Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 08:00

Senos skriaudos nepamirštos

Turkijos vėliava
Photos.com / Turkijos vėliava
Bulgarų reikalavimai – dar vienas akmenėlis nelengvame Turkijos kelyje į Europos Sąjungą (ES).

Bulgarija grasina blokuoti Turkijos paraišką priimti ją į ES, jei Ankara nesutiks sumokėti milijardų eurų kompensacijos už bulgarus, išvarytus iš savo žemių dar osmanų imperijos laikais.

Bulgarijos ministras be portfelio Bojidaras Dimitrovas, vadovaujantis agentūrai, kuri rūpinasi bulgarais užsienyje, pareiškė, kad Turkija tikrai gali sumokėti šią sumą, nes jos ekonomika yra 16 tarp stipriausių pasaulyje. Jis įvardijo ir sumą – 14 mlrd. eurų.

„Viena iš trijų visiškos Turkijos narystės ES sąlygų – Trakijos (pietrytinė Balkanų pusiasalio dalis) pabėgėlių turto sugrąžinimas“, – pareiškė B.Dimitrovas.

Osmanų imperija 1913 metais išvarė šimtus tūkstančių etninių bulgarų iš jų žemių, plytinčių vakarinėje Bosforo sąsiaurio pusėje. 1923-iaisiais imperija tapo Turkijos Respublika ir 1925 metų sutartimi pripažino išvarytų žmonių teises, tačiau niekada šios sutarties nevykdė.

Bulgarijos vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, kad B.Dimitrovo žodžiai atitinka vyriausybės politiką. Šiuo klausimu dirba Bulgarijos ir Turkijos tarpvyriausybinės grupės. Tiesa, suma nurodoma kiek kitokia – 10–12 mlrd. eurų. Kompensacijos klausimą Bulgarijos premjeras Boyko Borissovas ketina kelti per būsimą vizitą į Turkiją šį arba kitą mėnesį.

Turkija pradėjo narystės derybas 2005 metais ir jau susiderėjo dėl 12 iš 35 punktų, tačiau ji turi daug priešininkų tarp Europos politikų ir vadovų. Prieš Turkijos narystę ES ypač nusistačiusios Vokietija ir Prancūzija.

Išvarytų asmenų klausimas pastaruoju metu ypač suaktyvėjo Europoje. Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas mėgino blokuoti Lisabonos sutartį reikalaudamas išlygos dėl kompensacijų vokiečiams, po Antrojo pasaulinio karo išvarytiems iš Čekoslovakijos.

 

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Ankara

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min