kaip ir žurnalistams, dar nebuvo galimybės.

Aš kaip Ministras Pirmininkas tikėjausi daugiau kritikos Vyriausybės atžvilgiu, tačiau tos kritikos debatuose neišgirdau, – džiaugėsi A.Butkevičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius dėkojo žmonėms už aktyvų dalyvavimą rinkimuose. Jis tikino, kad rinkimų kampanija buvo aktyvi, žmonės turėjo galimybę susipažinti su pretendentais. Žmonėms dėkojo ir Z.Balčytis.

„Džiaugiuosi, kad mūsų kandidatas išėjo į antrą turą“, – teigė A.Butkevičius pabrėždamas, kad Z.Balčytis yra vienijantis lyderis, kuris moka konkuruoti elegantiškai.

„Viskas dabar prasideda nuo balto lapo“, – pridūrė A.Butkevičius.

Laukė daugiau kritikos

Be to, jis dėkojo valdančiosios koalicijos partneriams, kad šie per rinkimų agitaciją nesiėmė smarkiai kritikuoti Vyriausybės, nors šis kelias yra vienas populiariausių stengiantis pelnyti paramą.

„Taip, nes, aš kaip Ministras Pirmininkas tikėjausi daugiau kritikos Vyriausybės atžvilgiu, tačiau tos kritikos debatuose neišgirdau. Tik miesteliuose kai kurie partneriai apie tai kalbėjo“, – sakė A.Butkevičius.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas sekmadienio vakarą teigė, kad Zigmantas Balčytis antrajame rinkimų ture galėtų būti valdančiosios koalicijos remiamas kandidatas, tačiau tokiu atveju turėtų atsisakyti kandidatavimo Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau pats Z.Balčytis to daryti nesutinka.

Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sakė, kad Z.Balčyčio pergalė rinkimuose būtų kenksminga Lietuvos demokratijai, mat socialdemokratai įsitvirtintų visose svarbiausiose šalies institucijose.

Gavus duomenis iš 2004 apylinkių, D.Grybauskaitė gavo 45,89 proc. balsų, Zigmantas Balčytis – 13,63 proc., Artūras Paulauskas – 12,02 proc., Naglis Puteikis – 9,33 proc., V.Tomaševskis – 8,23 proc., Artūras Zuokas – 5,22 proc., Bronis Ropė – 4,15 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min