Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 11d. 12:08

Kokia dešra lietuvių mėgstamiausia?

Dešra
Archyvo nuotr. / Dešra
Ant tradicinio lietuviško pietų stalo be konkurencijos karaliauja Jo Didenybė cepelinas, o daugelio mūsų pusryčių ar užkandžių stalas neįsivaizduojamas be jos – kvapnios ir sočios dešros. Bet kokios jos tautiečiui nepasiūlysi – pasak „Mažeikių mėsinės“ vyriausios technologės Jūratės Maslinikovienės, per daugelį metų lietuviai pamėgo itin švelnaus ir subtilaus skonio gaminius.

Įmonės atstovė pasakoja, kad lietuviai labiausiai vertina kiaulienos dešras, o mėgstamiausi jų prieskoniai  – juodieji bei kvapieji pipirai. Be jų, tradicinės dešros skaninamos ir česnakais, kalendromis, o siekiant įvairovės dedama ir džiovintų baravykų, kadagio uogų, netgi pilama romo.

J. Maslinikovienė akcentuoja, kad lietuviai dešros neįsivaizduoja be dar vieno ingrediento – lašinukų. „Vienose jie smulkesni, ne taip matomi, kitose   stambesni, kaip skilandyje. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju lašinukų dešrose nevengiame“, – tikina vyriausioji technologė.

Vytinta ar rūkyta – į šį klausimą vieningo atsakymo nėra, mat tarp lietuvių populiarūs abu dešros ruošimo būdai. Tiesa, vytinta dešra dažniausiai brangesnė dėl sudėtingesnio gamybos proceso:  džiūdamos dešros netenka daug svorio, o ir vytinti jas reikia laiko.

Anot J. Maslinikovienės, dešrų gamybos procese eksperimentuota ne kartą, tačiau apsistota ties asortimentu, pateisinusiu savo kokybę, skonį ir išvaizdą. „Pavyzdžiui, norėdami greičiau subrandinti dešras, naudojome atitinkamus priedus, greitinančius šį procesą. Dėl jų gaminiai įgydavo rūgštoką skonį, kuris, matyt, pirkėjui pasirodė nepriimtinas. Taigi tokias dešras nustojome gaminti“, – patirtimi dalijosi „Mažeikių mėsinės“ atstovė.

Dabar, pasak vyriausiosios technologės, patirtis ir tautiečių skonio pažinimas leidžia gana greitai sukurti naujus dešrų receptus, kurie priimtini lietuvių  skoniui ir piniginei, tinka jiems ir savo kaina, ir kokybe.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min