Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 02 10, 20:15

Nauja slidinėjimo kryptis: Dolomitinės Alpės – ne tik Italijoje

Gera žinia dar nespėjusiems įsigyti bilietų į slidinėjimo kurortą – „Tez Tour“ 2017-ųjų kelionių žemėlapį praplėtė nauja kryptimi. Tai Rytinis Tirolis – vienas didžiausių kurortinių regionų Austrijoje. Dėl Dolomitinių Alpių peizažo (kuriuo girtis itin linkę Italijos kurortai) ir didelės pramogų gausos ši kryptis patiks ir tiems, kurie į kalnus vyksta ne vien slidinėti.
Slidinėjimas
Slidinėjimas / Shutterstock.com

Subalansuota visų tipų poilsiautojams

Rytinis Tirolis, arba Ostirolis, itin vertinamas dėl nepriekaištingai išvystytos slidinėjimo infrastruktūros. „Dėl gerai sutvarkytų ir gana nesudėtingų trasų abu pagrindiniai kurorto miesteliai, Matrėjus ir regiono sostinė Liencas, rekomenduojami būtent šeimoms bei pradedantiesiems slidininkams“, – pasakojo neseniai iš Ostirolio sugrįžusi Dovilė Valaitė, „Tez Tour“ Produkto vadybininkė. Abiejuose miesteliuose taip pat yra čiuožyklų ir lygumų slidžių trasų – Rytinis Tirolis priklauso „Dolomiti Nordic Ski“ sistemai, kuri jungia net 1300 km lygumų slidžių trasų Austrijoje ir Italijoje.

Dar viena kurorto stiprybė – jame gausu įvairių kategorijų pensionų ir viešbučių, todėl net ir patys išrankiausieji ras jų poreikius atitinkantį apgyvendinimo bei aktyvaus poilsio variantą.

Matrėjus – aukščiausių viršūnių fone

Norintiesiems pajusti tikrąją kalnų kurorto dvasią rekomenduojama apsistoti Dolomitinių Alpių papėdėje įsikūrusiame nedideliame miestelyje Matrėjuje, kuris nuo Lienco nutolęs vos 29 km.

Matrėjuje esančios Kals, Grossglockner ir Matreier Goldried slidinėjimo sritys sudaro Grossglockner Resort Kals-Matrei slidinėjimo regioną, kuriame suskaičiuojama net 41,5 km slidinėjimo trasų. Tai didžiausia slidinėjimo zona visame Rytų Tirolyje!

Matrėjus išsiskiria tuo, jog šalia jo stūkso du aukščiausi kalnai Austrijoje: Grossglockner (3798 m virš jūros lygio) ir Grossvenediger (3674 m virš jūros lygio), taip pat netoli šio miestelio plyti ir Tauerno nacionalinis parkas. Šis kurortas poilsiautojų simpatijas pelnė ne tik dėl kvapą gniaužiančių peizažų, bet ir didelės aktyvaus laisvalaikio pramogų pasiūlos.

„Pavyzdžiui, žiemą parke organizuojami žygiai į kalnus: keliaujama avint sniego batus, žiūronais stebimi gyvūnai bei paukščiai, klausomasi vedlio pasakojimų. Taip pat organizuojami žygiai pėsčiomis į kalnus. O vasarą regionas tampa dar aktyvesnis: vyksta vasariniai žygiai į kalnus pėsčiomis (galima su nakvyne), išvykos dviračiais, plaukimas plaustais bei daugybė kitų pramogų“, – sakė D. Valaitė. Ne tik Matrėjus, bet ir visas Rytinio Tirolio regionas, lyginant su Tiroliu, skiriasi savo kraštovaizdžiu.

„Matrėjus įsiminė kaip itin jaukus, nedidelis miestelis, kurį nesunkiai galima apeiti pėsčiomis. Miestelis palyginti ramus, yra viena diskoteka, kuri paprastai veikia penktadieniais ir savaitgaliais. Taip pat Matrėjuje yra keletas kavinių ir krautuvėlių. Slidinėjimo trasos įvairaus lygio ir kokybiškai įrengtos. Kas 15 min. važiuoja ski bus, vežantis slidininkus tiesiai iki trasų“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Saulės gaudyti – į Liencą?

O štai išsiilgusiems saulės ir vitamino D pliūpsnio rekomenduojama pasisvečiuoti Lience, kuris yra laikomas saulėčiausia vieta visoje Austrijoje. Įsikūręs itin vaizdingoje vietovėje – Iselo ir Dravos upių santakoje, Rytinių Alpių dalyje, tarp Aukštojo Tauerno šiaurėje ir Dolomitinių Alpių pietuose, šis miestelis paliks įspūdį išskirtinį gamtos grožį vertinantiems poilsiautojams. Kiek daugiau kaip 12 000 gyventojų turinčios regiono sostinės neaplenkia ir autentikos mėgėjai – mat, Rytų Tiroliui priklausančiam miesteliui iki šių dienų pavyko išsaugoti dar viduramžių laikus menančią dvasią.

„Liencas paliko įspūdį kaip labai gražus, nedidelis miestelis, išsiskiriantis jaukiu senamiesčiu, kuriame veikia kavinės, krautuvėlės ir penktadienio turgus, taip pat yra barų gatvė. Dėl itin kompaktiško dydžio miestelį galima nesunkiai apeiti pėsčiomis. Viešbučiai išties kokybiški, net ir tie, kurie pažymėti 3* įvertinimu. Trasos ganėtinai nesudėtingos, labiau pritaikytos pradedantiesiems“, – sakė D. Valaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min